Koja gnojiva je najbolje koristiti zajedno i kako se koriste???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E cao decki :costumed-smiley-027.E slazem se frend sa tobom kaj si rekao da ima krasnih decki ,znam i ja da ima decki na Forumu koji hoce da pomognu pa ja sam kaj to i rekla u par predhodnih pisanih tekstova .za te decke pozdrav sve 5 krasni ste :ludak:dada.A to da moram puno da citam na FOrumu tj.ucim i to ,naravno da si upravu znam ja da je tako ,ali veruj da sam od juna kaj sam pocela citati Forum pa sve do sad bukvalno iscitala ceo Forum uzduz i popreko i da sve sto ja postavim kao pitanje da nisam nasla na celom Forumu konkretan i adekvatan odgovor za to pitanje,jer normalno da sam nasla ne bi pitala.tacno je da su moja pitanja malo teza to jest konkretnija i da ne moze bas svaki grover da na njih odgovori jer mozda i on ne zna sam odgovor pa im je ipak i najlakse reci ima to negde na Forumu pa ti vidi sama .:dadaJer verujem da ce mnogim pocetnicima pomoci to kaj ja pitam .Ili pak ne zelimo odgovoriti tj.pmoci pa se drzimo one stare poslovice :,,ako sam se ja namucio na pocetku kad sam pocinjao,pa onda se namuci i ti...,,:dadaAli ipak mislim da forum nije tu zbog toga ,vec kaj se trudi da posavetuje i pomogne kaj zatreba :sun2:.Kaj se tice onih pitanja sto sam prosli put postavila ali kaj nisam dobila nikakav odgovor,sto se tice tih gnojiva nekako sam se i sama snasla a i pronasla odgovore ali ne na Forumu nego na nekim drugim stranim sajtovima...A sto se tice flusanja opet sam trazila po forumu i nisam nasla odgovor pa bi vas opet isto pitala u vezi tog flusanja sta i kako???:costumed-smiley-027To stoji sto sam prosli put napisala i ne bi se opet ponavljala,to sto sam nasla na Forumu tj.ukratko da na 1l posude ide 3l vode posto su moji pitari 20 l onda bi trebala 60 l vode za flusing po toj racunici, i da se Flusing radi kad prelazis iz vegetacije u cvetanje (neko kaze treba a neko da ne treba),a naravno i kao i kad pregnojimo biljku sto se i najcesce desava kod nas pocetnika i flusa se obavezno zadnje 2. tjedna pred branje .To je sve sto sam nasla o Flusanju po Forumu, dnevnicima itd....:dadaSto se tice tog flusanja htela bi vas pitati u zavisnosti od velicine biljke zanima me sa kojom kolicinom vode bih trebala ispirati ako su pitari od 20 l ???Posto sam na forumu procitala i po tome bih ja trebala da sipam cak 60 l vode ,pa m nema uopce logike da sipam isto 60 l kad prelazim iz vegetacije u cvetanje kad je biljka jako mala npr 20 cm ,i da sipam istu kolicinu vode od 60 l kad je biljka 2.tjedna pred branje i kad je visoka 1.5 m ???Pa me interesuje a i brine sta ce biti sa korenom te male biljcice da ne istruli od tolike kolicine vode???:dadaSve i da treba sipati tih 60 l vode nigde ne pise na koji nacin da sipam tih 60 l ,necu valjda bubnuti svih 60 l odjednom naravno ali zanima me kako vi radite to da li sipate 30 l ujutru pa onda 30 l uvece ili kako vec ??? A i postavila bi vam jos jedno pitanje u vezi flusanja ,kad se radi flusing zadnja 2. tjedna pred branje zanima me posto tamo pise to traje 2 tjedna ili ti 15 dana ,pa me zanima koliko cesto bi trebala ispirati biljke i sa kojom kolicinom vode ,npr.da li ispiram sa tih 60 l svaki dan ili svaki drugi ili svaki peti u tih 15 dana i od cega to zavisi koliko cu puta ispirati biljke?????:sun2::dada
Samo da napomenem da ne trazim ja ne znam kakav odgovor vec samo ono sto vi vec znate ,nego samo pitam kako vi to radite jer je nemoguce da bas niko od vas nema pitare od 15-20 l i da nikada do sada nije ispirao svoje biljke tj.flusao....I nadam se da ce neko sada vec odgovoriti konkretno na ovo pitanja jer svi na Forumu kazu da hoce i zele da pomognu, i da zato ovaj Forum i postoji pa evo sada neka neko pokaze dobru volju za pomoc a i znanje ?????:costumed-smiley-027:cvetak:dada
 
