Ko sam ( Who am I )

  • Začetnik teme San Pedro de Peyote
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

San Pedro de Peyote

Guest
" SAM " je dovoljno u najvecem broju slucajeva. Potice od " Jesam". Dakle tacnije, Jesam, u najvecem broju slucajeva, mada Koliko samo specifikacija nosi ta "floskulica"!!! Kad bih sad redjao ispalo bi da sam mnogo citao, ucio, saznao, druzio se i slicno. A to, to bas ne volim. Nemam pojma kako da otrpim osecanje kad mi se odaje cast i slava. Sasvim druga je stvar kada znam da sam nesto radio, uradio, ucinio i sl,. pa mi onda sledi nagrada, plata, poklon ili samo osmeh. Kad su Komunikacije medju Bicima, ono sto zovemo, Normalne. Pitam se cesto, ko je pustio neke ludake van njihovog Ogradjenog prostora, gde ih je Tito smestio taman? ( takodje , Tito kao on sam je pusio dobre tompuse i imao neke mnogo odane i dobre drugove, s kojima sam se takodje i ja druzio... i ne bih zeleo da mi neko zabrani da volim druga Tita iako je on mrtav tek 22 godine vise od mog rodjenog brata ) I onda se "trigunalono" prepovezem sa Cortexom planete i skapiram da nam s eu civilizaciji , ehej Ljudi, desavalo da nema nema pa dodje neki lik i napravi red i onda se STOKA navadi da sve to pounistava. Neka unistava, ko sta zeli, samo da mi ti parcici ne ulete u oko ili mi povrede dragog mi coveka....Nikome ja ne branim da divlja. Najgori su mi ljudi koji tvrde pazar da su Ameri onakvi i ovakvi...da su Muslimani losi ljudi, da su Srbi najveca i naj naj nacija a da su Shkoti skrti i sl.


prelazim na latinicnu cirilicu...:)


Razumem Franca Lizsta kad mi kroz svoja dela kaže da Madjare voli najviše na svetu! I ja ih brate na momenat zavolim, da æu da im SE naguzim samo tako...Jebi ga, razbi me genije! Jel to moja zavist, ako me neko razbio svojim talentom, pa ne znam ni dal' smem da mu se divim, il' ne smem!? Znaèi, sve se svodi "trigunalnom" dijametralnom analizom, na to da svi nešto radimo jer Tražimo POSEBAN naèin ili UVEK DRUKÈIJI ili SKUPOVE NAÈINA, kako æemo da wolimo, da nas vole i kako kako kako uopšte swe to radi, degenerira i usavršava Ljudsku Rasu? A onda mi uleti Brams, a tada ne mogu da istrpim, pa sam veæ u Wagneru, a zatim dolazi Debussy, bez koga ne mogu ni da zamislim da sebi kažem Dobro Jutro!

iz srpskog sam imao trojku, a iz književnosti na lièan zahtev 4, jer su obaveze broja 5 po školama, kontradiktorne pa te sjebu na drugim predmetima, sem ako nisi veæ kupio školu.


Onda ljude ne gledam po onome Kako izgledaju, mada premda sam rodjen kao Superiores medju dizajnerstvom, ni po onome kako bi trebali da izgledaju, ali im svakako kažem svako svoje O-mišljavanje o Njima, kad god mi za to pruže priliku, jer smatram da je RAZMENA, mišljenja sa ljudima, pravo kosmièko blago. Prezirem ljude koji bi mi se samo usudili da me uvrede, jer ja to izbegavam i nikad sebi takav " luksuz" nisam prièinio. Kada se susreti s ljudima zbivaju a sami takvi kakvi su uvek proizvode ona dešavanja koja podsvesno opet i opet prizivaš ili kreiraš, E onda ja govorim o prijateljstvu i o Smislu...Tek kada je to stanje, onda se reè Smisao, može prizvati i vrteti u razgovoru, radu, susretanju i slièno. Gubljenje vremena sa A la Zionistièkim Zgubidancima, me do Kolapsa Teoretike, dovodi izvan Mene, a onda sam KUKU LELE! ( i na Jamajci sam sretao takve ).


I sa i bez trava, ljudi su mi preèesto Izgleda tepali, da sam u njihovom rangu, a oni su kad bih se samo priseæao po mojim kapiranjima, vazda bili pripadnici kojekakvih manjina Elitnog tipa. U mnogima mi još kuvaju ruèak, spremaju veèere, a ja nikako da SWIMA REÈEM, da ja još drugih stvari radim, i da mi nisu oni jedini Pri Ja Telji u životu. Svaki èovek može da mi dopre do Prijanjanja...Više volim one što mi samo PRIJAJU, ali ima i onih koje wolim Prijanjati uza se. Neobièno su me neki od njih zadužili svojim Nesebiènim ili bolje, svojim Jastvima...da još reèi za to nisam našao a da ih izmišljam, ne bih. Ko bi to razumeo i prihvatio kao važno!?


