Klonovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Svuda po ovom forumu vidjam teme u vezi klonova , clon box-a i slichno oO
a nigde nisam nashao temu : shta su klonovi uopshte i kako ih napraviti -stvoriti ?
da li trebam da isechem granchicu sa male biljke ili vece ?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
zlo&naopako , moj chovek :) hvala ti puno na ovome ! :D
samo josh jedno pitanje , kada se stavi onaj jiff u posudu za kloniranje , u posudi je chista voda ?
i da , poshto kazu da treba da se hrani preko listova , rastvor kojim prskam je chista voda ili obogacena nekim gnojivom ?
opet moram da te pohvalim ! :) hvala !
 

MedoZGB

Aktivan Član
29.10.2009
68
3
0
34
ja sam na svoju mislio napravit klonove i koliko vidim tu su nam negdje bilje velicine pa bi mogo to sutra preksutra napravit... koliko otprilike rezem klonova da ne bi skroz cijeli i sve grane odsjeko :) ... je da sadim vec 3 godine al prvi put bum sad probo klonove radit
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ajmo ko u prvom razredu,ponavljanje majka znanja: http://www.vutra.tv/sf.html
Medo,nemam pojma s kojim biljkama uspoređuješ,ali ako misliš sa više biljaka koje su manje uzet klonove,nemoj previše.Ako sadiš 3 god,znaš i sam koliko velika biljka mora bit da bi imao šta odrezat.
Nemam ni ja iskustva s kloniranjem,ali se pripremam u aktualnom growu na taj potez.Moj plan je pustit 4-5 internoda pa topirati,ali na taj način da ujedno od tog vrha i klon bude,tako da će joj ostat najmanje 3 internode.To je mala biljka,tako da će bit samo 1 klon,ali ako ne bude više ženskih,još ću ju dodatno vegetirati poslije toga pa uzet još nekoliko reznica.
Eto,ako ovo pomaže,više od toga ne znam :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja svoje klonove ponekad pospricam sa laganom prihranom. tipa 1/4 nego sto inace stavljam...tek tolko da ne izgube boju i da se ne omlohave.
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Kad smo vec kod klonova , kakvo je stanje sa autoflowering biljkama , kad je najbolje vrijeme za kloniranje s obzirom da biljka nema vegetacije , a kloniranje se samo radi tijekom vege koliko sam shvatia?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Za autoflower piše da se nemogu klonirati
Evo ti dio texta sa www.growshopalien.com
Having no vegetative stage, Lowryder can’t be cloned or regenerated, for all intents and purposes. Replanting seeds is a must. But then, this plant’s unique advantages do away with any reason for cloning in the first place. In any case, seeds are much easier to transport and handle and have a higher success rate.
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
zlo&naopako je napisao(la):
Za autoflower piše da se nemogu klonirati
Evo ti dio texta sa www.growshopalien.com

Bas iz tog razloga san pita , jer ovaj čokac sta mi je proda sjemenje , tu sam se malo zapriča sa njime i on mi kaže kad ti dodje na nekih 30cm cepni vrh i kloniraj taj dio , očito je bia pre high pa je zaboravia da mi je proda auto :)
 
24.08.2010
10
0
0
43
evo jedno pitanje kad smo kod kloniranja.... prije 5 dana bio sam kod frenda i on je obrezivao svoj white widov uzeo sam 3 stabljike od njega stavio u prašak za brzo zakorjenjivanje i zasada biljke stoje super.... al zanima me jedna stvar njegove biljke trebaju počet cvjetat za koji dan stare su 5mj. stoje mu vani znaći outdoor dali je kasno sad nakon 5mj. za kloniranje dali ce biti sta od tih mojih biljaka
 
26.03.2010
45
3
0
47
nije kasno, meni mali hedic (3 tjedna cvatnje) kojega sam bio piknuo u zemlju i redovito zalijevao, pustio korijenje i raste. u pocetku valjda bio zbunjen, malo deformiranih listova bacao, skroz glatke i tako ali poslije sve normalno. imao je samo 24/0 svijetla i dovoljno vlage i sve 5.

