Koja gnojiva je najbolje koristiti zajedno i kako se koriste???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Cula sam da je bud ignator zajedno sa sensi partom dobro kombinovati,da li treba jos nesto da dokupim i sta biste mi VI preporucili kao najbolje??Da li se oba ova gnojiva smeju koristiti zajedno i kako?Da li u jednoj litri vode idu oba ova gnojiva ili ide po pola litre za jedno pola za drugo???I na koliko litara vode ide gnojiva po biljci da li ide 1litar ili 1,5-2litara po jednoj biljci???I da li se biljka hrani danju ili nocu??
I ZANIMA ME STA BISTE MI PREPORUCILI KAO NAJBOLJE GNOJIVO ZA VEGETACIJU I CVETANJE???REC JE O SUPER LEMON HAZE???:costumed-smiley-027MOLIM VAS ZA SAVETe....:cvetak
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
cica maco izrokala si umorne i napacene growere sa 100 pitanja..kao na informativnom razgovoru ..pa se ljudi uplase..malo se organiziraj ,daj neku informaciju -u cemu,koliko, s cim bla,bla pa mozda i dobijes neki odgovor.ovako 0 bodova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: duh82

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
trebalo bi ti biti jasno zasto ti nitko ne odgovara... postavljas pitanje koje je u detalje i opsirno objasnjeno na forumu .... nikome se neda sada za tebe posebno jos objasnjavat i trazit to itd...
prelistaj forum o gnojivima naci ces... gledaj dnevnike sta ko koristi... naci ces... ja npr koritim iguana juice, bud candy i organic b... dok netko drugi koristi overdrive, asfa, frfsca....
sretno sa hejzom...

peace out !
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A da probaš na AN. stranici pogledati kako se koristi. Ja sam tamo našao sve što me zanimalo o njihovim gnojivima. Naravno, treba malo i teooriju naučiti, a toga ima ovdje podosta. Kreni odavde https://forums.vutra.org/content/410-sadrzaj-portala.html .

Ostale bih zamolio da kad već imaju volje komentirati, pokažu malo volje za pomoći. To što ne volimo lijenčine, ne znaći da smo gamad koja odbija pomoći. Dakle, nabaciti koji link kad već upučujete ljude na čitanje.

:wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
samo za cica macu
dmqhjo.gif

https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/6363-koja-gnjoiva-koristite.html
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/643-prihrana-biljki.html
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Ja sam dosta citala o gnojivima na forumu,kao i sve ostale teme,ali sam se u jednom trenutku zbunila,jer je bilo dosta predloga i podataka.Na raznim stranicama a narocito u dnevnicima...pisano je sve i svasta i svako razlicito od koriscenja. (plantele i valentina gnojiva...itd)Da napomenem da nemam nista protiv decki koji koriste ta gnojiva vec naprotiv zelela sam samo da znam koja su vrhunska i najbolja gnojiva
,zato sam pitala za savet VAS koji se najbolje razumete,jer to mi je prvi grov,pa ne bih zelela da eksperimentisem.
Naravno htela bi da se zahvalim deckima koji su mi zaista pomogli i dali mi dosta saveta kao i linkova.
DECKI HVALA. :) :);-)
Nadam se da cete mi pomoci,ako upadnem u neki novi problem oko daljeg uzgoja grova :).
Uz vasu pomoc ja sam izabrala da za vegetaciju uzmem SENSI PART,a za cvetanje da koristim BUD CANDY,od 1. do 6.nedelje stim sto cu prve 2.nedrlje zajedno sa BUD CANDY koristiti BUD IGNATOR .A u poslednjoj 5.i6. nedelji cvetanja zajedno sa BUD CANDY koristiti OVERDRIVE .A mislila sam da sto se tice doziranja gnojiva da koristim dozu od 2ml od svakog:BUD CANDY 2ml,BUD IGNATOR 2ml,I OVERDRIVE 2ml tokom cvetanja a SENSI PART 2ml tokom vegetacije i kad se budu koristili zajedno,na 1l vode svaki od njih.
Decki sta kazete na to?:)Da li sam dobar izbor napravila?:);-):)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
super izbor,sve 5
ja bih ti samo preporucio da nita ne planiras unapred-vec prema biljkama-mislim na odnos djubriva i razmak izmedju hranjenja
ako budes pazljivo posmatrala,same ce ti reci kad im sta treba..

