Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2011
0
59
0
54
hesi majka ;)

guram trenutno drugi box sa:
Vuxal (folijarno) u fazi vege a zalivam sa Hesi Supervit.
Za cvetanje samo Hesi Bloom Complex, pred kraj Hesi fosfor i to je to ;)

fazon je dosta u semenu, pravom feminiziranom semenu prija hesi ;)
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
$DoLaR$ je napisao(la):
advanced nutrients fali samo phirana i voodoo....

ja sam pokušao ko onaj majstor svako drugi dan pomješano sa hesijem...pa mi sve zgorilo.......sve bacio....

I ja se slažem da su kanadska gnojiva advnaced nutrients najbolja, pogotovo voodoo juice, bud candy, itd.. sad se baš prebacujem na hydro, ali se nemože nigdje nabavit što se tiče RH, a uvozit je skupo zbog poštarine i carine, a pitanje da li bi i prošlo na carini, što se tiče odobrenja ministarstva poljoprivrede možda bi trebao platit analizu koja je pitaj boga kolko.. Mogao bi onda otvorit svoj grow shop čovječe.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Dobrodošao whitewidow123.

Pa nečeš valjda staviti čisto gnojivo bez vode, omjer ti piše na boci, kreneš sa pola doze i polako prema punoj, a gnojiš jedanput tjedno ili ako im prija možeš i češće
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
mr.dr.Smok je napisao(la):
Dolars nisam shvatio dal si mješo AN sa Hesi.Ako jesi neide organik i kemija zajedno!
ne....svako zalijevanje sam koristio enzime, supervit, bloom, fosfor+ i nisu baš primile najbolje....morao sam ih flešat.....i koristio sam po tablici omjere..možda i zbog domaje..a sad herer sa AN-om jednom tjedno zalijevam i brutala mu je.....
 
22.01.2011
32
6
0
38
thc boss je napisao(la):
I ja se slažem da su kanadska gnojiva advnaced nutrients najbolja, pogotovo voodoo juice, bud candy, itd.. sad se baš prebacujem na hydro, ali se nemože nigdje nabavit što se tiče RH, a uvozit je skupo zbog poštarine i carine, a pitanje da li bi i prošlo na carini, što se tiče odobrenja ministarstva poljoprivrede možda bi trebao platit analizu koja je pitaj boga kolko.. Mogao bi onda otvorit svoj grow shop čovječe.. :)

Mozes naruciti ima i u RH. Samo ne znam koliki je omjer cijene i kvalitete. Evo nekih cijena:

Adv. Nutrients gnojivo B-52, 1L ( 34,20 € ) 257.00 kn

Adv. Nutrients gnojivo Big Bud, 1L ( 32,40 € ) 243.00 kn

Adv. Nutrients Bud Candy gnojivo 1L ( 43,50 € ) 326.00 kn

Adv.Nutrients Connoisseur A + B ( Ph perfect) gnojivo, 1L ( 94,00 € ) 705.00 kn

Adv. Nutrients Iguana Juice Bloom, 1L ( 28,10 € ) 211.00 kn

Ima ih sigurno 10-15 Adv.Nutrients. Nisam nikad koristio ali ne znam koliko se isplati dati 700 kn za gnojivo?
 

manja_ne

Banned
Banovan
15.02.2012
5
1
0
45
cao drustvo, jedno pitanje. Nov sam u ovome, kupio sam djubrivo blumi N-5.8% P-4.6% K-3.5% jel to dobro djubrivo i koliko cesto da zalivam s njim, biljke imaju oko 25 dana. i jos jedno pitanje koliko jos da ih furam na 18/6 i kada da predjem na 12-12. unapred hvala...
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
@manja_ne. To gnojivo ti je dobro za vegetaciju, kreneš lagano sa pola doze jedanput tjedno i polako pojačavaš.
Prelazak na 12/12 ovisi o boxu odnosno visini, i zapravo o tebi, kad god hočeš, ja bi ih već stavio na 12/12.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nadam se da znas da sa prelaskom na 12/12 menjas lampu, sa 30 cm je vreme da krenes sa cvetom obzirom na visinu boxa, vec si trebao, jel radjen lst?

edit: obrati paznju u kojoj si temi, otvori dnevnik
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
thc boss je napisao(la):
I ja se slažem da su kanadska gnojiva advnaced nutrients najbolja, pogotovo voodoo juice, bud candy, itd.. sad se baš prebacujem na hydro, ali se nemože nigdje nabavit što se tiče RH, a uvozit je skupo zbog poštarine i carine, a pitanje da li bi i prošlo na carini, što se tiče odobrenja ministarstva poljoprivrede možda bi trebao platit analizu koja je pitaj boga kolko.. Mogao bi onda otvorit svoj grow shop čovječe.. :)
Ovako: Advanced Nutrients su lopovčine kakvih nema - dovoljno je da pogledate razvoj njihovih naprednih formula tokom godina - PK booster im je od 9/18 postao 4/8, dakle digli cijenu i dodali duplo vode u formulu, slijedeća faza je valjda 2/4 PK booster. Ne znam kako vi ali ja volim da me izvedu na večeru prije nego me ovako naguze.
Hesi izbjegavam jer odbijaju na etiketu napisati koji sve točno vrag stavljaju unutra, konkretno bilo lijepo od njih kad bi dali podatke o postotku magnezija i kalcija.
General Hydroponics je definitivno najpouzdanija firma u ovom pogledu. Canna vjerojatno isto ali s njima nemam iskustva.
Ja u kokosu koristim vodotopiva gnojiva slovenske tvrtke Agrolit i to Kristalit Cvet i Universal, uz dodatak Epsom soli i kalcija u vidu Fertine Ca (petrokemija Kutina, 30 kn/l), uz malom kemijanja i mućkanja rekreirao sam Head formulu i već 4 tjedna nisam uspio spalit biljke.