Ako bih sad prešao u objašnjavanja zašto ovako Mislim ( o sebi ), ovaj post bi se transformisao u Ispovest, a na nekom mestu bi 'ladno prešao u Poeziju, i završio bi se Orgazmom iznad moæi poimanja...Kako sam stariji stariji godinama mereno, sve više i više imam inata da produbljujem i regenerišem sve opcije smisaonosti i Transferisanja kompaktnosti kao takve, tako da bih mogao posl eOrgazma da was uwedem u Preostale iznose Dimenzija, a pre toga Vas nisam obavestio da to traje milenijima i da se dešava svima nama...neprestano, samo što ja to volim da posmatram i iz sebe i sa drugima, a mnogi medju nama, odjednom izvuku nekakav STRAH pa se s njim združe, i nazovu ono što ja javno radim, a i radih do tada, nazovu onako Bedno i Prostodušno, "Brate smaraš me!"


TO, ne dopuštam.


Ako je na teritoriji koja meni pripada, moja kuæa, moj dom, mojeg vlasništva, onda kad mi tako kažu, ustanem i momentalno ih izbacim napolje. Jednog sam bacio sa šestog sprata. Nesreæa njegova da je ostao živ - mora èovek da vežba da se zaboravi šta je preživeo a da mu ništa nije Falilo. Nije se èak ni ugruvao...Jedan mi je u hotelu, u restoranu, nešto tako odvalio( imao je bar sat vremena pre da kaže tako nešto i da mu ništa ne Zamjerim ! ) pa je završio u jednoj torti koju su mu donosili za rodjendan.



Sad na ovom forumu, želio bih drukèije, naèine da mi isporuèite kao svoj stav i svoje principe, da se svi skapiramo pre nego i ako uopšte ikada, kreiramo svi skupa nešto posebno, da svi esencijalno osjeæamo da je to, NAŠE, i da deo po deo, kad bi brojali, ima nas više od stotinu kojima je vlasništvo nad Celinom, neoznaèivo ni jednom mjerom! Tamo mi neki reèe, brate al si se ispisao ili tako nešto! Jesam...


tako sam poèeo i ovaj post...

Jesam.



Ako ne vidite da jesam, možete da me pitate ili da pitate nekog sebi dragog da vam proèita da Jesam. Ako ne vidite da Jesam, onda nemojte da mi pišete kako ovo ili ono radim... Nisam oèekivao da na ovom sajtu PRIMETIM protivljenje, jer u krajnjem sluèaju, ako ste vi s Canabisom, provodili vreme, ispravljajuæi Pravednosti kojima ste bili primoravani ceo život, onda smatram da vam je Canabis otežao život. Seæam se jednom...


Naduvao se moj pokojni brat sa društvom, CRNOM nekom travom, da se smrzneš...Opaka Opaèica...Nemam pojma koja sorta ali ništa ludje pušio nisam! I sad, nije deèko preživeo Smrt na travi... Preživljavao je smrt na druge naèine, šili su ga jedno 80 puta. I baš ga taj dan tresne, a došao kod mene da mu smotam, jer on nije pušio cigare. I sad, smotam ja i dunemo mi, ( meni dao malo za lulu ), i za par minuta, shok! Ja samo trepavicama skontam o èemu je reè i kakav im se MODUS sprema...ali moj brat, DANGE, baf u krevet...Mozak mu stao. Koluta oèima. Izbezumio se. Ja njemu fljas! Šamar a on æe - Ovo nije trava, ovo je meni puklo davno ali sad sam se setio!...I izadje. Udje u kupatilo, i stoji tako pred ogledalom...i gledamo se u ogledalu... i tek èe on, znaš puklo mi u glavi u sredini, neštio...sad æe ljudi na ulici da pokazuju prstom na mene i kazaæe- Eno ga Giovanni, skrenuo deèko pameæu...A neæe ni znati, meni puklo Sunce u galvi...Posle udje u sobu kod mene i uze mi Betovenovu Odu Radosti i pravac u njegovu sobu i pusti do dsake. Njegovi drugari ( Banda, ne drugari, Banda!!! ) s njim tamo, ima ih nekih 10-tak... ODvrnu èovek Betovena, trešti kuæa, celo selo...evo ga pet minuta kasnije...i prièa mi...i onda Alec iz Paklene Pomorandže...hehehehehehehe