29.09.2012
31
9
8
heh , žene, nikad ih neću razumjeti, koliko filozofije oko ničega, nhf maco

flush u životu nisam napravio, bar ne ovaj po papirima. Pod flushom se kod mene podrazumjeva nešto više vode od uobičajenog, dakle ne 3X veličine tegle već prije 3-5X više vode nego uobičajeno, dakle ako mi treba 1 l za 10L teglu, kad flusham ja stavim 5 i to je za mene flush. pa tko bi spravljao 30L vode korektnog PH-a i to samo za jednu biljku, jedino da neku bačvu unesem nasred stana

flush sam po sebi je stresan za biljku, jer tuširanje velikom količinom vode svakako nije baš najprihvatljivije za nikoga. No flushanjem se isperu sve soli koje se s vremenom nakupe u mediju tako da nakon dan-dva biljka ima puno više koristi od prvotnog šoka, neki stavljaju malo peroksida, neki češće flushaju, neki manje. Probaj, jedno, drugo treće, saznat češ i sama

kad "flusham" - flusham samo iz dva razloga.
1) Kad nešto krene po zlu u toku growa ( pregnojene ili krivi PH najčešće) i to da se vratim na pravi put.
2) pred kraj zadnja 2-3 zaljevanja malo jače zalijem da se isperu sva govna iz zemlje i da biljka počne crpiti svoje unutarnje rezerve, tad je dim najfiniji.

E sad dali češ bubnuti 10L, 20 ili 50 L uopće nije bitno, ta voda će ionako iscuriti i odnijeti sve nečistoće, zaostala gnojiva i soli iz zemlje, samo što će duže trajati što više vode doljevaš, a najbitnija stvar po meni je nakon flusha pustiti da se dobro posuši zemlja, ako je pravi flush -to zna potrajati i do 7 dana ( ovisno o veličini tegle, sastavu smjese, drenaži bla-bla bla....

Znači bilo riječ o običnom zalijevanju bilo o jačem ili flushu , važno je da se zemlja dobro posuši prije novog zaljevanja, da postane onako rahla, puna rupica i kisika - korjen to voli, i to je sva mudrolija. e sad koliko, kada, sve su to varijacije na temu - probaj sve i saznat češ šta ti najviše odgovara Ako ti je količina najbitnija u cijeloj priči onda češ krkati s gnojivima cijeli grow pa i treba biti par jačih flushova tokom growa, no ako češ pomalo s gnojivima, nema potrebe za jačim ispiranjem po meni

eto sad i mene u filozofiji, ajme, bar sam pokazao malo dobe volje, malo manje znanja ali imam nešto iskustva tako da možda nešto i pomognem u cijeloj priči

