Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Dok je biljka u vegetativnoj fazi skines klonove sa svake biljke i obelezis slovom,brojem ili kako hoces ,koji klon si skinuo sa koje biljke.Kada ove velike biljke stavis na cvetanje i vidis koja je muska a koja zenska znaces i koji klon ces da ostavis a koji ne.
Inache ovo moze da se radi obrnuto,znachi biljke jos ostavis u vegetativnoj fazi a male klonove ,chim krenu da rastu,sto znachi da im se razvio koren,stavis na cvetanje.Od ovih malih klonova neces imati neki veliki rod ali ces znati kojeg su pola velike biljke pa ces vec pre pochetka cvetanja moci izbaciti muzjake.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastarafa
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
meni je skoro urod gotov... moram narucit nove~

grucho dal bi bio voljan nakon sto mi stignu sjemenke koje cu narucit sutra ili preksutra, pratiti razvoji i pomoc mi oko kloniranja?

planiro sam uzet paket g13 x disel ny


a iz toga cu uzet 3metra kvadratna klonova pod 3x400w.. ma vidit ces da neduljim previse!

stoga..hoceS? :oops:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
skrivas je napisao(la):
??? dakle biljka koja vec cvate se nemoze klonirat????????

pa kako cu sa veg. biljkom... neznam dal je M ili Z...

sad ispadam glup...

za razliku od grucha ja radim klonove od majki-biljki koje su odcvetale....Naravno nakon toga ji ne dozvolim vise procvetati.
ajd probat cu nocas opisat taj postupak
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Može su slobodno uzeti klone i od biljke koja je 7 dana na 12/12 to ce i dalje sve lepo raditi.sve dublje u 12/12 idemo sve teže ce se klonovi primiti/okoreniniti.
Ako sam nasao biljku koja je ok i hocu je ostaviti za majku kao prvo cu je prilikom presadjivanja staviti u sto vecu posudu 25-30l.pri samom obiranju cu gledati, da sto manje ostetim biljku.Ostavicu na njoj sto vise listova moguce i na dnu one male cvetove.Biljku stavite ponovo na 24h svetlosti.Imate takodje i hranu za majke(biljke koje služimo za klonove).....Nakon dva- tri tjedna biljka ce poceti opet poceti poganajti nove zelene delove..Biljka ostaje pod rezimom 24h i MH ili komotno tu mogu dobro poslužit i neonke.

kao o prehrani taqko cemo valjda uspeti polako sve teme napraviti obsirne topice pa i o kloniranju. za kojih mesec dana cu i ja raditineke klonove pa cemo to i dokumentovati i detaljno opisati
 
27.09.2006
0
2
0
prilicno mi je hitno ako netko zna ...
gdje nabaviti hormonski prasak gel ili nesto za klonove?

bio sam u zrinjevcu , žitnjaku , mbm-u , bauhausu , baumaxu , pevecu

gdje vi to kupujete?

isto tako na tim mjestima nisam nasao ni rockwool
pa tu se nista nemoze kupit :/
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Možda æe vam ovo šta æu sada reæi zvuèati malo glupo i "seljaèki" ali nema veze.
Moguæe je kloniranje i bez praška,bar je meni uspjelo.
Inaèe ne praktikujem kloniranje,veæ èisto da probam dal je moguæe.
Veæ mi je jednom ranije uspjelo ali sam smatrao da je to puka sreæa ili je u pitanju vrsta pogodna za to.
Ovog puta sam samo zabio malu 3cm granèicu u èašu sa mix-om - 40%zemlja,40%stiropor,20%granule.Stavio èašu pod neonke na 18/6 te èesto i obilato zalivao.Nakon par dana se postepeno sjebao da bi 19-i dan ponovo dao znake života.Danas je 21 dan i siguran sam da se primio.

Pa ako je nekome baš hitno,frka oko praška i sl.
Ništa ne košta probati :p
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Nisam do sada radio kloniranje ali voleo bih da probam. Dobicu bar nesto iskustva.
Od onog LST-a najveca domacica je pustila ukupno skoro 20 novih vrhova... kada bude dovoljno velika jedna grancica odseci cu je...

