Kloniranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
A stvarno sam doobro prolistao forum na ovu temu i shvatio sam dosta gdje je treba rezati, kako, uvjete vlage i sl., ali također ima dosta kontradiktornih informacija. Ok, znam je odrezat, napravit par rezova radi lakšeg okorenjavanja, destilirana voda, da treba biti u tami čašica s vodom, kidanje lista da bi se potaknulo okorejnjavanje,plavo svjetlo..znam sve to. Nego pošto ovaj preparat koriste najviše u smislu da se potapaju sadnice rajčice, paprike i sl., prije sađenja u zemlju jer stvarno super imaju efekt na razvoj korjena i bolje primanje te stabljike u zemlju. Omjer za to je 0.5% siaptona u vodi u koju se namaču sadnice na minut-dva i sade se u zemlju. Ja sam ga uzeo kao dodakak prehrani jer stvarno jako dobro on sam jača biljku a nqjbolji je kad se da nakon mineralnih gnjojiva. Budući da na njemu piše " ukorjenjavanje ' zanima me da li je to isto kao pojam "okorjenjavanje reznica" i moze li mi pomoc i kako. Da li da napravim rastop koji pise na deklaraciji proizvoda ili da umočom reznicu u čisti proizvod i piknem u zemlju. Također me zanima ako imam gnjojivo "ROOTEX" s NPK 6-46-5 , a čitao sam negdje da je fosfor bitan za klonove, mogu li to koristit kao pomoć za okorjenjavanje reznice.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Moze netko pomoć. Imam 2 klona od automatica ww koji su u vodi već desetak dana. Prije par dana primjetio sam bjele dlačice u vodi dole na mjestu gdje sam je rezao. Koliko trebam čekat? Da li trebaju izrasti veće ili šta? Mogu li u zemlju odma s njima.
Hvala
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Evo jednu sam posadio na svoju ruku u posudu od 0.5l napunjenu plantela suptratom koju sam predhodno natopio vodom i pustio da se iscjedi. Stvar je u tome da sam primjetio neke sitne dlačice prije par dana koje se vide samo dok su u vodi, toliko su male. Međutim budući da sam te klonove otkinuo kad su izbile prve pistile i stavio ih u vodu stagnirale su cjelo vrjeme,držao sam ih pokrivene prozirnom plastičnom čašicom pod 23w clf, a nazad par dana od kad sam uočio te prve dlačice imam dojam da su počele rasti u vodi, pogotovo je to vidljivo po pistilima koje su se udvostručile. Nisam bio siguran da li je to korjen budući da se vide samo dok su u bodi ali evo danas se bas dobro vide također samo dok su u vodi ali jako su male,par mm. Kažem jednu sam posadio prije nego sam vidio tvoj odgovor i preko sam opet stavio prozirnu plastčnu čašicu koju sam predhodno navlažio. Ne znam da li je ta čašica potrebna sad kad sam je posadio i trebam li održavat vlagu. Da li je mogu stavit na sunce ili crvenu svjetlost ili da je držim još pod 6400 dok ne vidim da je počela rasti?
 

Prilozi

  • 1491147027967-285588310.jpg
    1491147027967-285588310.jpg
    171,4 KB · Pregleda: 76

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
sporo se prima klon koji vec cvjeta al ce se primiti.
savjet malo zraka u tu vodu sa pumpom nekom i mnogo veci postotak klonova ces imati
 
17.12.2015
47
49
18
42
Ako uradim toping hoce li biti ok, prvi put radim sa klonovima i do sam ssm isao 4 nedelje grow fazu, toping sam radio u drugoj nedelji grow18/6
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
7 dana vege je malo za topiranje.Treba ti bar dva tjedna 18/6
Razlika izmedju topiranog klona i onoga koji to nije ..nije velika.Razlika je jedino ako im das pristojnu vegetaciju.4+ tjedna
lolipop je trening koji trazis:)
 
17.12.2015
47
49
18
42
Hvala buraz, neznam sta je lolipop ako nadjes vremena ukratko objasni, radim malo LST i uskoro cu scrog da uradim. Trenutno ulazim u drugu nedelju bloom 12/12.

Koliko mogu dobiti od jedne majke naj vise klanova, recimo da bude 4 nedelje na 18/6
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Evo možda kome pomogne ova metoda...u biti je kloniranje uobičajno ali nije skladištenje klona...

Sada sam uspio isprakticirati da držim narezane grane za klone 2 mjeseca u frižideru u vrečici i poslije dva mjeseca ih kloniram.
Kloni dobiju korijen brez problema kao što vidite na slici.

Bavim se industrijskom konopljom i tražim dobru genetiku za sljedeču godinu, tako ne trebam da odmah kloniram kad odrežem klone sa biljke, nego to napravim poslije 2 mjeseca odnosno kad vidim jel mi je biljka zanimiljiva za daljni uzgoj...

Ako koga interesuje možem to skladištenje u frižideru djetalnije objasniti...
 

Prilozi

  • 1587744363845.png
    1587744363845.png
    1,6 MB · Pregleda: 65
  • 1587744401691.png
    1587744401691.png
    1,5 MB · Pregleda: 66
15.08.2019
9
8
3
39
Evo možda kome pomogne ova metoda...u biti je kloniranje uobičajno ali nije skladištenje klona...

Sada sam uspio isprakticirati da držim narezane grane za klone 2 mjeseca u frižideru u vrečici i poslije dva mjeseca ih kloniram.
Kloni dobiju korijen brez problema kao što vidite na slici.

Bavim se industrijskom konopljom i tražim dobru genetiku za sljedeču godinu, tako ne trebam da odmah kloniram kad odrežem klone sa biljke, nego to napravim poslije 2 mjeseca odnosno kad vidim jel mi je biljka zanimiljiva za daljni uzgoj...

Ako koga interesuje možem to skladištenje u frižideru djetalnije objasniti...
Jesi li probao i duze da ih drzis?
Kakva vrecica, koji frizider, moze li LOBOD? ‍♂️ Salim se ovo zadnje naravno. Ideja "klonovi u frizider" predobra i prekorisna. Zaboga, mogu li se zamrznut pa do godine aktivirati? Znamo da su ljude zamrzavali ali mislim da nisu jos nikog "reaktivirali". Ali samo zamisli pricu, od svake biljoze skines koji klon i u zamrzivac. Kad pozelis, izaberes koji ces, odledis ga kao šniclu i na okorenjavanje. Ahhhh
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Definitivno bismo voleli da cujemo jos
Ali samo zamisli pricu, od svake biljoze skines koji klon i u zamrzivac. Kad pozelis, izaberes koji ces, odledis ga kao šniclu i na okorenjavanje
Zvuci kao u nekom naucno-fantasticnom filmu ali meni je ovo odmah palo na pamet,e sad je pitanje koliko dugo mogu da stoje i koje su moguce posledice tj nezeljeni efekti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani and Grona