Kloniranje - Vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
508
93
Power druze sve sam napisao lako moze da se nadje na netu . Ne kazem da je ovo idealno resenje ali eto postoji. Ako ukucas to na Ali i ako procitas uputstvo mozes da vidis i sam . Mozda jesam smesan ali ovde postoje ljudi koji nemaju za brendirao seme i nemaju bas za skupe palete . Netreba pocenjivati stvari na osnovu izgleda i porekla .
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Netreba pocenjivati stvari na osnovu izgleda i porekla .
Nego na osnovu cega se procjenjuje ako ne na osnovu izgleda i porijekla? Kad nesto kupujem prvo gledam kakvo je a onda gledam da ne bude iz kine :D
Imaju dobar caj, to stoji :)
Vjerujem da Pow nikada ne bi bio taj koji bi bilo sta cije podcjenjivao.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
etreba pocenjivati stvari na osnovu izgleda i porekla .
nitko ne podjenjuje nista nego ti power ukazuje na to da si vjerojatno nesto krivo procitao, sto i jesi.

ne otapa se alkoholu, ne znam gdje si to vidio, moguce da je los prijevod posto kinezi ne znaju bas engleski
upute od istog proizvoda
  • uttage: each bag of powder exchange water 1-2 kg dissolved, soak the base 1-2 hours or add 150-200 grams of water quickly dipped for 5-10 seconds.
  • Transplant: each bag of powder exchange water 1.5-2 kg dissolved, soaked roots for 1-2 hours.
  • Spraying: 10 kg per bag of powder exchange water, two times in the young and young fruit, and once a week intervals to prevent falling flowers and fruits.
  • Irrigation: each bag of powder exchange water 2 kg of irrigation into the soil, interval two months can promote root growth.
  • Soaking seeds: 4-5 kg per bag of powder exchange water, soaking for 6-8 hours. After washing, rinsing and draining with water, it can promote germination.

i ne znam gdje si procitao da ide 1g na 50L kad to ne pise

Ima cudan sastav i izuzetno je jako
nit je jako nit je cudan sastav
pise ti da je sastav Naftalenoctena kiselina . i iz skupine je auxina (hormona rasta)
koristi se odavno za ukorjenjavanje.
 

mountain king

Aktivan Član
26.03.2018
71
258
53
38
kasno sam ih recnuo, dan dva pred cvetanje, I sada su mi 2 od 4klona bacila dlacice, iako je rezim 20/4 cfl 6500k, ukorenjene ima vec 4dana min

kada ih prebacim sad u finalnu posudu na 18/6, da li cu dobiti odraslu biljku? ili patuljke koji ce da narastu jos 10cm s jednim cvetuljkom ? :)

sweet cheese fem I female seeds sexbud

IMG_20200330_162435.jpg
IMG_20200330_161916.jpg
IMG_20200330_161929.jpg
IMG_20200330_161950.jpg
IMG_20200330_162122.jpg
IMG_20200330_162131.jpg
 

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Pozdrav drugari,

Zelim da se obratim svim pocetnicima, gde i sam spadam. Kad sam cuo kloniranje, prvo sam par godina zentao, i citao, medjutim to je toliko jedan lak postupak, da vam savetujem da odmah uronite u to. Koju cete tehniku odabrati, sve je jedno, jer verujem da sve rade posao. Ja sam prvo kad sam sredjivao biljke, par vecih grancica stavio u kloneks i zemlju kod prozora, primilo se svih pet (odmah na cvetanje i dobio od svih njih ukupno 50g). Drugi put sam bio jos lenji pa sam skinuo grancice u cvetanju, pa sam kloneks, direkt zemlja i u box, zalivao kad sam zalivao, vecinu vremena je bilo u blatu, primile su sve, svih 5 kom. Sad su na cvetanju direkt, videcemo da li ce biti neka kolicina od njih. Svakako samo napred, nemoj mnogo lomite glavu. Thanks
 
19.01.2018
21
19
3
@Stipe @PowerSeed
Pozdrav za sve na ovu temu koji su iskusni i mogu precizno odgovoriti na sledece. 1.Sjeme pravo za kloniranje: koliko traje u mjesecima i danima do prvog kloniranja? 2.Sa jedne MotherPlant se moze skinuti koliko malih klonova odprilke? 3.Do sledeceg kloniranja koliko treba dana da prodje dok je Majka u vegi za sledeci klon? 4. Koliko treba da prodje dana i mjeseci do sisanja? ( racunamo dok su bebe u kutiji posle iz kutije u zemlji u vegetaciji pa onda na 12/12 cvetanje?)
Ovo je za nas nove ja planiram malo veci broj klonova da bih mogao ispuniti growroom sve me ovo interesuje, ma da za ostalo fizicki sve imamo na sajtu i kod nasih moderatora. Grow With Love ❤️
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
1. to zavisi kako se razvija biljka, moz za 3~4 sedmice
2. mnogo
3. ista prica ko pod 1.
4. u indooru opet zavisi koliko ces dugo drzati vege pa na to dodaj ~70+ dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
19.01.2018
21
19
3
Da li bih mogao imati tebe za mentora? pa da mi pomognes oko procesa znaci samo Majka - Beba, mislim nije samo cijeli proces taj...

plan za mene dobro bi mi dosao
 
Poslednja izmena od urednika:
19.01.2018
21
19
3
Pozdrav ✌

Novi sam , htio sam kupit za Majke biljke bas ove: PARFACTWORKS RA 2000 230W image.jpeg
Gledao sam video i nije bas kako kazu da pokriva puno prostora al 4 ovih bi bilo top uzeti A za klonove idu ovi: image.jpeg
E iskusni molim vas misljenje da krenemo uskoro p.s dobra je tema .
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sve na mestu, nadam se :) fotkacu kad obidjem. sta nisi znao da moze, klonovi u out. kad puste koren mozes gde hoces, sve isto ko i biljka iz semena. samo za npr. 8 biljaka ne moras kupovati i proklijavati 8 fem menki nego jednu pa dalje koliko ti treba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and Tamjan

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, jedno čudno pitanje.
Znamo da autoflower ne možemo klonirati jer nema smisla. Nova reznica će i dalje biti istog ciklusa kao mama, pa dobijemo samo patuljastu biljku.

Nego imam jedno razmišljanje - recimo da nakon 2 tjedna dobre vegetacije skinemo dvije grane na autofloweru, i ukorjenimo ih.
Sad bi imali 2 male biljke, koje bi već za 2 tjedna izbacile prve pistilce i ostali bi patuljci.

No da li bi bilo moguće da se odmah nakon uzimanja reznica i puštanja korijena - jedna biljka pošprica sa srebrom da dobijemo polen, i sa tim istim polenom oplodimo drugog klona, koji bi istina ostao niskog rasta (patuljak), ali bi proizveli nešto menki?

:D