sretno,ocekujem dnevnik!
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Hvala na pomoci,ali imam jos nekih nedoumica i nejasnoca oko zalivanja ...Nadam de da cete mi pomoci da otklonim ovu nedoumicu... ;-)
Dosta sam trazila po forumu,i nigde nisam nasla konkretnu informaciju o
tacnom zalivanju,to sto sam nasla,uglavnom se svodilo na savete tipa citiram:,,drzi se onog propisanog ,zaliti obilato ,pa opet za 2-3-4 dana,zavisi od velicine posude ili tipa citiram:,,zabi prst u zemlju i ako je zemlja suva na par centimetara dubine onda zaliti jos".
Ja ne znam tacno sta to znaci,,zalivati obilato na 2-3-4 dana"i ne bi da rizikujem i proveravam na taj nacin sto cu gurati prst u zemlju da vidim da li bi trebala da zalijem pa bi pritom zamolila nekog ko stvarno zna i ko je stvarno strucan da mi to malo pojasni.:);-):) Jer sigurno postoji neka tabela koliko vode treba po jednoj biljci kao i konkretan odgovor.
Posto sam na forumu procitala da je veoma opasno
i rizicno po biljku kad se biljka premalo zaliva tako i kad se previse i preterano zaliva.
Citala sam jos i da biljka ne uzima istu kolicinu vode dok je u klijanju i u ranoj fazi vegetacije kao i u kasnom cvetanju pa me interesuje koja je tacna kolicina vode koja se daje po jednij biljci koja se nalazi u posudi od 10l zemlje u fazama klijanja,vegetacije kao i cvetanja???I na koliko dana je najbolje da se zaliva vodom i kojom kolicinom ukupno jer se pritom zaliva i raznim gnojivima
???;-):) :)
 
11.02.2012
17
2
3
34
Zalijes pa cekas dok ti zemlja na dodir nije suha ili ti biljka izgleda objeseno (ne previse onda je vec kasno)

Btw ja koristim ADN. Sensi bloom (cvjetanje)ti ide odlicno u kombinaciji s big bud (sama rec ti kaze xD) i overdrive (novi izdanci vrhova) a uz sensi grow (vegetacija) bih preporucio jos sensyzime (mikroelementi/vitamini kako god) i b-52 (za stres) ako imas para. Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: duh82

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E hvala na odgovoru,bas si mi puno pomogao oko vegetacije. jer sam se dvoumila sta je najbolje koristiti u vegetaciji.Hvala na pomoci ali dzaba mi ferari kad ga ne znam voziti,tako. i sa gnojivima,dzaba sto imam odlicna gnojiva ako ih ne znam pravilno koristi i ako ne znam pravilno zalivati biljku....:):):)
Negde sam procitala da biljku treba zalivati na svaka 2dana.E sad mi nije jasno kad se biljka zalije pravim pauzu od 2 dana pa zalivam sa gnoijivom (koje je 2 ml gnojiva je razredjeno na 1 l vode)pa opet napravim pauzu od 2 dana i onda zalijem samo vodom i opet na 2dana gnojivo i tako do zadnje 2nedelje cvetanja kad se ispira samo vodom.. .:):) :)
Meni ovo nije logicno jer ispada da biljka uzima istu kolicinu vode i gnojiva i u ranoj vegetaciji i u cvetanju jer se i u vegetaciji koriste 2 gnojiva zajedno a i u cvetanju 2 gnojiva pa to znaci da u vegetaciji ide na 1 biljku 2 l gnojiva i posle 2 dana se zaliva vodom. :) :) :)
Da li neko moze da mi kaze na koliko dana tacno da se zaliva biljka?? :) Koliko ide samo vode po zalivanju jedne biljke a koliko litara gnojiva zsjedno sa vodom???I ako ima neko neki predlog o tome kako treba zalivati i na koji nacin.??? :) :)
 
