Koja gnojiva je najbolje koristiti zajedno i kako se koriste???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.04.2008
26
15
3
Ekipa!

Imam biobizz grow i bloom. I sada bi u vegetaciji stavija malo grow ali problem je sta nigdi ne pise kolko a na netu su samo oni chartovi sa puno proizvoda. Sad je 3. tjedan i negdi pise 1ml/l negdi 2 ja sam doda 1.5, pa ćemo vidit. Inace posude su male ja mislim da max imaju 3 l. Ako ko zna vise o tome jer vjerovatno ti drugi proizvodi imaju isto nutrijenata pa su to neke kombinacije za koje trenutno neman novaca.... a i nesto sam cita kao da organic gnojiva nemogu "spalit" biljku. javim se sa rezultatima

Biobizz grow je nutrient koji posjepješune fazu vegetacije. U 3. tjednu počinješ s prehranom, znači počni s 1 mL po litri i tako kroz 1-2 tjedna, tada prijeđi na 2 mL po litri, jel će biljka potrošit one minerale kojima je zemlja bila obogaćena, i tako do kraja vegetacije.

Biobizz bloom je nutrijent koji pospješuje fazu cvjetanja. Kada počneš s cvijetanjem prva 2 tjedna koristi 1 mL po litri, kasnije povećaj na 2 mL po litri. 2 tjedna prije nego što počneš s flush-anjem, možeš slobodno koristit 3-4 mL po litri. Uz bloom trebao bi koristiti i Top Max, isto Biobizz proizvod koji sadrži mikroelemente također za fazu cvijetanja, pročitaj na biobizz stranici više o tome.

Ja sam kupio BioBizz TRY PACK (Outdoor pack) koji sadrži Fishmix, Bloom i TopMax. U biti Fishmix ti je isto za vegetaciju ili to ili što ti imaš Grow, oboje je super. Cijena je bila oko 20 €.

Naravno uz ovu svu prehranu moraš pazit i na pH vrijednost vode NAKON što si umiješao prehranu.

Što se tiće spaljivanja biljke, naravno i s ovom prehranom biobizz-a ako pretjeraš možeš ju spalit, isto tako s pretjeranim polijevanjem. Sve što sam naveo vidiš i sam da ti je to mjerilo po litri vode, rekao si da imaš posude od 3l. Nemoj ih pretjerano zalijevat, pokazuju one same kad ima treba voda. Napravi si količinu od tipa 2-4 litre vode + prehrana za to i nek ti slobodno stoji, samo stavi u nešto čime možeš zatvorit i nemoraš svaki put miješat prehranu, uštediš si vremena i truda malo :)

EDIT: Ako si u mogućnosti stavi ih u veće posude, ako ne onda stvarno pripazi da ih ne zalijevaš previše jel ćeš ih lako spalit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Dajte mi recite dali mogu bez problema uz Hesi gnojiva koja koristim ubaciti posljednja 2,3 tjedna -AN 9363_ixxages.jpg
 
02.01.2016
152
13
18
36
zanima me kad napravim smjesu sa plantelom koliku kolicinu dajem biljci...jel o.5 litara premalo i kolik razmak radim od gnojenja do gnojenja...kad ide obicna voda te koliko cesto flush...biljka cvijeta 2 tjedna
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Flush na kraju radis (2-3 nedelje) ili ako nesto zayebes... svako drugo zalivanje gnojis ili na 10 tak dana,kreni prvo sa polovinom doze... a sto se tice smese te sto si pravio,to nista ne kontam o cemu je rec...
 
02.01.2016
152
13
18
36
smjesa je za mene voda + gnojivo, ali ocito se to podrazumijeva pod gnojivo...jos samo informacija sa kolikom kolicinom te smjese tj gnojiva ulijevam u vazu...biljka mi je na sredini cvijetanja a ja sam vec 2 puta flushao jer sam mislio da s tim ispirem soli koji se nakupljaju
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Imas na poledjini kolika je doza... 10ml ili 15ml na 2l vode... a koliko vode zavisi od volumena posude u kojem je biljka i po izgledu biljke koliko joj treba hrane... al to je vec druga prica,ovde je rec o gnojivu,tako da nadam se da ti je jasnije... a za ostalo u adekvatnim temama :) peace
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: fcinter