Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.379
27.714
1.098
Trøndelag
Ja imam 5 razlicitih sorti i niti jedna ne pokazuje manjak cal-mag ispod led-a.
Za nedostak cal-mag jeftinie je kupiti melasu i namociti ljusku od jajeta u vodi pa sa tim zaliti, ostalo je opa cupa objasnio. Hesi ima u sebi sve potrebno za biljku,takoder i canna,biobizz etc.
Dobra zemlja,gnojivo i voda i nkad nemam nikakvih nedostataka.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
photo ili auto sorte??
ja kad sam imo led bio sam preso na AN i imo sam cal mag def...kao i pila AFNa


A LED panel doesn't, (at least not always), provide a plant with all the spectrums of visible light. Cannabis needs/utilizes a certain wavelength of light to complete a certain biological function. If this spectrum is not present, it uses calcium and/or magnesium to complete this function, hence the need to use extra cal/mag. Sort of like how the body will make energy using oxygen (aerobic), but can make energy other ways if oxygen is not present (anaerobic). And since a lot of early LED growers were using nothing but red and blue LEDs, the plants light requirements were not being met. Now we've got some panels with "white" LEDs providing more spectrum and some people aren't finding the need to supplement.
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.379
27.714
1.098
Trøndelag
Kod mene su fotoperiodne. Citao sam to vezano za led,to se desavalo kod prvih panela. Kod novijih generacija nisam primjetio da se to desava,mozda i da ali puno rijede nego prije. Rekao bih prije da je AN u pitanju nego led, nekako nisam ljubitelj big mike-a i njegovih gnojiva. Jesi koristio cijelu paletu ili samo par komponenti?
 
22.09.2016
17
11
3
56
ljudi pomazite, mala umire, svijetlo zelene boje, bonzai rasta, led rasvijeta 300w 18/6, presadena prije tjedan dana u 15l, 28.3. izisla iz zemlje, nije gnjojena, ph 6,6, box 40x40x120, konstantan ispuh 57m2/h, temp. 26 dan 20 noc, trenutno van boxa ispred przora, neki vrag ne stima, jako bi htio da ostane ziva, unaprijed dahvalan.... curica: Speedy Chile Fast Version Feminized Seeds
unaprijed zahvalan
 
Poslednja izmena od urednika:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ubo danas ferticare 6-14-30 da probam pojačat tov u cimerica, nikad slabije hedove nisam pumpao...no ajde, biće dima, al eto sa ovim ih mislim napast još jednom možda dupla ili dva puta...bebe bi mogle još 20 dana, ja neznam jel ću moć....jel neko šopo svoje curičke s tim praškom? žuto bijela piksa, valjak oblik, "Ferticare 6 14 30 Plod i Cvijet":razvaljen::
usput sam ko šibice kupio Korex agrolit, za klonjovanje
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ak mislis na Advanced Nutrients onda mozda radije da ides na plagron, iako je to sve tu negdje.
Mozda ce ti se lakse bit za snac sa plagronom i jednostavnije za growat.
I kad koristis, koristi cijeli set gnojiva, ne samo odredjene komponente.