11.02.2012
17
2
3
34
Gledaj ovako ja sam gledao da zaljevam svaka 3 dana ali znalo je proci i 5 dana a sto se tice sa kolko vode/gnojiva zaljevati to odradis tako da zaljevas dok ti 10-20% vode ne izadje iz zemlje, znaci bubam sipas litru trebalo bi ti deci dva izaci iz kalja kroz zemlju. Tako sam ja sad drugi slobodno se nadovezite
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Daješ vode koliko treba... Nikakva svaka 2 dana. Nema univerzalni odgovor na to jer ovisi sve o više faktora - veličina pota, toplina, genetika itd. Zalijevaš dok ti voda ne procuri iz posude. Nije bitno koliko. Znači zaliješ kad je biljka žedna, i šta dalje reći? Pa nipta :p

Inače, sva se gnojiva mogu koristit zajedno. Jedino je stvar da treba stavljati kompnentu po komponentu, jer može doći npr do reakcije di dobiješ gips kad se pomješaju 2 gnojiva (P i Ca) i tako... Dakle, 1 po 1 u tank i deri.

Ono što vam zbilja treba u životu su 3 stvari: aminokiseline za korjen, aminokiseline za cvatnju i hrana (NPK). Ostalo je sve +/- 10% razlike na kraju.

Samo još 1 stvar, vidim da je netko spominjao bud ignitor... Koristio sam to jedan grow, i naravno odma dupla doza jeli (to je prazno više manje pa nemreš lako skuriti s time). I kaj se desi? Izrastu mi kalixi po listovima :icon_lol: To sranje zbilja radi :thumb:

Dem... tek sad sam pročitao temu i pitanja :D

Bud candy ti nije gnojivo.. Bud ignitor je, ali prazno.. Ma za prva 2 tjedna je on i ok, ja ti preporučam odmah duplu dozu pa biljka možda i popapa nešto.

Znači, trebaš neki NPK još k tome (hranu) za svoju biljku. Obzirom da imaš haze, gledaj da će ti trebati više dušika nego inače. Tak da rađe kad već briješ po tom sensi gnojivu, uzmi si sensi bloom i bud candy, možda overdrive i bud ignitor.
Bud candy ti inače čini da biljka jede više, ništa drugo.

Da, kad buš išla u pljačku mjenjačnice da si to kupiš pazi da te ne povežu s forumom... Radi naše reputacije i tako.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E decki puno hvala na pomoci :) :).
A narocito Tarki i Cervantes :) :) :).
E hvala puno Tarki na objasnjenju oko zalivanja,mnogo si mi pomogao i pojasnijo dosta stvari :).Ali imam jos malo nekih nejasnoca oko tih gnojiva pa bi pitala za pimoc tebe i naravno i sve druge grovere koji zele da mi pomognu :) :) .
Tarki ti si objasnijo da se sva gnojiva mogu koristiti zajedno "jedino je stvar da treba stavljari komponentu po komponentu jer moze doci do npr...reakcije da dobijes gips kad se pomjesaju dva gnojiva i tako dakle jedan po jedan u tank odvojeno
(znaci odvojiti gnojivo posebno svako) i to sam razumela...
A mene bi sad zanimalo kako bi ja mogla da zalijem biljke sa 2-3 gnojiva koja bi trebala da koristim zajedno i u isto vreme,narocito u fazi cvetanja gde
bi koristila u jedno vreme cak i 3 gnojiva zajedno .
E sad ne znam da li se taj dan kad se gnoji biljka zaliva samo sa jednim gnojivom od ta 3 gnojiva,pa se nakon sat vremena zaliva sa drugim gnojivom,pa nakon opet sat vremena sa trecim gnojivom ili se pak zaliva sa pauzama od pola sata ili kako vec???.

