Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa u principu nije komplikovano.Pitas neku domacicu kako uzima pelcer nekog cveca i to je otprilike to.Ali posto je SLO-Era zaista strucan sto se toga tice nadamo se da ce se uskoro pojaviti i odgovoriti na pitanje.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ja sam malo odsutan, ali èu malo sutra napisati na tu temu.
radite vi dobro i bez mene
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
evo malo o kloniranju

to je u biti isto kao sto vasa mama odreze pelcer i pusti, da se okoreni.

Sta nam treba:
1. biljka koja je stara najmanje 14dana(indoor),jer nam treba barem 10cm duga garancica
sto je starija to bolje, ali biljka koja nije pocela cvati jos-nismo presli na rezim svetlosti 12/12
o;o "MAMA" to sam vec nesto cuko -biljka koja je odcvala i drzimo je na rezimu 24h svetlosti pod fluora,cool white- neonkama ili MH zaruljom.Pa i drzimo je zbog clona-znamo kakva je majka i znamo sta demo imati na kraju-ako ne posviramo...

2.baza na kojoj semo gojiti clone:
zavisi sta imate od mogucnosti
tervol(izolacija ),vemulit,imate i tablete za klijanje,zemlja,piljevina...

3.neonka cool white ili fluora

4.hormonski prasak,clonex...

5.dezinfikovan noz

6.posudice

7.destilirana voda-njen PH je oko 5,5




NASTAVICU !!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nije to mojih ruku delo, veè posledica rušenja foruma-nekog vrlog informatièara
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Era kaze da je ovaj sajt 2 puta bio na meti hakera, i pri vracanju bekapa encoding bekapa i trenutne verzije MySQL-a se neshto nisu slagali - i onda dobijes cudne znakove...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
2 put na meti hackera hm pa sta hackeri nisu informirani ljudi mislim ko bi napado ovaj site ~~
tolko o tome a kloniranjne ..

zanima me znaci nema problema mogu klonirat i sljedece godine opet prije nego procvate ili samo dok je djevica ajmo je tako nazvat ::histerija ?

i to su one grancice dodate koje biljka izbaci to je klon tj. kolko sam shvatio
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
kolko sam shvatio tocno je da treba biti djevica...
a sto se tice grancice/klona koju ona izbaci, za buduceg klona ti moze posluziti bilo koja mlada grancica koju biljka izbaci u stranu, odrezes odma ispod one kvrzice ili koljena ajmo ju tako nazvat (eng. internode) i umocis malo u hormonski prasak za okorjenjivanje pa pustis u casi vode pod cool white neonkama.
Inace obrezivanje ti je dobra fora ako nezelis previsoku boljku odnosno ak zelis da bude grmolika, samo nakon prva 2 tjedna odrezes stabljiku malo IZNAD tog internode-a, pa ce uskoro ona pocet sa strane izbijati 2 nove stabljike, mozes kasnije i njih capnuti pa onda dobijes 4 i tako dalje... ::super

Ovo je ono sto sam ja skuzio, nek me slobodno neko ispravi, cheers ! :pivo
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
trazi hormonski prasak za "polu olesenele" stabljike
jer najvise puta ima i za odrvenele-koji nije bas primeren