Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Danas sam u Baumaxu na Jankomiru naletio na sredstvo za stimulaciju rasta korjena, postoje 3 vrste ovisno o vrsti biljke, ova koju sam uzeo je za djelomično odrvenjele reznice Plantella rhizopon 2. Cijena za bočicu od 25g je 58kn oko 8€.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ja uzeo davno još ga nisam imao prilike koristiti ,a mislim da se cijena nije mjenjala Talijanski Rigenal P 250 grama košta :

4.80 KM = 2.45512 € = 18.0862 Kuna = 41.0537 Dinara = 122.785 Tolarjev

Znači mnogo povoljnije nego ovaj što ga je gens našao dobiješ deset puta više za 3 puta manju cijenu . Mislim da bi ovaj trebao valjat . Ne mogu sad više pisat i govorit gdje sam kupio i onako ne bi smjeli reklamirati . Moram ići kasnije ću usporediti sastojke , trebala bi biti ista stvar unutra . Možda i nije ,nemam pojma ?

Edit : Provjerio sam nisu isti sastojci u ovome rhizoponu je indol butanska kiselina a u Rigenal P je nekakav NAA (alfanaftalenacetico) . I ovog Rigenala P nema na popisu SREDSTAVA ZA ZAŠTITU BILJA KOJA IMAJU DOZVOLU ZA PROMET I PRIMJENU U REPUBLICI HRVATSKOJ .






I da dodam još samo ovo u vezi kloniranja bez ikakvih sredstava sam pročitao i na Overgrowu i tamo je pisalo detaljno kako se radi i pisalo je da posuda(kad se radi sa vodom) mora biti neprozirna . Ja sam probao par puta i ne znam zašto mi nije uspjelo, vjerujem da ta metoda radi zašto meni nije htjelo nemam pojma .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sto se tiče kloniranja:
Često na netu i stranicam o uzgoju naidjemo na gomilu suvišnih besmislica... koje nas samo zbune.
kloniranje ili pravljenje razsada nije nikakva umetnost-vase bake i matere to rade sa ruzama bez preparata i rasnih hormona.
Treba je napomenuti,da se neke sorte kloniraju bez ikakvih poteškoca-dok su poneke osetljivije!!!!
Važno je samo u kojoj fazi biljki odrezemo grančicu,kisik za koren,vlaga i toplota(koren/rast voli toplotu),svetlost
možete u svim večim trgovačkim centrima nači zemlju za razsad,podtaknjence,klone koje poseduju velik % fosfora koji je potreban za razvoj korena pa pravo u zemlju...

gledajte,da su vam grančice-klonovi barem 10-15cm,ubrzate čete rast korena, tako sto čete one male lističe na dnu grančice odrezati a gornje prirezati...
U ostalom napisano je valjda več puno toga!!!
sretno
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Koliko je preporučljivo ukorjenjene klonove nastavit držat pod fluo-lampama prije prebacivanja pod HPS?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Dali bi ja mogao prilikom kloniranja grancicu ili top posle umakanja u klonex da je zabodem u kamenu vunu dimenzije 4*4*6cm koju sam predhodno natopio sa 1/10 rastvora PK 13 14 radi prehrane kada pusti koren? Ili je i to jako za pocetak? Naravno to radim samo da bi lakse video kada se zakoreni za oko 2 nedelje jer bi ih odna zatim stavio u Jedan dobar supstrat koji je bas za ozivljavanje reznica! Hteo sam ja odma u zemlju ali su saksijice od 10cm ili 1L dosta visoke pa se bojim da mi mini rasadnik za odrzavanje vece vlaznosti nebude prenizak za toliki period!
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
1. put klonira u kamenoj vuni. U roku 7 dana razvija se dobar korjenski sistem. Otišle u outdoor.
2. put klonira u kokosu, nije loše ispalo,samo je hebeno jer kokos loše zadržava vlagu. Uspjeh oko 70%. Ošle i one u šetnju s prirodom:costumed-smiley-027
Idući put ću kolnirat kako piše u uputi na plantelinoj bočici hormona. Direktno u zemlju. Ionako se primjeti da se ukorjenila jer počne rast.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Pošto ja ne proizvodim puno klonova,kao sto kaže hasan zadnje vreme samo umočim u hormonski prasak i pravo u zemlju za klonove-rasad,probao sam i bez praska i takodje je iznad 90% uspešno.Jedino sto im dodajem su vitamini B
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ocu li imati problema ako majku i klonove drzim na 18/6?
Mislim sta se dobija sa 24/0?
Konstantna vegetacija tj brzi i visi razvoj grana i listova ili gresim?
Ja bi morao na 18/6 zato sto u istoj prostoriji drzim i MH lampu 400w pod kojom drzim biljke do cvetanja a ne postoji sansa da se odvoji i pregradi jer vec imam pregradjen box za cvetanje i da neduzim ali nemoguce je odvojiti! Zato me zanima to za 18/6!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja koliko znam (ispravite me ako grijesim) ali isto i na filmu (dokumentarcu, onaj lik u Amsterdamu sto uzgaja i prodaje vuvu i nasade. I govorio je upravo da Majku i klonove drzi na 24h, a sto se tice samih biljaka sto vegetiraju, i njih mozes isto staviti na 24h....
Biljkama svjetlo, kao i nama pare.... nikad dosta :)
A i ja sam takodje biljke vegetirao na 24h, i extra su bile.... - lično iskustvo
A dotični film sam skinuo sa torrent-a tacnije DVD sa 12 filmova. Izmedju ostalih i taj.