u to ti dolazi otac...e a sad, Brat s društvom upecao neku silnu ribu ( dinamitom ) i poèeo roštilj da sprema, ali ne lezi vraže...posle one trave i puklo sunce...nema od roštilja ništa! Dimi se iz kuhinje riba, brat s društvom diriguje, uzeli mi note i tekst pjesme Ode Radosti i naglas pjevaju na pet jezika... LUDILO! I ja šta æu uzmem da onu ribu bar ispržim, a evo ti ga Otac, ( inaèe nekadašnji rekorder u alkoholizmu, sa po 15 flaša stoliènaja na dan ) trezan ( što je relativna retkost ) mrtav preozbiljan ( što je gore od Staljina ) i traži mi brata, kao fazon, gde je on...a ja ne smem da mu kažem, biæe sranja...i sad ja i ottac se ne mirišemo uopšte i on mene zaobidje i kao da otvori vrata od bratovljeve sobe, a ja držao viljušku u ruci i kažem mu: Daj ne diraj deèka, s društvom je, uživa, popili malo, veseli su...
a otac æe: Kako popio!? Kako bre on sme u mojoj kuæi i bla bla...
A ja mu kažem, èekaj da ostavim ovu viljšuku u kuhinju da te ne ubodem sluèajno...


Pritom, bejaše leto, negde oko 22h... ništa strašno, pièi muzika svuda...


Tu ti se moj otac razgnevi , bi da mi nešto trtlja, a ja mu iz kuhinje dobacim, a ti što si 40 godina vasecli dan likao, to si mogao a on ne može?

Evo ti izlazi brat poène nešto da mu se pravda, a onda otac, Ti si ga navuko na ove stvari, nije on bio takav...bla bla... A brat ga smiruje pa kao nisam ja ništa i sl. I sad rasprava ode u nekom drugom, manje važnom pravcu...


ali ja sam ovo ovde isprièao s ciljem da vas približim Sebe, jer da vam tu nešto pišem Ko sam, Odakle sam, Èime se bavim, Koliko sam visok, težak, boja kose, oèiju, poreklo, rasa, nacija, veroispovest, moj CV i slièno mi je DO BEZDANA I NATRAG DOSADNO! Ako poštujete Canabis i dajete joj neko znaèenje, ( ako nije tako gde je sajt o Kupusu !? ) :) :)

onda bi bilo više nego Valjano( Vutrabashi podržavaš li ili ne ? ) da se UPOZNAMO a ne da pišemo PM za svaku stvar, jer onda ispada loše... Veoma loše...Prvo, da se cooool razumemo, kad moram pm da napišem, prožme me oseæanje da ja nekog nešto molim, ili ako hoæete coooool, samo sam devojkama pisao PM. Ne znam kako æe neko da reaguje ako mu ja prvi kažem, Ej ovo što ti pišem NIJE ulizivanje, nije laskanje, nije kupovina, nije muvanje...nije nije nije...

Ili æemo da se pravimo blesavi i da se pravimo da nije I TAKO!?


Ovako ja evo SAM, JESAM i ostalo...


Jer, primio sam nekoliko PM-a i razumeo i odgovorio na njih ali onda sam se setio da sve ovo nisam rekao i da VI pojma nemate ko sam ja. Uopšte me nije strah da vam kažem ko sam niti bi me ma kakve posledice povezive sa ovim sajtom, u ma kom smislu, smetale da to uradim, ali ovo nije moj sajt i na to nemam pravo. Na jednom ultra bizarnom sajtu u svom prvom postu sam rekao ko sam, pa su me momentalno izbacili.


Ja negde ( sad fantaziram...preko Trigunalske dimenzije korekcija, sam UVEREN MILION POSTO ) znam da se sa Uživaocima u Životu mogu razumeti i na Canabisu, i bez njega...prosto, imam neke èudne oèi, znaju pre mog Uma, šta æe Um da mi uskladišti Saznanjem... ali, veæini ovde Mukotrpno dokaz treba i morao sam baš iz svog liènog Poštovanja svih oblika konverzacije i sporazumevanja, da ne kažem svih naèina, da dam i na ovaj nekom nerazumljiv a nekom super razumljiv naèin. Kad mi dati, neko k aže da to nije baš svima razumljivo...UH ala bih ispizdeo...
Kao ne znam ja sam?

Nije to, Gospodo problem, veæ je problem što Vi koji mi tako kanite reæi, Niste sebi još priznali mnoga svoja neznanja, a tek što nikako da se setite da TONA ljudi pojma nema ni o èemu a ne o nekim ovako korenitim Posezima, kojima se Ja, Jesam, Èovek, bavim i ovaj Forum me prizvao da Mu se Iskažem, bez Uvijanja...da probam Rekoh da WAM budem iskren, a da wi meni uzvratite takodje, svojim naèinima...dosta mi lažova svaki dan....

Ne razumeju ljudi što šta. AKo bi neko da razume odmah onda mora da veæ zna da je u stanju da proba da razume odmah. Ja od-Odmah znam a ne da ne razumem nekoga! Dešava se d atražim dodatno objašnjenje, ali ja to priznajem...I ne mislim time da nisam Od Odmah razumeo, nego mislim da ili me nije dobro èuo ili nisam ja njega. Dajte, da preskoèimo to da Ja ne pišem svima najjasnije, jer Ja ne pišem Swima, na prvom mestu. Ja OWO pišem Sebi, kao ono što bih BIO sa Wama u društvu i dajem Vam to skoro kao dokument, da ako se ikada upoznamo ( što može biti Jako Lepo ) PRESKOÆIMO LAŽNE FINOÆE I T Z V. RESPEKTIZME, MORALIZME I FANTAZME UGADJANJA, jer Evo Dižem Travu Uz Glavu, dosta više laganja!


Imam drugara iz Središnje Zemlje Srbije, koji je svoju državu nazvao Herbis, prestonicu Canabis Sativa i proglasio da piše na njegovom Senatu: EGO SVM DEMOCRATIA. Taj deèko, taj momak, taj drug, je mene iznenadio vrlo prijatno previše puta da bih ja nalazio neku meru da vam svoje poštovanje tog èovjeka ovde izrazim. Ali on je uradio još jednu stvar zbog koje vas asociram k njemu...U Grb svoje dinastije svoje zemlje je upisao...Neka je Hvaljen Joint u tvojoj Ruci. Izmislio deèko i Bonsai Marihuanu, seæam se da ju je i uzgajao... A studirao hemiju pa i perfem od marhuane je napravio... Ima sjajnih ideja...znam gde živi, ako se dohvatim nekog ostrva i njega zovem, tek da znate.


Tako bih ja njegovom devizom Vama rekao ko sam ja, takodje.
 
03.11.2005
24
1
0
Pedro za ovo, kapa dolje. Bez lažnog respektizma...
Jer jesam i ja. Poèevši od oca alkoholièara (svih mojih skoro 25 godina), do društva punog raznoraznih "pretvaraèa". Da nema starog, bio bih crna ovca obitelji. Ovako nas je dvoje. Kao najstariji od svih svojih bratiæa i sestrièni i sestre svoje bio sam onaj koji je kriv za sve. Za neke još uvijek jesam. Al' ajde. Odrasteš, privikneš se na ulogu i poèneš igrati u skladu s njom. No ubrzo shvatiš da to nije tvoja uloga jer nisi ti kriv za sve. Krivo je njihovo neznanje i to što ti nisu sve objasnili kako treba. Možete mi prodavat prièe tipa "piješ kavu-narast æe ti rep", al' ne dugo. I onda, da ne bi i ti kasnije "prodavao muda pod bubrege", odluèiš proširiti svoje znanje. A sa njim dolazi i saznanje...
Spoznaja da je sve ono za što su te uvjeravali da je bitno, u biti toliko nevažno i trivijalno, poput reklame za još jedan parfem. Još jedna stvar kojom te šopaju u nadi da æeš izrasti u pravog potrošaèa. I tu se sve okrene na glavu. Umjesto njihovih želja, odrasteš u njihovu noænu moru. I u silnim pokušajima da im objasniš situaciju, bivaš etiketiran kao filozof. A nisi. Inaèe, to mi je zanimljiva pojava; kada netko ne razumije što mu govoriš odmah si filozof. Neæe priznat da ne razumije zbog nedostatka svog znanja, nego æe pokušat svaliti krivnju na tebe. Jedan od zajebanijih obrambenih mehanizama protiv kojeg se teško boriti. Neznanje...
I u toj borbi protekne ti vrijeme do današnjih dana. Shvatiš da ista borba još uvijek traje i uviðaš da je intenzivnija nego ikad. Jer što više ti sam saznaš i nauèiš, odmah se moraš boriti sa veæom kolièinom neznanja i nerazumijavanja na suprostavljenoj strani. Ponekad dobijem dojam da je uzaludno i da nalijeèem na sve više zidova. AL drži me to saznanje da nisam jedini i da na sve strane ima ljudi poput mene. Ljudi poput vas. Pa æemo zajedno valjda i poèet rušit te zidove. Eto, to sam ja. Uglavnom...
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ko sam, sta sam ,ja sam samo sanjar ciji pogled gasne u magli i memli i volim te tek onako usput ko da sanjam kao i sve druge na ovoj zemlji