sretno dalje, manje brige u budućnosti oko svakog detalja. Ja uvijek kažem, biljka samo treba kvalitetnu zemlju, vodu i svjetlo - ostalo su sve *****rije - uživaj :spliff:
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E cao decki ;).Hvala Dark side na odgovoru,sto se tice tog flusanja ja sam skuzila po tome kaj si mi napisao ,da ja onda trebam posto su moji pitari od 20 l da ja onda kad flusam da sipam 10 l vode i svih 10 l sipam odjednom i sta iscuri visak vode i te nakupine soliiz tog pitara uzmem i prospem, a pitar vratim u box i ne zalivam biljku 5-7 dana i to je to ...nadam se da sam dobro skuzila ;) :) ...A to kaj mi je napisao ovaj drugi decki da se ostavim toga i da mi bas ne pristaje ,ali mogu na to da kazem da je to vrlo krasno i lepo sto se on brine ali nema potrebe jer ja nisam rekla niti napisala nesto sto je uvredljivo a i nepristojno za jednu damu ;) :) ;) .Ej decki htela bi vas nesto priupitat ,da li je neko imao losa iskustva sa prenosenjem gnojiva preko granice kad se prenosi osobno??? I da li moze da ima nekih problema sa zakonom kad se narucuje preko poste .Na primer iz Alena bi narucila nesto od AdvancedNutrients ????Samo da napomenem da sam na Forumu nasla sto se tice narucivanja semena bas krasno i jasno objasnjeno a nigdenisam nasla nesto slicno o narucivanju gnojiva.Pa sam hrela da priupitam da li moze imati nekih problema da znam . I da li mi je bilje preko poste ili ne????
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne bi trebala imati problema oko gnojiva... ako su ti pitari od 20L onda bi trebala ispirati sa bar 60 pa do 100L, i ne sipas odjednom jer ce se voda razleteti ne sve strane i samo ces zasvinjiti kupatilo il sobu, sipas polako da zemlja upija i da istim tempom polaki iscuri dole ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
treci put odgovaram na isto pitanje, mozas kroz ceo grow ici sa slavolom, on je bio i nije klasicno djubrivo vise ima drugih funkcija
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Buddha je napisao(la):
...vama moderatorima treba spomenik dignut...

moze jedan vaki:
20g1gew.jpg

samo zarotirati za 180 stepeni, zaobliti i da ocigledno lici na dzokavac (jos i da se dimi povremeno, uf al bi bilo;)
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E cao decki ;).Htela bi prvo da se zahvalim Power Seed na odgovoru ,hvala Power :);) i sve 5 ;) Htela bi jos da kazem posto sam ranije iznosila
i neka svoja misljenja o pojedinim growerima to jeste deckima na forumu koji su to i zasluzili naravno ,to je moje misljenje i ostajem
pri tome ,a razloge ne bi sad ponavljala iznova jer sam vec ranije napominjala ,e sad bi htela da pozdravim i one koji su dosta krasni
decki i koji te pozdrave od mene i zasluzuju jer su se dosta trudili da mi pomognu i davali mi savete ,kao i razne postove ,kao i tabele gnojiva itd...Ti krasni decki su Creative ,Power seed ,Haze Seeker ,Zlo &naopako,Loop,Marco polo ,cervantes,Dark side ....
Ako sam nekog slucajno izostavila sori :):).Naravno da verovatno ima jos doista dobrih i krasnih decki na ovom forumu ali oni
nisu do sada meni nista pisali pa nisam ni imala priliku da ih upoznam :);)Evo pozdravila sam i te doista krasne decke ,da ne misle frendovi ovde na Forumu da Maca Cica samo kritikuje .;);):) Izgleda da to sto mi je napisao Dark Side i nije najbolje resenje ,ali doista
hvala Dark Side sto si imao dobru volju da pomognes ,a ujedno cuo si od Power Seeda kako bi trebalo da se izvodi flusanje
pa moze i tebi koristiti ;):)....
Izvini Power Seed da li mozes malo detaljnije dami objasnis na koji nacin i kako da sipam tu kolicinu vode jer si napisao da treba da se
sipa od 60 litata pa cak do 100 litara vode, pa me zanima na koji nacin i iz koliko puta da sipam tih 100 l vode ???;):) I pitala bi da li se toliko veliki Flus od 60 do100 litara vode radi samo dva tjedana pred branje biljke ,ili se radi isto sa tom kolicinom vode kad se flusa
dok je biljka u ranoj fazi cvetanja jer kako sam citala u dnevnicima obicno se desava da mi pocetnici i tad pregnojimo biljku ???;):)
I da jos postavim jedno pitanje; i ako su moji pitari od 20 l ipak cu morati barem jednom da gnojim sa gnojivom za vegetaciju ,pa me zanima kad nakon toga predjem u fazu cvetanja da li treba da flusam biljku i ako treba sa kojom kolicinom vode ????;):)
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E bok decki :vb_wave: evo imam malo nedoumica u vezi ovih omjera u vezi NPK ,koliko i cega ima?? :wave:
Evo na primer ja sam na forumu nasla za 40/10/20 znaci da u tom mineralnom gnojivu imamo 40% N (dusik),10%P(fosvor) i 20 % K(kalij) znaci NPK ukupno iznosi 70% ovog gnojiva a ostalo su mikroelementi kao recimo:magnesium,bor,bakar,cink,gvozdje....
Dakle NPK 40/10/20 je recimo za vegetaciju. :costumed-smiley-027
A recimo i nasla sam na forumu i ovo:je orjentivni prikaz da bi lakse videli u kojoj fazi je zaista potreban koji od elemenata NPK . :b_hop:
-11/44/11 -razvoj korenskog sistema i cvetnog nastavka
-20/20/20 -vegetativni rast
-21/11/21-vegetativni rast
-9/12/36-razvoj uroda
-0/52/34 dozrevanje uroda razvoj cvetnog nastavka i razvoj korenskog sistema .
Evo ovo sam citirala!

A sad sam isto nasla na forumu da je NPK 6-3-6 ,idealno za vegetaciju ,e sad mi nije jasno,sto mi nije logicno iz onog primera od gore sto je navedeno,onda ispadne da 6-3-6 da ima samo NPK 15% a da su ostalo mikroelementi ??? :watchplant:
Ili da neko od decki ko zna napise kako se to meri i to gde taj 6-3-6 pripada od gore navedenih primera ili 20/20/20-ili 21/11/21 ili gde vec ?? :icon_question:

E sad u celoj toj prici i gde najvise zbunjuje sad kod ovih novijih gnojiva na primer od AN .Evo kod bud ignitora NPK ;0-1-2 ,Bud factor X NPK ;0-0-1 ,ili na primer Rhino skin NPK 0-0-13 ,znam da su ovi za cvetanje ali mi nije jasno naprimer BUD ignitor NPK 0-1-2 koliko tu posto cega ima i koliko omjera .I interesuje me kako se uopste ti omjeri dobijaju ,racunaju i to,da li ima nekih tabela ili kako?? :b_bow:
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Točnije je reći da formulacije na gnojivima označavaju međusobni odnos aktivnih tvari, a ne (uvijek) i njihov postotak.
Recimo formulacija 20:20:20 jednaka je formulaciji 1:1:1, ali ova prva označava i %, tako da 100kg tog gnojiva sadrži 20kg N, 20kg P2O5 i 20kg K2O.

E sad treba napomenuti da 20 kg P2O5nije isto što i 20kg P.

U P2O5 je 43.6 % elementarnog P, dakle P = 0.436 x P2O5
Slično i za K kojeg je 83% u K2O, znači K = 0.83 x K2O