Ili je vec to puno pa se zaliva u toku dana samo sa jednim gnojivom,pa u sledecem zalivanju sa drugim gnojivom ,pa u sledecem zalivanju sa trecim gnojivom ,a razmak izmedju svakog zalivanja sa gnojivom je npr: izmedju prvog i drugog zalivanja gnojivom razmak je od 3-5 dana kao i razmak izmedju drugog i treceg zalivanja gnojivom je isto 3-5 dana???
Osim sto se biljka u poslednje dve nedelje cvetanja ispira samo cistom vodom,zanima me da li se biljka u toku vegetacije i cvetanja uopste zaliva samo sa cistom i obicnom vodom s obzirom da imamo da koristimo dva gnojiva u vegetaciji i tri gnojiva u cvetanju da li se i kad se zaliva samo sa obicnom vodom.???
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nene, sve staviš u vodu (bocu, tank ili šta već), ali jedno po jedno i onda sa tom otopinom zaliješ - koliko ti litara već treba. Unutra možeš imati i 4-5-6 ili koliko god različitih komponenti želiš. Ne smiješ miješati skupa u smislu da ne otopiš u vodi već da ih direktno pomješaš pa ondak u vodu. Znači ne odvajaš ih, nego sve staviš u istu vodu, ali jedno po jedno.

Sad ovo šta kako s čime.. To moraš sama vidjeti.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E hvala Tarki hvala na savetu sve 5 ... :) ;-) Tarki ja sam ovako razumela da se biljke uopste ne zalivaju samo sa obicnom vodom ,sem u zadnje 2. nedelje cvetanja kada se ispiraju.I jasno mi je jos da se sva gnojiva koja se koriste zajedno bila to 3-4-5 gnojiva pa i vise gnojiva sipaju se sve zajedno skupa u taj balon,kanister ali se sipaju jedno po jedno gnojivo,u taj kanister sa vodo.
E sad Tarki ovo mi nije jasno,ako se svako gnojivo recimo da je prava mera 2ml po gnojivu razredjuje na 1l vode.Onda mi je potrebno 3l vode na 3 gnojiva u tih 3l vode sipam i mesam jedno po jedno gnojivo i time zalivam biljke dok gnojivo ne iscuri iz posude gde se nalazi biljka???Ili da uzmem 1l vode pa da pomesam sva tri gnojiva u tu 1l vode recimo da su mere 2ml po jednom gnojivu i sipam ih jedno po jedno i time zalivam biljku???Ipak mislim da bi mozda u ovom zadnjem primeru bilo previse 6 ml gnojiva na samo jedan litar vode za biljku.Pa me zanima koji je od ova dva primera treba da koristim i koji je ispravniji ??? ;-)
A zanima me jos kolike treba da su vaze u vegetaciji a kolike u cvetanju,i da li je bolje biljku posle klijanja iz case male od jogutra prebaciti tipa u vazu od zapremine 2-3 litata pa onda naknadno presaditi u losudu od 10 l ,ili odmah posle klijanja od one case male od jogurta presaditi odmah u onu veliku od 10l???To pitanje postavljam zato sto sam procitala na forumu kad se biljka cesce presadjuje izlaze se velikom stresu pa biljci treba vise vremena da se oporavi od stresa zbog presadjivanja,a drugi pak kazu da je lakse tj. mnogo isplativije da se zaliva. tj. gnoji. manja kolicina i zapremina zemlje u vegetaciji dok je biljka mala, jer mnogo manje treba vode i gnojiva za onu vazu od 2-3 l nego za one od 10l pa bi pitala koje je bolje od ova dva resenja??? :) :) :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
samo mjerilo ti kaze 2ml na 1l....ako kalju treba 2l da procuri onda ces staviti 4ml na 2l i politi... ako stavis 1l ciste vode i 1l mjesavine sa gnojivom dala si zapravo samo pola doze znaci 1ml/L..znaci u te 3l vode sipas 6ml od svakog gnojiva koje zelis i onda polijes sve dok neprocuri a ostatak ako ti ostane bacis...za presadivanje manje vise nebitno ...biras sto ti je lakse za prvi puta....ni jedno presadivanje nije stres ako ga pravilno napravis tako da nebrini o tome ....a za stednju gnojiva...uzmi primjer ti imas kalj od 7l ja od 20l...ja svoju polijem jednom u tjednu sa 3l vode i 6ml gnojiva ...a ti svoju u malom kalju ces morati 2,3puta zaljevati sa 2 ml i na kraju ti dode na isto...to su toliko male cifre o cemu pricamo mozda par ml ako uspijes usparati a to je u nasem amaterskom uzgoju zanemarivo jer prije bacimo bocu sa malo gnojiva koje stoji i skuplja prasinu
nego sto cemo ga potrositi do kraja.
ne bukvalno shvatiti poljevanje svaki puta sa gnojivom(bolje manje nego vise)...to ces skuziti s vremenom po biljkama ... ona ce ti sve reci i kad joj treba hrane kad sama voda ...sto je veca biljka vise i cesce moze papati i manja je sansa da nesto zeznes ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Kako je to divno, ovako inače u životu... Na svako odgovoreno pitanje dobiješ još 2 nova, pogotovo ako pokažeš da ti se da pričati.