OT: Planiram da rippujem taj DVD i pretvorim u AVI i nadjem neki sajt gdje da ih uploadujem. Pa cu linkove za skidati staviti u temu "Vutra, Filmovi, Linkovi...."
Samo strpite se malo
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
http://anonym.to/?

vidim da niko nije ostavio slikicu posle 10 dana, a meni je frka, jer se susi xtra. tj klonovi a majka je OK, iako sam je triput vec presadio:shit:. danas je proslo jos 5 dana od slike i ovi donji listovi su 99% zuti, prilicno su se uvili listovi a na jednom klonu poceci listica na vrhu su postali ljubincasti. HELP . . . . . .
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Klonovi izgledaju lose, valjda nisu stigli razviti korijenje, a i zemlja u kojima su izgleda previse 'mljackavo' tako da i ako imaju korijenje, mozda trunu u mulju jer nemaju kisika..
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
za sada je sve u redu i usporenoo, pa ima malo piljevine oko 20% i to u gornjem delu, kao da odrzava vlagu, pa zato i izgleda muljevito. btw ipak bih trebao smanjiti zalivanje. tnx.
pa vidi se ventilator 8, po sredini, kanta je od 50l visoka oko 50cm tako da ima lufta. lampa je kruzna '865' od 32W. a osmica je privezana tako da 'hladi' elektroniku sa CFLa i duva na dole, al ne neki topao vazduh. U pocetku mi je bila frka oko izdizanja saksija, al sad mi ce cak i cini da je bolje dole pa nek rastu. inace temp je oko 25-30C a i dobra je vlaga.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Koliko sam shvatio ventilator ti puše od gore u biljke.Rađe okreni ventilator da izbacuje zrak van a na dnu kante sa strane probuši malu rupu da stvoriš protok zraka jer ga dosad nisi imao...
 