E, i ono za 40:10:20 ostatak 30% nisu baš mikroelementi (ima ih nešto, al to piše točno) nego punilo - filer, tj. nešto što pomaže da se gnojivo lakše koristi npr vapnenac, dolomit, inertna glina, kvarcni pijesak... A prirodno se u tom punilu nalaze i mikroelementi.
Nadam se da sam ok pojasnio.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E hvala Maverick na odgovoru sve 5!!!;):)
E decki trazila sam po forumu ali nisam bas uspela naci konkretan odgovor u vezi kako se tacno koriste ovi PH korektori moguce da ima ta tema na forumu ali ja nisam uspela naci pa se nadam da cete
mi odgovoriti na moje pitanje i pomoci :):) ,ja sam skuzila da to treba ovako :znaci bilo da je voda
kupovna ili ti ova obicna iz pipe koja je predhodno odstojala 48 h ja izmerim prvo PH te vode
pre nego sto stavim gnojiva ,pa zatim npr.stavim 3 gnojiva stim da stavim jedno po jedno gnojivo
a ne sva 3 odjednom skupa,s tim da mi razmak sipanja gnojiva izmedju prvog i drugog bude
otprilike 1min taman da promesam gnojivo a isto tako 1 min razmak izmedju drugog i treceg pa opet promuckam tj.promesam to gnojivo.Znam i to da bi sad posto sam sipala sva 3 gnojiva u tu npr. 1l
vode trebala i izmeriti sada koliki je PH te vode,e sad me zanima koliko je vremena potrebno da ta
voda odstoji skupa sa tim gnojivom koje je sipano u nju da bi izmerila tacan i sto precizniji PH ???
To jeste koliko bi trebalo da odstoji npr. 2min,5min,ili 10 min ili ti koliko vec ???E sad pitala bi vas i ovo
ukoliko je i posle dodavanja gnojiva PH veci ili ti manji nego sto bi trebao da bude ja bi onda sipala od AN Connoisseur combo A/B PH perfect da regulise PH ,e sad mene zanima kako je najbolje tj.posle
koliko vremena tacno od kad sam sipala gnojiva u tu vodu bi trebalo da napravim razmak pre nego
sto sipam u nju taj PH Connoisseure , tj.posle sipanja tog gnojiva u tu vodu koliko vremena treba da prodje 1min ,5min ili 10 min ili ti koliko vec da bi sipala taj Ph Connoisseure??:):)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
uzmes tu litru vode pustis da odstoji 24 sata i kad ides poljevati nerazmisljas sipas svako gnojivo koje trebas jedno po jedno ,kad si sva gnojiva stavila izmjesas pa onda izmjeris PH a da vidis di se nalazis ( cca 7.2 ;) ) i onda dodas jos sto god hoces da smanjis PH na zeljenu velicinu ...provjeris jos jednom da nisi previse snizila PH ne ispod 6 (gadamo 6.5) i
meatballs.gif


kad mjesas gnojivo i vodu nemoj zaboraviti da mjesas 3 puta u desno pa 2puta u lijevo inace moras sve ponovo
4chsmu1.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E hvala puno Creative bas si lepo objasnio i moram priznati doista si krasan ;) :) ,sve 5 :) . A za ove druge decke sta pisu, sta reci , kad samo postavis pitanje a onda ono klasicno ko papagaji kaj nauce jednu rec,CITAJ FORUM,a kad ja napisem sta sam nasla na forumu a sta nisam ,to onda i upitam a usput i napisem malo mozda kako neki kazu opsirnije, moram priznat da kad uzmem zapalit nama
nasu dragu biljku ,dobijem i malo inspiracije i za pisati, a ujedno to pisanje moze pomoci drugim
deckima na forumu ,jer ako sam ja morala izcitati ceo forum a kaj ne bi nesto detaljnije napisala da novi clan foruma moze naci na jednom mestu sto vise korisnih i detaljnih informacija, jer prosto na jedno postavljeno pitanje na forumu nadjes tri razlicita odgovora ,i kaj sad je pravi odgovor .....
Pojedini decki koji su malo nervozniji i sve im smeta ja bi im onako frendovski preporucila da to nikako
ne rade jer to nije nikako dobro za tlak, vec da je mnogo bolje posto i oni gaje nasu dragu
biljku da je smotaju i posle par dimova mnogo ce biti opusteniji a i bice im i mnogo bolje :) :) .A sada
bi i da pozdravim, veliki pozz za. decke koji su doista krasn a ima ih doista malo ali koji hoce i zele da
odgovore i pomognu frendu ,prosli put sam spominjala koji su ti decki i moram reci da su doista krasni. :) :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname