Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Zanima me... kad bi u ranoj vegetaciji odrezao vrh biljke nakon drugog reda listova da li bi od njega mogao napraviti klon?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
odgovor je jako teško jer bi jerojatno bio premali .preporuča se da klon bude malo veći radi uspješnosti kloniranja a i mislim da bi previše stresao biljku u tako ranoj fazi vegetacije tako da moj savijet bi ti bio da ju ipak pustiš da joj možeš odrezat reznicu dužine neki 10 cm pozz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Teško je fakat reći, mislim da ne bi uspio, a sto se tiče same biljke njoj neće ništa faliti, sve dok joj makar ostaviš mali "prteljak" da ostane (nakon što reče drugog sprata), a tad kad odjećeš vrh, ne vjerujem da ćeš imati šta posaditi u zemlju, jer nema odakle daa se razvije korjen (a o zarezivanju, da ne govorim, jer nemaš šta zarezati...al')
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Imao sam namjeru svima odrezati vrh... ali znači ništa od toga, klonirati ću puno kasnije tj. vrhove neću dirati.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mislis svim biljkama?? Jes' vec rezao? zasto ne rezati (naravno kasnije kad malo poraste) i onda mozes izabrati finu zdravu grancicu i et' klona.... samo kako s siguran ti da ti su ti zenke?
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Dajte ljudi pretjerujete!
Zašto se vrh nebi mogo klonirati?Pa ja sam 2 godine gajio(budala potrošijo brdo dobrog sjemena) prije nego što se odlučih da probam kloniranje.Upravo zbog "korisnih"informacija sa neta se nisam ni usuđivo da probam.Mislio sam:"jeba te luk pa treba mi sterilna labaratorija i dva sterilna naučnika biologa",a stvar prosta ko pasulj.
Prvo što sam kloniro je bio upravo glavni vrh,bez praška i ostalih pizdarija i ništa nije bilo sterilno.Više ne koristim sjeme već samo kloniram(bez braška,destilirane vode i sterilog alata) sa vjerovali ili ne(ne vjerujete-JEBE MI SE!) 100% uspješnosti.Samo treba čekati koji dan duže da se prime,što u principu nije nikakav problem.

Ko je ovde lud?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vanzemaljac je napisao(la):
Dajte ljudi pretjerujete!
Zašto se vrh nebi mogo klonirati?Pa ja sam 2 godine gajio(budala potrošijo brdo dobrog sjemena) prije nego što se odlučih da probam kloniranje.Upravo zbog "korisnih"informacija sa neta se nisam ni usuđivo da probam.Mislio sam:"jeba te luk pa treba mi sterilna labaratorija i dva sterilna naučnika biologa",a stvar prosta ko pasulj.
Prvo što sam kloniro je bio upravo glavni vrh,bez praška i ostalih pizdarija i ništa nije bilo sterilno.Više ne koristim sjeme već samo kloniram(bez braška,destilirane vode i sterilog alata) sa vjerovali ili ne(ne vjerujete-JEBE MI SE!) 100% uspješnosti.Samo treba čekati koji dan duže da se prime,što u principu nije nikakav problem.

Ko je ovde lud?

Znači cjepneš, staviš u vodu da zakorjeni ... ili drito u zemlju/vunu ?
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Prvi pokušaj je bio u vodi-uspješan uz malo zajebancije oko stajanja u vodi,jer se klon savija.
Drito u zemlju je puno jednostavnije-bitno je da je zemlja stalno vlažna.
Vunu nisam probo.
Prije nego što će se primiti klonovi se obično malo sjebu i požute tako da ne treba paničiti oko toga.Kad se prime vrlo brzo se oporave i piče ko blesavi.

Samo zašto bi nešto bilo jednostavno,kad može biti komplicirano?




p.s.Izvinite zbog psovki i arogancije u mojim porukicama...falila mi je frulica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okonetovan and m@l@

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
inače jiffy su jako hvaljeni za kloniranje . Isušena zemlja s malo hrane u sebi obavijena laganom končanom mrežicom kroz koju klica ili klon pušta korjen bez problema
evo i link već ima na forumu o tome http://forums.vutra.org/27290-post1.html
samo ih ovlažiš i dobe volumen kao stvoreno za kloniranje :icon_lol:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vanzemaljac je napisao(la):
Dajte ljudi pretjerujete!
Zašto se vrh nebi mogo klonirati?Pa ja sam 2 godine gajio(budala potrošijo brdo dobrog sjemena) prije nego što se odlučih da probam kloniranje.

NE znam jesi li ikad "rezao" biljke, a covjek je pricao o vrhovima, aaa de mi reci sta stavis onda u zemlju, ako cjepnes vrh biljci (obicno bi trebao ostaviti mali prteljak, onda nije mi jasno sta ostane ti od vrha koji odrezes???? Sta onda stavis u zemlju da se primi????
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Bezze_Sa je napisao(la):
NE znam jesi li ikad "rezao" biljke, a covjek je pricao o vrhovima, aaa de mi reci sta stavis onda u zemlju, ako cjepnes vrh biljci (obicno bi trebao ostaviti mali prteljak, onda nije mi jasno sta ostane ti od vrha koji odrezes???? Sta onda stavis u zemlju da se primi????