Znaci ako sam dobro skontao odseces i zabodes u zemlju i ako imas srece dobices novu biljku.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28


evo ja ovako kloniram.
odrezem klona sa dna biljke, umocim u hormonski prasak i stavim ga u treset paletu i to sve zajedno stavim u teglu od voca ili povrca. Jer je klonu potrebna velika vlaznost zraka.
Iznad tog stedne zarulje (5-10cm) i uspjesnost mi je 99%

treset palete 25kom. kostaju oko 1.5 Euro.
kupio sam ih u Merkuru, za one iz Hrvatske i Slovenije :)
korijen se pojavi za 10 dana,vise manje.
i samo sve zajedno stavim u vecu teglu.
uspio sam tako klonirat i biljku koja je bila 30 dana vec na 12/12 rezimu.
korijen se vidio za 8 dana vec.
15 dana je trebalo da korijen pusti glavni vrh koji sam odrezao jednoj biljci.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Znaci ako sam dobro skontao odseces i zabodes u zemlju i ako imas srece dobices novu biljku.

Bas tako a mislim da i ne teba mnogo srece vise od pola se primi. Problem je sto im treba 2-3 nedelje da puste zile a sa hormonom je procenat uspesnosti i 90% a vreme sedam dana. Pogledaj samo na onim slikama gde i kako seci ima uticaja i radi to u vreme vegetacije dok biljka ima u sebi prirodnih hormona rasta. Pelcer moze i u vodu probano je ali ako ljudi kazu da je bolje u zemlju valjda znaju sta rade.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Jer je klonu potrebna velika vlaznost zraka.

Ne samo da je potrebna velika vlažnost zraka, nego je i poželjno da vlaga bude 100%!
Iz prostog razloga što svježa reznica nema korijena za primitak vode! :wink:

Nisam isprobavao,ali je provjerena èinjenica! 8)
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Svakako da je vlaga poželjna.U mom nazovimo ga veg.boxu je dosta vlažno ali daleko ispod 100%.U veg. boxu ni ne mjerim.Obièno je oko 60%,s tim da varira + -.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Cekaj gloss_zelenky a kada pada kisa..na koliko procenata vlaznosti vazduha...pa znas li da ni Amazonske sume nemaju 100% vlaznosti a na svetu nema vlaznijih suma

proveri to jos jednom :wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gangula brat

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Hormon za kloniranje mozete dobiti uz pomoc aspirina ili obicne vrbe.
Negde na 4-umu je Tripco ostavio link gde je opisano sta i kako.
Prosto je, nema sta...
ili:
:google2:
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sky003 and m@l@

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Samo da pojasnim oko vlage. Obicno se gleda relativna vlaznost vazduha i izrazava se u procentima. 0% znate sta znaci a 100% vlaznosti znaci da vazduh sadrzi maksimalnu kolicinu vode koja moze da opstane u obliku vodene pare. Preko toga se kondenzuje kao magla ili rosa.
Vazduh u zavisnosti od temperature moze da sadrzi razlicitu kolicinu vodene pare i to ako je toplije moze da ima vise i obrnuto. Ne secam se preciznih podataka ali recimo vazduh na 20 C moze da ima 15 puta vise vode nego na 5 C stepeni. Zato se prelaskom toplog vazduha preko hladnih predmeta voda kondenzuje na njima.
Iz toga proizilazi da vazduh koji sadrzi istu kolicinu vodene pare na nizoj temperaturi ima mnogo vecu relativnu vlaznost nego na visoj.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
brainchip

50% znaci da mi je voda do pola vrata.....

odlicno taman za hidroponic :) ili utakmica indica vs sativa vaterpolo :)

sala mala mislio sam da je prevelika vlaznost,ne bukvalno,100% voda bi bila 100%voda

100% vlaznosti je maksimalan postotak vode u vazduhu

izvinite ako sam zbunio.necu vise nikad :)