Kloniranje - Vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
E to je to,tako sam i ja mislio 30tak dana,taman da padnu temperature vani ispod 30* :thumb:

Treba mi pomoć radi prevencije:
IMG_20150730_214322.jpg
Znači ovi gornji klonovi su stari 8 dana i skroz su zdravi,njih nisam rezo pod kutem,a ovi donji klonovi su stari 5 dana i njih sam rezo pod kutem,slučajno jučer kad sam ih zalijevo su nekak se ukosili i vrag mi nije dao mira ja sam ih izvadio da vidim jel puštaju korjen il kj i vidio sam da je potrulio dio di je odrezan,i na ovom smeđem djelu se vide neke bijele točkice,neznam jesu li trihinomi il neke gljivice,pa što mi savjetujete da ih maknem il im dam šansu?
 
Poslednja izmena od urednika:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Mali eksperiment... Hteo sam da vidim šta će da se desi sa grančicom koja je skinuta lolipopom i da li može da preživi ovu akciju .OG Kush okorenjen uz pomoc incit 5 praha i zabijen direktno u florabella universal. Presađen pre par dana , koren je pristojne veličine samo se nisam setio da slikam tada .Elem, klon živi ,krenuo je da raste i daje nove listove. Evo fotka :)
20151111_092131.jpg
društvo joj pravi jedan "klasičan" snow bud klon
20151111_090355.jpg

:vutra:
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
kod mene se u boxu na rezimu 12/12 pri temperaturama iznad 30*C sa jakom ventilacijom i vlaznoscu oko 20% grancice od lolipopa koje sam bezveze pobio u saksiju bez ikakvih hormona ili posebnih tretmana 3 od 4 primilo,krenulo da raste i da cveta. Nisam verovao kad sam shvatio da se nisu posusili,ali nisu mogli da isprate tempo vec postojece biljke pa su koristili samo za cudjenje :)
Zemlja je bila natopljena vodom i bili su u senci. Verovatno ih je samo to odrzalo.

Degustanetics_2.jpg


Inace,cesto sam u outdooru pobadao tako visak grancica u mokru zemlju i u hladovinu. Ako je kisni period,ili oblacno vreme,gotovo da je zagarantovan uspeh kloniranja i to bez ikakvih hormona i preciznih rezova.

...dok sad kad pokusavam da kloniram kako dolikuje,ocigledno sam preforsirao vlaznost podloge (kokos/pesak) pa mi je par klonova klonulo duhom i kad sam ih izvadio,vidim da su satrulili na delu koji se nalazio u podlozi. Odsekao sam taj deo i ponovo umocio u klonex,pa se nadam da ce se mozda oporaviti. Moguce je da sam ih i vise zarezao jer na sledecih par koje sam prepoznao da nisam zarezivao stanje je zadovoljavajuce,dok neke cak nisam mogao ni da iscupam lako,pa je vrlo moguce i da su cak pustili koren,a tek je 4. dan. Neverovatno koliko razlicitih desavanja,a iskustva su razna pa je cesto sve konfuzno i sa bistom glavom :crazyd:

Degustanetics_3.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Neznam zasto svi vole naglasiti kako se klon primio bez hormona,posebnih rezova i sl.
Naravno da se primio !!
Kloniranje nije nikakva filozofija,stvar je vrlo jednostavna.
Sa hormonom i sa kosim rezom dobiva sa na vremenu.Klonovi se brze zakorijene ako se koristi hormon.Kosi rez daje sansu vise novom korijenu+kap dvije nekakvog root stimulatora i od 10 zakorijeni se 12,,,zdravi,pravi i spremni za ozbiljniju lampu ;)
 
22.12.2015
38
20
8
37
Mother Earth
Pocetnik sam sto se tice kloniranja , prva tura kao sto pise , (prva uspesna) imao sam problem poput "savijanja" biljki odma drugi dan nakon "sadnje" klonova.
+ klonovi provedu 24h nakon sece sa majke u frizideru u casi sa vodom. ( po savetu od "pro" lika ) kao time se smanji trauma na klon.
Nakon toga idu u prah+rez(45% sve po ps..)
Ako moze neki savet jel ovakav proces poput 24h u frizideru ok ili ne.

Pa vam posaljem detaljno ceo proces kad majke budu spremne , za nekih 5+ dana


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta, procitaj pravilnik
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ma koji crni frizider :fuck: nije to parizer ;)
Pusti "pro"lika !! Odrezes i mozes ostaviti u vodi do sutra ako ti se negdje zuri ali ne u frizideru !
Umocis u hormon ,odrezes pod kutom i u klon box pod lampu 24/0..spricas redovno i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and L0oD
22.12.2015
38
20
8
37
Mother Earth
Tnx kolega , probacu sa 25+ kom na ovaj nacin , pa vam posaljem rezultate. (Fotke i sve po potrebi)

Nzm za pro lika koliko je u pravu , uporedicemo rezultate pa javim.


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta, procitaj pravilnik
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

swaziland

Banned
Banovan
14.02.2016
39
8
8
41
drugari molio bih za savet. treba da dobijem na poklon nekoliko klonova ali nije moguce licno preuzimanje nego covek hoce da mi posalje bez upoznavanja. kako da tek odsecene reznice prezive put od 2 dana?
 
19.07.2016
51
40
18
Cvećari-Boatničari C/P,možda nekome pomogne

Shasha:
Za one koji ne znaju. Ako otkinete granu vrbe i piknete je u zemlju ona će rasti. A znate li zašto ? Puna je hormona rasta. Sada čista logika. Imate reznicu koju želite zasaditi stavite je u vodu da pusti korijenje. U tu istu vodu stavite narezanu grančicu vrbe da pusti svoj hormon i vaša reznica će biti ubrzo spremna za sadnju. To sam slučajno otkrila kada sam si sl*gala buket za vazu pa mi je trebalo zelenja u cvijeću i stavila sam malo vrbe i šimšira.Šimšir je dobio korijen i evo ga raste mi pod prozorom

quote_box.png
dino napisao:
samo da potvrdim : zaista se reznice puno brže ožile, bio sam skeptik, ali ipak sam vjerovao da nešto tu ima.... djeluje zaista, a zašto i ne bi ?
smiley1.gif
, i draga supruga je oduševljena ovim saznanjem....
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Odlican vodic. Postoji jako jednostavan i jeftin(15ak eura) nacin da se napravi hydro(bubble) kloner. Najvece prednosti u odnosu na druge nacine je sto nije potreban medijum, nije potrebna kupola(vlaga moze biti jaaako niska i nema soka pri skidanju kupole tj. nije potrebno istu otvarati lagano). Takodje se kada klonovi puste korenje moze dodati hrana i poceti sa vegetacijom u kloneru. Po meni najbolji nacin kloniranja posle EZ klonera, a pritom 10 puta jeftiniji. :) Naravno proces je isti kao sto je ovde opisano. :gled:


DSC05562.jpg
 
08.05.2009
7
1
3
33
A sta je sa kloniranjem automatika? Misljenja o tome su podeljena na nekim stranim forumima. Nisam nasao tu informaciju na sajtu, a mozda nisam ni trazio na pravom mestu, pa reko da pitam ovde. Kontam da je teoretski moguce, ali ne znam je li ko od vas probao u praksi, i kakva su iskustva s tom kloniranom biljkom. Pitam iz znatizelje :D