Universal Flow

Banned
Banovan
31.03.2008
9
6
0
42
koliko vidim vecina ljudi direktno pichi u zemlju klonove...evo mozda ce nekoga zanimati malo drugacija metoda..***dosta sam experimentisao sa zemljom i vodom pa sam dosao do zakljuchka da u vodi brze raste korenje i isti postotak uspeshnosti kao u zemlji chak i veci(od 10 kom.99.9999%,a 15 kom. mozda samo 1 neuspeshan(retko))***(sto je dovoljno da se nazove metoda)***Treba vam jedan grejac(AKVARIJUMSKI-ja ga stavim na 23 celzijusa),pumpa za kiseonik(AKVARIJUMSKA-stavim je na tajmer da se pali-gasi svaka 3 sata***moze i non-stop),stiropor(koliko rupa-toliko klonova),SLAVOL(kada ih odrezem,ubacim ih u rastvor vode i slavola i zaboravim na njih jedno 3-4 sata),neznam kako se zove ona plasticna drshka koja ima na kraju ogledalce(sa tim gledash zube(a mozes i da gledas pod vodom kako napreduje korenje) i naravno izvor svetlosti(24-oo)***A sve ostalo je potpuno identichno kao uzemlji klo...(znaci provetravanje i sl.)Inace sa ovom metodom za 8-9 dana spremno za staviti u zemlju(pa ti vidi)...***E sad nije bash sve tako lako.Treba paziti kod presadjivanja u zemlju da se ne osteti koren i kada se sve zavrsi stavi po 3-4 klona u cistu saksiju i prekrij ih providnom folijom i tako jedno 2 dana i pochinju da rastu...Koristim ovu metodu jer mi je mnogo brza od direktno u zemlju pa sad-ko voli nek izvoli...(zamalo da zaboravim_kada presadjujesh iz vode u zemlju ovlazi jedan deo zemlje sa SLAVOLOM i stavi na dno(jedna trecina zemlje je dovoljno) i ostalo obicne zemlje(znaci ne mokre) i koren ce da trazi vodu sto znaci ide na dole i raste.I mi sretni sto sve ide ko podmazano... :hippy:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Jako zanimljivo i logicno ali samo malo vise posla nego u zemlju kada stavljas!!!
Meni je 100% uspesnost i u zemlju!!
Odsecem granu odstranim visak listova malo zarezem grancicu sa strane pri dnu i ubacim u kloneks nekoliko sekundi i onda direktno u zemlju u kojoj sam napravio rupicu da bi lakse zabo grancicu a da pritom sa nje ne uklonim kloneks!!!
Zatim je poklopim sa onom flasom od 5L koju sam isekao tako da mi dno bude gore i da ima kao poklopac kroz koji prskam svaki dan tri puta klonove radi vlage, i naravno pod 2 neonke 36W philips 865 collwhite!
Za 11-12 dana je sve spremno za pod MH!!!
A toliko je i u tvojoj metodi odprilike potrebno 9-10 dana u vidu i jos 2-3 dana pod neku providnu plastiku tako da je slicno vreme a manje posla!!
E sad sto se mesta tice ti si u prednosti!!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
hteo bi ja da pitam .. mada verujem da ima negde na forumu ali vec kad je o kloniranju
gde tacno treba saseci grancicu sa biljke tj. kolika duzina klona tj. grane...
i mislim da sam procitao negde da to moz i bez nekih ozivljaca korena ili se varam???
pa hvala u napred>>>>
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Universal Flow je napisao(la):
Treba vam jedan grejac(AKVARIJUMSKI-ja ga stavim na 23 celzijusa),pumpa za kiseonik(AKVARIJUMSKA-stavim je na tajmer da se pali-gasi svaka 3 sata***moze i non-stop)

bolje je manja temperatura,iznad 15 ali ne preko 20
i bolje je pumpa non stop da radi
inače je slavol mama za biljke
što god da se radi
i hydro može ali sa dosta zamjena vode
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
a ma moze, al u praksi, kad biljka ostane bez korijena nastupa utrka s vremenom, da pokusa sto prije pustiti novi korijen ili ce krepati. Prasak zato sluzi da ubrza proces. Biljka moze primat vodu i kroz pore na listovima ali u puno manjoj mjeri. Zato je i zatvorimo da bi postigli sto vecu vlagu u zraku i olaksali joj upijanje na listovima. Mislim da bi moglo, cak mi se cini da je netko i uspio bez praska, mada kroz puuno vise vremena i sa mnogo manje uspjeha, jer jednostavno kanabis je takva vrsta da u pravilu kad izgubi korijen, ugiba. S druge strane, pojedine vrste npr. vrba rastu ko blesave i nakon odsjecanja i postavljanja u vodu ili pijesak.
Ak mislis napraviti nasad sa klonovima, dakle bar 5-6 klonova, mislim da nije tesko izdvojiti 50-60ak kuna za hormonski prasak.
p'n'l
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo