Kockaste saksije u Bg-u

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Gde ima da se kupe, obalio sam ceo grad, nema ni u jednoj velichini. A da se razumemo koji litar vishe uvek dobro dodje, ne vezano za nashu nam dragu Marjanu. Dobra je stvar za bilo koje bilje, a nema ih nigde.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Traži,traži pa ćeš naći.....
Hehehehehhehe..
Brale evo ja ti imam rješenje koje sam sam iz isti razloga osmislio...
Pomoglo mi je dosta i danas dana to traje već 2 grow....
Pa ako te interseira mogu ti postat par slika i malo opisa da bi napravio sam posude kakve želiš kockaste i litraže kakve želiš...
Posuda te izađe negdje od 6 Kuna pa do 15 Kuna ovisi koliku želiš.....

Uradi sam najbolje je rješenje... !!!!!

Editiram ovaj post uskoro samo da ti nađem slike mislim da nećeš imat ništa protiv.....


Ovim redom:

Makaze,selotejp široki ili trka ljepljiva bilo koja...
Alu-Folija i Strech folija prozirna naravno....

Ovako ćeš zaljepi dva omota od DVD-a zajedno da bi dobio kvadrat...

Od 3eg omota uradiš ovo sa makazama napraviš dno od jedne pole....
A drugu polu iskoristiš isto za dno naravno.. Višak ili škart koji ćeš imat je baš taj koji si omao kad si osjekao ova dna...
Iskoristi ove rupe koje imaju kao rupe za dno i višak vode...klasično
Tako izgleda sa dojnje strane. A ovako iznutra.
Dobiješ osnovni kvadrat kao ovaj sad na slikama... Nedami se tražit bolje slike...

Potrebno je pristojno obljepit sve sastave na omotima kad napraviš osnovni kvadrat...
Sam možeš odabrat način kako da tu učiniš i kako je po tebi najefikasnije...

Kad završiš sastave sa trakom i taj dio onda uzmeš Alu-foliju pa ide sljedeće...
Obaviješ posudu sa folijom cjeli krug,zaljepiš malo krajeve da nebježi folija...
Podviješ višak folije prema unutar i prema dnu....
Znaš kako se folija ponaša i da će dobit oblik prema rubovima kako to želiš i sam....
Uzmeš strech foliju
Sa njom zategneš koliko želiš par krugova i posudu si dobio ovaku na kraju:



Hehehe ne baš sa ovakom biljkom ali eto :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Mada je ova posuda duple visine znači sa 4 omota DVD-a...
Ili recimo ova koja je isto sa 4 omota DVD-a....


Valjda ćeš skužit kako ide sve... Vrjedi pokušat..

Kako budeš radio posude i sam ćeš vidit da sa 5 omota DVD-a slim jeftiniji možeš napravit 2 posude sa prvih gornjih slika u koje staje oko 2 Litra zemlje....
Ove dojnje su duplo znači oko 4 Litra zemlje...
Njih radiš od istogbroja omota ali dobiješ na visini ili širini kako ti odgovara...

Sve što trebaš imaš kupit u najklasičnijim trgovinama u svakom gradu...
Moj račun je izašao za 10 posuda različitih dimenzija kockasth smješnih 100 Kuna...
Materijala je ostalo još dovoljno za jedne ture....

Eto toliko od mene nisam odvano ni pisao malo da i ja nadodam u nadi da će pomoć nekom...
Nije posložen post baš kako treba ali to drugom prilikom u DIY kolekciji kad završim još par stvari koje radim.


:icon_question::icon_question::icon_question:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Posto si iz bg-a dodji odma kad se predje pancevacki most na levu stranu 2 stanica imas ogromnu pijacu saksija, cveca djubriva i svega, to ti je sa trga basevi 95-kod zelenjaka, 96 ispred aurelia, i 43 isto kod aurelia. Poz bro iz bg-a rispekt
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
hvala upitnik, a pogotovo hvala manijache

@upitnik hvala za ideju definitivno tje nekad posluziti, ali ovoga puta mi treba za obichno saksijsko cvetje, pa netje :)