Kloniranje - Vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
ne..prvi put sam i ja napravio u kamenoj vuni i isto su se svi primili a nakon toga sam presadio u zemlju..

stavi sliku pa ce biti lakse rec u cemu je problem..
 
08.03.2012
34
88
18
Ima puno sto pitaju da li treba da se secu po uglom kad se koristi gel ------> odgovor je da nije potrebno. jer vodic upija gel, i nece se osusiti ''ali sa tim, da je ve osecen po uglom''.
Kad se koristi prah ''ormona'', tada treba. Jer sa prahom moze da zabusi vodic, i on ce se osusiti i uvenuti. zbog toga je bolje ga oseci pouglom posle praha.
 
18.04.2014
3
0
1
Yoou Rasta !

A da li bi neko mogao malo opsirnije sa napise o majci, cuo sam da jedna majka moze da traje i do pet godina, ali kako??? Kada je pravo vreme za klonove? Da li mogu da se skinu klonovi ako je biljka vec pocela da cveta, koliko je opasno po genetiku biljke ako klon daje klona itd???? Ako vec ima neka takva ili slicna tema na forumu molim za link, unapred hvala!


P.S.

Sasvim slucajno sam naleteo na ovaj forum i citam polako redom, a to sam bas trazio i nisam uspeo da nadjem. Imam "malo" iskustva kako u pusenju tako i u uzgoju, ali o kloniranju bas nista neznam.
 
06.04.2014
2
0
0
33
pozz.. evo imam jedno pitanje, sto se tice kamene vune za klonove dal moze ic ona obicna kamena vuna sto se koristi za izolaciju, dal je netko probo??
Knauf-stalkena-mineralna-vuna.jpg
 
24.03.2014
25
28
13
SikSTi je napisao(la):
Palo mi je na pamet, jedan tjedan recimo prije uzimanja klonova, da se isti topiraju, pa nakon sto 2 nove granchice pocinju izbijati, cap klona dole i dalje kako vec ide...

Jel bi s time dobio/izgubio sta...?

...Ako ne gubis nista, cini mi se kao dobra ideja za uzgojiti nisku biljku, vec "spremnu" za LST i/ili SCoG...

Ili...? :)
Ni dobio ni izgubio, mozes istu stvar napravit nakon sto se klon ukorjeni, a sta se tice bilo kakve kontrole klona prije nego sta je uopce odrezan, jedino sta mi pada na pamet je uzet klona sa cvjetajuće biljke, samo da mu stabljika nije tvrda i drvena, stavis na vege rezim svjetla i iz cvijeta ti pocnu izbijat novi listovi i grane, samo rastu puno gušće i više se granaju nego majka s koje je odrezan. Progooglaj par sličica o monster croppingu i sve ce ti bit jasno.
Znam da je post prastar, al eto, cisto informativno

I evo kako izgleda to u mene u boxu, kad je pustila korijenje i tjedan i pol +LST nakon, bacila je puno ovih listova sto imaju kao samo ovaj jedan prst, pa to sad izgleda vise ka neka salata. Izgledalo bi to još gušće nego sam otrimira bar 10-ak listova
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    97,6 KB · Pregleda: 65
  • 2.jpg
    2.jpg
    103,6 KB · Pregleda: 68
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and PowerSeed

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Izvinite ako postavljam ovo pitanje a vec ima odgovor na forumu... Interesuje me kada kloniram biljku da li klona mogu da stavim napolje na suncu normalno ili moram u grow box ???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Evo pitanje za sve koji su klonirali.
Ovo je bio pokusaj cisto iz zafrkancije. Znaci bez hormona.
Ovo je bila proba sa medom i kasnije zaljevanje sa vrbinom vodom. Lisce sam posjekao i ostavio samo ovo gore.
E sad....posto se nisam prije informirao da klonovi zahtjevaju vlaznu mikroklimu, ja to nisam nist radio nego je ovako stajalo na prozoru(pretpostavljam da su se zato i listovi skupili ko borove iglice :) ),
To sad stoji vec mjesec dana i vise...ne pamtim vise kad sam je piknuo.....neke pistilice-stipulice (kajgot to je) raste tamo di sam cepnul listove i stabiljka se malo deblja....al nist dalje.
Kaj da ja sad radim stime??? :D Dal da to sve bacim u PM ili kaj :D
Imam jos dva malo manja "klona" koja isto stagniraju...isto neam pojma kaj stime.

P5160017.jpg
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: Badi and ttt

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Jel to pod štednom/neko svetlo ili danje svijetlo? Ja ti se ne kužim u to ali je nebi bacio ako stoji več mjesec preživjeti če još pa ko zna. "Grančica" baca cvijet to je meni egzotika več:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ma i meni je egzotika....vidio sam te fore sa medom i sa vrbinom vodom...pa reko nista me ne kosta capnut pod 45 namazat medom i pikut u zemlju. al neznam kaj sad dalje :D
Ne stoji pod lampom...na pocetku sam bio stavio pod cfl al su klonule odmah, pa sam ih maknuo i opet su se vratile u normalu. sad su na prozoru ispod najlon vrecice i drzim zemlju zasicenu vodom konstantno. Neznam, mogo bi probat opet pod cfl.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
primilo se to, il pod lampe il pod sunce. to na pocetku su klonule pod lampom jer nisu imale koren a nisi ih prekrio kesom. ako su to novi izdanci primila se 100%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ne izgledaju bas ko izdanci nego pistile i stipule.
Ok...idu onda na sunce pa cu pratit kak ce se ponasat. izgleda da med i vrba radi svoj posao :)
puno ti hvala ;)