Sad sam tek skonto šta si ustvari pito.Pa dovoljno je da vrh ima nekih 5cm,najmanje što sam klonirao je bila grančica od 3 cm.Vjerojatno da je bolje(brže se prime) kad su veći,al mogu i mali.



Torcida
Vodu bi trebalo povremeno mjenjati(mislim svaka 3-4 dana,a bolje je i češće ako ti se da, ili je barem dobro promućkati).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa to i govorim citavo vrijeme :) hehehe, - nesporazum :), covjek pita "Rana vegetacija, sjece vrh biljke koja ima 2 internode, znaci taj vrh nema "donji" dio koji ide u vodu ili direkt u zemlju (nisam probao ni jednu metodu)... eee vidis, kazes ostane grancica, sto u ovom slucaju nema sanse da bude vrh, sa 3cm grancice (mislim kad je biljka u tako malom stadiju vegetacije...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ja bi samo dodao da bez određenih uvijeta poput hormona za kloniranje i staklenika sa ili rockwool ili jiffy-a te bez potrebnog osvjetljenja kloniranje je moguće no uspješnost će vjerovatno biti nikakva a da ne govorimo o tome da i klon treba da bude isto nekakve veličine kao ova slika od kolege Torcide Spalata , pa nemožeš napravit klona od 2 ili 3 koja onda koja svrha osim radi dobivanja još istih ženki kloniranje se koristi da ubrza sam proces uzgajanja marijuhane.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Stoner je napisao(la):
ja bi samo dodao da bez određenih uvijeta poput hormona za kloniranje i staklenika sa ili rockwool ili jiffy-a te bez potrebnog osvjetljenja kloniranje je moguće no uspješnost će vjerovatno biti nikakva a da ne govorimo o tome da i klon treba da bude isto nekakve veličine kao ova slika od kolege Torcide Spalata , pa nemožeš napravit klona od 2 ili 3 koja onda koja svrha osim radi dobivanja još istih ženki kloniranje se koristi da ubrza sam proces uzgajanja marijuhane.


Jesi probo ili onako,pročito?

Svrha je produženje vrste bez ispaljenog metka-(skupocjene sjemenke),a u radnjama baš i nemaju previše razumjevanja za moje vrtlarske ambicije. A od klona uvjek uzmeš klon i ne treba ti majka.

U uzgoju s dva boxa nema ni potrebe za žurbom jer je box za cvjetanje uvjek okupiran.

Obično je problem suprotno,tj prebrzo rastu i dođe im vreme za stavljanje na cvjetanje a box još okupiran biljkama u završnoj fazi cvjetanja(onih od kojih smo uzeli klonove).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
sve stoji no ja stojim kod svoje da biljke od kojih uzimaš klonove moraju biti malo veće da možeš uzeti klona normalne veličine samo to.bilo bi poželjno ako su u pitanju dva box-a onda uzeti reznicu pred samo cvjetanje, pol se pokaže na biljkama u velikom box-u i odmah znamo koje klonove treba baciti i koje majke treba baciti odnosno muške biljke u velikom boxu tako da ostane mjesta viška u oba dva box-a mislim ja barem tako radim.
Što se tiče sjemena nije istina da je skupo ima tako dobrih strainova za 15 ili 20 eur-a .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Istina, cak i sve vrste od 20€, su puuuuno puuno puta bolje nego ove sto nadjete u panjevima od dilera !!! Ipak te su sjemenke (99%) prezivjele outdoor, zato sa boljim sjemenom ne vjerovatno je kakva je razlzika izmedju ove i one vuve.... u svemu, pocev od uzgoja pa nadalje....
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ma slažem se ja da je bolje kad je sve po PS-u.

Samo mislim da je korisnije ljudima ponuditi alternativne metode,ukoliko ne mogu nabaviti sve navedene pizdarijice,nego ih ubijati u pojam s nečim bez čega se može,možda ne tako uspješno,ali može...Meni se u zadnjoj turi od tri klona stavljena drito u zemlju sva tri primila.

Da sam se ja informisao na netu kad sam kretao svoj prvi grow nebi nikad ni krenuo.Ubiju čovjeka u pojam kad vidiš šta ti je sve"neophodno",koji uvjeti,krenuvši od rasvjete pa nadalje.....Jednostavno po njihovom nemam uvjete-neizvodivo,dok ja dižem 50-ak gr. svakih 1,5-2 mj. i vazda napušen ko zmaj(možda bolje da nisam ni krenuo).
Pa ljudi su gajili uspješno i u 80-ima(kad nije bilo neta)i za puno tih,danas"neophodnih"stvari nisu ni čuli,al su gajili.

Što se tiče "skupocjene sjemenke" krivo se izrazih,mislio sam"dragocjene".Ne u smislu
novca,već zajebancije oko nabavke iste.

Mislim da kontate šta sam htio reći