P.S. trebalo mu 18 dana da krene dalje s rastom, tj da sam vidio da se primio....
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Meni treba pomoc vezano za klonove. Vidjao sam na raznim tutorijalima kako greju kontejnere sa klonovima. Ja imam ono jastuce na struju samo me interesuje koja bi trebala temperatura da bude kod klijanja klonova.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Namjeravam topirat dvije biljke ovih dana i razmišljam si da odrezano ostavim za klonove, Pa sad me zanima pošto nemam clonex niti ništa slično a negdje sam pročitao da može i med poslužit svrsti. Pitanje je dal je to istina i dal je tko to isprobao..?
Hvala
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
Probao sam sa 3 različite vrste meda, nakon mjesec i kusur dana tek se sitno korjenje pojavilo jako sitno..
Ako baš voliš komplicirat kao i ja, probaj od vrbinih granćica napraviti otopinu, moraju biti žute boje, rastrgaj ju i izguli u vodi. Ostavi par dana zatvorenu posudu i onda s malo meda razmuti i pokušaj klonirat. Od 4 klona tom metodom jedan mi je uspio i to naravno opet slabo ali korjenje je postojalo. Preporuka vrlo jednostavna:
1. Kupi u poljoapoteci sredstvo za kloniranje, 25 do 40kn. Uzmi za poludrvene, oubičajena oznaka "II". (Imat ćeš za minimalno 50 klonova, nećeš mučit sebe i biljku i čekat rezultate jel bude šta ili ne bude, vrijedi izdvojit te novce, vjeruj mi.. i sam sam se živcirao, kemijao i propalo mi toliko odličnih sorti na glupiranju)
2. moraš imati neku prozirnu posudu koju zatvoriš kako bi se vlaga zadržavala a opet svijetlo dolazilo do biljaka
- klonovima ne treba jako svijetlo!
- ukoliko nemaš posudu, onda odrežeš vrh neke flaše i okreneš ju naopačke, to će zadržavati vlagu
3. jiff, rockwool... nemoj razbijat glavu time di ćeš nabaviti kak ćeš nabaviti, vrlo jednostavno, terramagma je zakon :)
- imaš recimo 2cdl plastičnu čašu, staviš nutra terramagmu, zatim tu zemlju namočiš nek bude 100% vlage u njoj, nek se cjedi!
- ostavi da se iscjedi (mora imati rupice ispod) zatim te rupice bi bilo dobro začepiti (ja sam radio tako da sam odrezao dno druge čaše i stavio pod ovu koja ima rupice)
- klon koji si odrezao od majke (ono pod 45 stupnjeva, malo ga nasjeckao sa strane, čitao si sigurno) stavi u taj prah, promuti ga po toj boćici (ne boj se za infekcije ništa, kloniram dugo, problema nije bilo s time ;) ) i ostavi 5 minuta, neka biljka malo upije na suhom, zatim u čaši napravi rupicu u koju ćeš staviti klon, zatrpaj zemljom, onak malo stisni uz biljku
- na tu ćašu s klonom stavi onaj odrezani dio flaše i čekaj do 10 dana, korjenja će biti sigurno (kod mene nakon 5 dana se vidjelo korjenje, 15. dan sam presađivao)

par slika:
ovako to izgleda





a ovo je topirani klon, od topiranja do ove slike 10 dana, korjenja je bilo...





I ovo je isti klon 15 dana star, proces presađivanja... :) (znam da korjenje ne smije na svijetlo, žrtvujem za slike)






Nadam se da sam pomogao onima koji žele s medom i ostalim naćinima pokušavat.. jednostavno cannabis je osjetljiva biljka u nekim područjima, moguće da se sama zakorjeni, no najbolje joj pomoć, izdvojiti pare za taj prah.. uostalom vrijeme nam je svima bitno u growanju :)
pozzz
 
17.04.2015
49
36
18
Africa
Ne znam da li se ponavljam jer stvarno ima dosta savjeta vezano za kloniranje.Osim sto se klonirana biljka odsijece pod 45 stepeni,ziletom najbolje,treba radi boljeg razvijanja korijena biljku koju klonirate zarezati na kraju po sredini nekih pola centimetra,normalno sve to raditi sa sterilnim rukavicama.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cemu sa sterilnim rukavicama, nisi u hirurskoj sali. u zivotu nisam stavio rukavice, te uglove odokativno ili ni ne pogledam, a to razrezivanje po sredini nikad cuo, al ako fercera sto ne i komplikovano
 
17.04.2015
49
36
18
Africa
Dio biljke kada se odsijece jako je osjetljiv na bakterije,zarezivanjem biljke na kraju dobijas duplo jaci korijen samim tim I jacu biljku I ja praktikujem kloniranu biljku stavljati u kamenu vunu a ne u zemlju.