Ovo šta pitaš, piše ti sve na interpletu, a i budeš se sama naučila :)

Srećno.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E svaka cast Creative i puno hvala na pomoci. :) ;-) :) zaista hvala ti puno na ovako dobrom odgovoru
i sada sam shvatila kako to oko zalivanja i gnojenja funkcionise,tj.da trebam na primer da na 1l vode ako koristim 3 razlicita gnojiva u tu 1l vode da stavim od svakog tog gnojiva po 2ml tj.sve ukupno na 1l vode ukupno 6ml gnojiva.Creativee zaista si krasan sve 5.. ;-) :) ;-)
Citiram to sto kazu "ovo sta kazes pise ti sve na internetu" kao i to da trazim kruha preko pogace.A sad napominjem da sam ja procitala svih 89 zavrsenih dnevnika uzgoja a i citala sam dosta i na forumu i da bas nigde nije pisao nikakav konkretan odgovor kako se tacno i koliko se puta tacno gnoji biljka a niti koliko je potrebno vode po 1 biljci i da nema nijedan slican a kamoli ovako precizan odgovor na internetu i da je vise ta prica tipa "imate na internetu" vec izlizana fora. ;-)
Ako neko smatra da ima na internetu ovo sto sam ja pitala i tamo ima neki konkretan odgovor,neka mi odmah sad i kaze na kom je to sajtu ???I da napomenem da ja jako puno citam na forumu i da sam zaista naucila puno i pitam samo zaista ono sto ne znam i sto mi nije jasno i naravno gde nema neki konkretan odgovor na Forumu ,jer sam nova u ovome i zaista ne bi da eksperimentisem nego pitam vas na Forumu i koji ste dugo tu na tom
Forumu i bolje od mene znate,ja sam shvatila da je ovaj Forum i napravljen iz prijateljske i frendovske namere kako bi pomogli ljudima koji ne.znaju
i pritom pitali. i saznali vise od vas koji dosta o tome znate.I mislim da nisam nikog povreila niti uvredila sa tim sto sam pitala nesto sto ne. znam. a
pritom nema na Forumu ili ga ja nisam nasla...