Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.01.2017
33
47
18
30
Ja sam skidao granu s biljke jer je otisla preblizu svjetlu, iz zajebancije je umocio 2 dana u Pagron terra bloom i atami blombastic i piknuo je u zemlju...primilo se i pocelo cvjetati vec :)
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Razmišljam glasno... a na osnovu dnevnika koji je @Raconja vodio i njegovoj pohermljenoj WW.

Bilo bi interesantno klonirati automata, neku donju grančicu sa par popcorn budova, pa je poprskati koloidnim srebrom (ili stresirati, bilo kako) u cvetanju - da pohermi i "opali" samu sebe.
Tako bi dobili svoje seme za buduću sezonu outdoor-a, a ne bi naštetili celoj biljci.

Je li radio neko od vas nešto ovako? Mislim, u cilju dobijanja svog semena.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Gandalf69

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
@Zlochika još nisam radio sa klonovima, ali u istom dnevniku je primjer oplodnje 2 popcorna na JH i izgleda da je uspjelo. Bit će to križanac Royal Creamatica(RQS) i Jack Herera(GHS), a tamo negdje poslije ljeta će, nadam se, biti i za probati. A što se prskanja sa srebrom tiče mislim da ne treba uzimati kolonove, već izabereš granu, zaštitiš ostalo i špricaš bez straha.
Isprike ak spamam temu obzirom da post nema veze sa kloniranjem.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Znači, ove godine seješ u out-u Cream Herrer-a? :gled:

Inače, nisi me lepo razumeo... Kloniraš jednu grančicu automata, poprskaš ili stresiraš da pohermi, ostaviš da završi mirno do kraja samo-opaljena... negde gde polen neće praviti problema, i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Evo rešio sam da opet malo eksperimentišem.
Sa "donjeg sprata" JH, skinuo 3 grančice sa već krenulim pupoljcima, zasekao ukoso i piknuo u 0,5 litra flašicu (obloženu alu folijom) sa čistom česmovačom.
Capture1.JPG
Capture2.JPG
Stavio sam flašicu ispod nekih grow LED sijalica (4 kom) koje već imam i pod kojim sam sasvim dobro odradio prvih 14 dana grow-a moje blueberry-ce.
Ne znam koliki je stres samo seckanje grančica u cvetu (mislim za grančice), ali imam plan da ih zaj... ovaj, stresiram, temperaturom, svetlom i čime se god još setim (dok ne nabavim koloidno srebro, valjda će da krene koren), dok ne pohermi - ako u međuvremenu ne uvene.
Javljam napredak!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni
20.01.2013
1
0
1
53
pozdrav. prvi put se javljam, jos uvijek ucim, ali imam nesto iskustva s kloniranjem. vec trecu godinu uzgajam u indooru. prva god. je bila za ucenja i sadio sam ono sto sam imao. druge god sam narucio sjeme ,fem. ak-48 i kristal, i njih kloniram. moje iskustvo: uzeti klon je vrlo jednostavno. zapravo je teze da se ne primi, samo vlage dovoljno. stalno orosavanje ili sta god, samo da nisu suvi. klonex, vrbe..sve moze, i dobro je, al ne mora. probao sam. drugi dio price me zbunjuje. nikada nisam imao isti rod kao sa majkom. neko pomenu da je vrh biljke bolji za kloniranje tj. daje bolji rod. i meni se cini da je tako. produzavao sam vege fazu, ali isto. radio sam i klon klona..to zaista bude jadno. 3 do 4 puta manji rod. doduse kvalitet nisam primjetio da pada izrazito. takodjer mi se cini da to kristal i podnosi, ali ak48 definitivno ne. trazeci odgovor samo me vise zbunilo. dakle, da li urod opada kloniranjem ili ja negdje grijesim? jos jednom: sjemena su feminizirani ak48 i kristal.
 
24.05.2015
45
27
18
pozdrav. prvi put se javljam, jos uvijek ucim, ali imam nesto iskustva s kloniranjem. vec trecu godinu uzgajam u indooru. prva god. je bila za ucenja i sadio sam ono sto sam imao. druge god sam narucio sjeme ,fem. ak-48 i kristal, i njih kloniram. moje iskustvo: uzeti klon je vrlo jednostavno. zapravo je teze da se ne primi, samo vlage dovoljno. stalno orosavanje ili sta god, samo da nisu suvi. klonex, vrbe..sve moze, i dobro je, al ne mora. probao sam. drugi dio price me zbunjuje. nikada nisam imao isti rod kao sa majkom. neko pomenu da je vrh biljke bolji za kloniranje tj. daje bolji rod. i meni se cini da je tako. produzavao sam vege fazu, ali isto. radio sam i klon klona..to zaista bude jadno. 3 do 4 puta manji rod. doduse kvalitet nisam primjetio da pada izrazito. takodjer mi se cini da to kristal i podnosi, ali ak48 definitivno ne. trazeci odgovor samo me vise zbunilo. dakle, da li urod opada kloniranjem ili ja negdje grijesim? jos jednom: sjemena su feminizirani ak48 i kristal.
sto se prinosa od klonova tice mislim da je mnogo bitno koliko ih pustis u vege. da rastu pre nego odu u cvetanje ja ih cim puste koren posaljem na 12/12 naravno prinos je manji pusti klonove da rastu duze pre nego odu u cvetanje naravno pazi da ne preteraju sa visinom i imaces isti rezultat kao sa semenom bar ja imam takvu predstavu o tome sa mojim iskusrvom a da i ja radim klonove u *********** neznam kako bi islo sa zemljom ili necim drugim, predpostavljam da su kod tebe u zemlji
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Razmišljam glasno... a na osnovu dnevnika koji je @Raconja vodio i njegovoj pohermljenoj WW.

Bilo bi interesantno klonirati automata, neku donju grančicu sa par popcorn budova, pa je poprskati koloidnim srebrom (ili stresirati, bilo kako) u cvetanju - da pohermi i "opali" samu sebe.
Tako bi dobili svoje seme za buduću sezonu outdoor-a, a ne bi naštetili celoj biljci.

Je li radio neko od vas nešto ovako? Mislim, u cilju dobijanja svog semena.
zloćko ne valja istu biljku oprašit samom sobom inace se uzmu dvi zenke jednoj odradis to sto si mislio ali drugu oprasis da nebude redneck

definitivno cu da od sad da radim ovako. jednostavno
ako stavis zračnu pumpu u tu bocu vode i zamračiš je imat ces mnogo bolji postotak uspješnosti
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
zloćko ne valja istu biljku oprašit samom
Pa ne znam baš šta i kako i zašto ne bi valjalo (ograđujem se, naravno, sigurno da je bolje uzeti samo polen i oprašiti drugu, ali...).

Oplođivanjem biljke samom sobom (hermić oprašio cvetove na samom sebi), nećeš dobiti klona. Mnogo toga u genetici igra ulogu, da ne zamaram forum kako se genetski materijal meša između polnih ćelija (crossing-over, translokacije, mutacije, i slično).
Evo @Raconja ima jednog hermića od kojeg je nabrao semenki, pogledaj njegov dnevnik
WW i Jack Herer, GHS, 250W HPS by Raconja
pa će možda on moći u budućnosti da nam kaže da li to seme nešto valja ili ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Evo @Raconja ima jednog hermića od kojeg je nabrao semenki, pogledaj njegov dnevnik
WW i Jack Herer, GHS, 250W HPS by Raconja
pa će možda on moći u budućnosti da nam kaže da li to seme nešto valja ili ne.
Idu sad 4 kom WW(16 dana stare), za koji dan će da se pokažu pa ako bude cura bude i nekakav dnevnik.;)
A ide i 1 JH koji dobio malo od udovice pa ima i toga pokoja menka.
Edit: @amneziaHaze po tome jedino mi nada ostaje za JH kad će WW ionako biti hermi. Ali onda pitanje kako sam od Royal Creamatica(bacio 4 menke ukupno) dobio čistokrvnog mužjaka( ima u dnevniku)?
I isprike za spam.
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
a citao sam davno mrsko mi sada,vidicemo sta ce raconja dobit ali znam da nevalja oprašiti istu biljku.
evo vidim pravi par ljudi na vutri takvo sjeme od iste nemaju hermija al meni se osobno ne svida to...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pitanje. Ako je nekom poznat preparat sipaton10l, između ostalog najviše se koristi za ukorjenjavanje sadnica pred sadnju u zemlju,odnosno potječe rast korjena. Otkinuo sam 2 grane auto ww koja je bacila po par pistila na tim granama, stavio sam ih u vodu i za sada kao da nisu kidane,ne venu ni ništa.dobro izgledaju. Nisam mjenjao vodu, evo slike klonova i ovog preparata pa molim za neki savjet.da li da oh ostavim u vodi ili mjenjam vodu ili pomješam s siaptonom dozu koja piše za ukorjenjavanje sadnica?
 

Prilozi

  • 20170324_171039.jpg
    20170324_171039.jpg
    142,4 KB · Pregleda: 17
  • 14903755174511290959365.jpg
    14903755174511290959365.jpg
    254,5 KB · Pregleda: 14

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
imaš uputstvo na posudi za sretstvo, a što se tiće klonova, malo bolje prolistaj ovu temu, imaš sve nacrtano doslovno kako se sjeku i listovi i dio koji ide u zemlju...ako ih nemožeš kvasit nekoliko puta dnevno i nije im stvarno toplo, onda folija preko...imaš i na utjubu dosta, daj malo pročačkaj inače češ korjen na ovoj grani čekat mjesec dana...sretno

ja sam upravo odložio škarice, skinuo 10 grančica donjih sa 2 bebe kalaša, kalaši su preko mjesec dana u cvatu no ti dolje neće nabubrit a i kad su već lipi reko da probam...
prije mjesec dana, malo manje sam kod šišanja također 15 kom. stavio na klijanje, pola od njih formira korjen dobrano u crnici kupovnoj a pola ima kvržice i kreće s korjenom...
niakva sretstva ne koristim, samo pod koso odrežem donji dio, malo isčijam, ko dlačice, ili uzduž napravim 2 cvaka sa škarama i u zemlju...
malo stisnem oko klona zemlju i sve dobro pošpricam maglom...