Klonovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@Tarzan TZ

Biljka se zarezuje pod 45 da bi povecao povrsinu presjeka. Veca povrsina - vise mjesta za vise korjenja.
Biljka se razreze po sredini da se dobiju 2 dijela stabiljke i opet poveca povrsin odakle ce novi korjeni rast.

Kad se biljka rascjepa, dobijemo 4 nove površine iz kojih korjenje raste.(Iz nutra isto izlaze :) )
Eto. Simple as that :)
evo i narisal sam :D :D :D

Untitled-1.jpg
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja se nesto ne secam da su mi klonovi pustali zile samo na odsecenom delu... i mislio sam na neke fotke dva klona sa ovom ili onom opcijom a ne na crtez, mogu ja nacrtati marsovca pa ne mora da znaci da tako i izgleda :) probacu prvom prilikom ako mi padne ova spika na pamet. znam samo da sam imao prilike noktom otkinuti klona u outdooru, nositi ga ispod sica u skuteru i uziliti u cistoj vodi a da nisam merio uglove niti rezao po pola, a rukavice da ni ne spominjem, zato sam i napisao
al ako fercera sto ne i komplikovano
samo gledam da stvari radim sto jednostavnije moguce uz istu efikasnost, al ko hoce moze i da reze u krst tu stabljiku odrezanu rukavicama pod 45 stepeni, necu se bunim ;)
 
29.01.2015
121
223
43
62
Javljam se kao totalni neznalica, a po principu,
kako su naše majke i bake presađivale "pelcere"
cvijeća. Uz dužno poštovanje ostalih članova i njihovih iskustava evo da i ja iznesem svoje skromno iskustvo na koje me je ponukao @PowerSeed sa svojim jednostavnim kloniranjem.
U trećoj sedmici cvjetanja skidao sam donje grane sa cvjetovima do kojih nije dopirala svjetlost i odlučio sam da probam klonirati. Poput @PowerSeed-a ukoso zasjekao,otprilike, ostavio 3 sprata lišća, a ostalo odsjekao.
Stavio u običnu vodu u teglu i nakon 14 dana
sam imao skoro sve klonove. Napravio sam od vrbe
tekućinu koju sam dodao u vodu. Korijenje se pojavilo sa svih strana, a i kod mene ga nije
bilo na samom rezu, najviše se pojavilo na "zglobu", gdje su odrezani listovi.
26.05. klonove stavio u vodu
08.06. presadio u supstrat
i večeras 27.06. ovako izgledaju.
 

Prilozi

  • 1. KLONOVI.jpg
    1. KLONOVI.jpg
    245,3 KB · Pregleda: 58
  • 2.jpg
    2.jpg
    399,2 KB · Pregleda: 58
  • 3.jpg
    3.jpg
    424,4 KB · Pregleda: 56
  • 4.jpg
    4.jpg
    435,5 KB · Pregleda: 55
  • 5.jpg
    5.jpg
    423,2 KB · Pregleda: 52
  • 6.jpg
    6.jpg
    451,1 KB · Pregleda: 53
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and d@ni