Kloniranje - Vodič

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Samo ovo sto si naveo je ogromna kolicina stresa za biljku od svega 2 tjedna, i velike su sanse da same po sebi pocnu banane letit van. Spricanje srebrom bi svakako rezultiralo izbacivanjem jaja/banana. polenom na kraju.
Eh sad sto bi dobio iz toga, vrlo je upitno. Po meni nesto vrlo nestabilno, ali pokusaj ako imas volje i vremena.
Jer ovaj postupak je opako stresan. Nisam probao ali djeluje mi tako. Nek me ispravi netko,
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Zanimljivo pitanje :thumb:.
Iznosim svoje viđenje, bez praktičnog iskustva
autoflower ne možemo klonirati jer nema smisla.
Možemo ali nema smisla bi bila bolja definicija.
recimo da nakon 2 tjedna dobre vegetacije skinemo dvije grane na autofloweru, i ukorjenimo ih.
Mislim da posle 14 dana nema dovoljno jakih grana koje bi se dale ukoreniti, možda tek posle 21 dana vege. Posle toga treba bar 10 dana za ukorenjivanje. Dobili smo dve patuljaste biljke. Jednu stresiramo i dobijamo polen. Sa tim polenom oprašimo drugu biljku. Koji je cilj experimenta, dobijanje auto fem menki ili patuljaste biljke? Ovo prvo bi trebalo da se desi ( mada nisam siguran jer oprašujemo istu biljku, isti su hromozomi) a patuljastu biljku teško da možeš dobiti već iz prve generacije. Zar nije lakše sa jedne (klonirane) biljke pokupiti polen i sa njim oprašivati više različitih auto fem biljki? Ako ti je cilj patuljasta biljka, mislim da treba duže vreme ukrštanja tj.selekcije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TikTak92 and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Hvala na odgovoru. Pa cilj je svakako dobiti svoje menke, da ne moram ubuduce narucivati. Trenutno nemam doma niti jednu foto menku, sve su autosi.

U biti ovo bi bio prekratak rok da se jedan auto klon sprica, dobije polen i oprasi drugi.Mozda sam se malo zeznuo sa idejom. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
ako logicki razmislis mozes oba klona da prskas i nabacis polen na neku granu od biljke sa koje si skinuo klonove...to ti dodje na isto,kao da je sama sebe oprasila...losa(nestabilna genetika).
evo iz iskustva ti govorim,imao sam auto bluberry,nortern light i chess sve fem seme,ukrstanjem jedno sa drugim dosao sam na kraju na nekih 30-40% hermova,popizdeo i skoro sve eliminisao i presao na reg seme...inace stabilna genetika se dobija uzimanjem reg zenke koju pohermis i nabacis polen na drugu reg zenku,e to je stabilna fem genetika,auto ili foto nema veze...
mozes ti to sto si zamislio da odradis ali budi spreman na vise genetskih hermova u startu,a i te zenke koje budes dobio ce biti osetljive na mali stres hoce da poherme...pa ti vidi da li ti se isplati raditi tako nesto...
 
27.01.2016
196
243
43
59
Mogu. Ali pod određenim uvjetima, treba ih nekoliko puta dnevno prskati vodom.

NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!!
PROCITAJ PRAVILNIK.

 
Poslednja izmena od urednika: