Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.12.2016
18
10
3
35
Ye ye upucen sam da je to odnos npk za dazu cvetanja,nego mi cimka zbog toga sto je za orhideje,pa da ne upropastim nesto,voleo bih kad bi se javio neko ko je imao iskustva s ovakim gnojivom.Strumfe hvala za misljenje svakako je dobrodoslo ;)
I jos nesto,kao sto vidite na deklaraciji stoji da je ph 7-8,dal bi smeo da je snizim limunskom,jel ima interakcije o_O hmm?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
pozdrav! automatike sam poceo u fazi cvijetanja hraniti tekucim gnojivom cvetal za cvatuce bilje, do sad sam stavio tek prvu dozu da li bih sa njim jos mogao kombinirati big bud liquid od ADN ili uskoro izbaciti cvetal a nastaviti sa big bud ili ce ih to unistiti?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Koristim cana terra pro box, dođe za 70eura
canna terra vega, canna terra flores, cannazym, canna boost i rhizotonic
, uzeo u jednom austrijskom grow shopu dok sam bio dole, inače kad je manjka para onda se bacim na gnjojivo od žare.. :razvaljen::
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
pozdrav! automatike sam poceo u fazi cvijetanja hraniti tekucim gnojivom cvetal za cvatuce bilje, do sad sam stavio tek prvu dozu da li bih sa njim jos mogao kombinirati big bud liquid od ADN ili uskoro izbaciti cvetal a nastaviti sa big bud ili ce ih to unistiti?
da se ispravim...odustao sam od gore navedene kombinacije, pronaso sam bolje - GHE tripack flora duo ( flora duo grow + flora duo bloom) HW Ripen. Sve mi je jasno sto se tice slaganja mjesavine i doziranja i to, nego mene zanima da li mogu umjesto cvetala prec na taj GHE tripack. Jer sam taj cvetal uzeo dok nisam bas imo para i vec sam biljcice jednom nahranio sa tim gnojivom (5 ml/l) nisu se nista bunile, nego ja mislim da bi ipak bilo bolje s ovim bas odredenim za njih. Znaci da li mogu samo prestati sa cvetalom i poceti hraniti sa GHE?
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@Budfield nisam vidio gdje uopce ima ta njegova gnojiva za nabaviti ali gledajuci videa od lika na youtubu ima opake biljoze! Sad el zbilja do gnojiva il samo marketing najbolje probati pa se uvjeriti !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

dhe

15.03.2011
35
42
18
36
Braco mogu li ja sad da pocnem sa plantelom zelenom a sve do sad je u toj zemlji bilo i djubriva ovčiji izmet mislim i dalje je ?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Braco mogu li ja sad da pocnem sa plantelom zelenom a sve do sad je u toj zemlji bilo i djubriva ovčiji izmet mislim i dalje je ?
himalajac je hteo reci kolika ti je biljka, koliko stara, kolike si rupe iskopao i koliko si stajskog stavio i u koju zemlju i naravno, koliko si je zalivao :D

ps.

koliko
 

dhe

15.03.2011
35
42
18
36
Od sredine aprila napolje su .o va jedna je oko80cm i ono granata je..druga je manja isto je u zemlji ali i ona je granate al ne kao ova prva..a ove4 su jos uvijek u kantama od njih 4 dvije su nekako duguljaste a nisu rasirene dok ove druge dvije sto su u kaante su ok granate su ali manje malo pd 80cm..svako vece ih zalivam ..dal da sipam plantelu da bukne i onda kad krene cvjetanje onu drugu crvenu plan..cini mi se? Ljubii bratt

Ps : po dvije sake stajskog . Ukopane na nepune50cm . Da ubacim slike?
 
Poslednja izmena od urednika:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
slobodno stavi 50ml na 10-12l vode zelenu plantelu, ovima u kantama 25-30ml na 10 litara vode, to za prva dva puta, posle vec stize cvetanje.

e sad, i ja imam pitanje, za hesijevce...
znaci fosfor+ kaze da ide 25ml na 10l, jel ste pojacavali dozu u kasnijim fazama pred kraj? duplo, troduplo?
ideja je da prvih par zalivanja nakon pocetka cvetanja idem sa plantela cvet, a polovinom septembra polako smanjujem cvet i dodajem P+. tako sam radio sa dzngl djusom ranije, ali nisam bio zadovoljan, tako da cu ove godine udariti na hesi.
aut je u pitanju.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
neee, ustvari da, ali ne treba svakoj po cela kanta, dovoljno je pola, cesce zalivanje, manja kolicina.
50ml na kantu vode, za te u zemlji, a
25ml na kantu vode za ove u saksijama.
tako zalijes sutra, onda za par dana zalijes samo vodom, pa treci put opet sa djubrivom i tako u krug.
dok je ovaj pakao, mozes dva puta voda, pa treci put sa djubrivom.
 
Poslednja izmena:

dhe

15.03.2011
35
42
18
36
neee, ustvari da, ali ne treba svakoj po cela kanta, dovoljno je pola, cesce zalivanje, manja kolicina.
50ml na kantu vode, za te u zemlji, a
25ml na kantu vode za ove u saksijama.
tako zalijes sutra, onda za par dana zalijes samo vodom, pa treci put opet sa djubrivom i tako u krug.
dok je ovaj pakao, mozes dva puta voda, pa treci put sa djubrivom.
Uzeo obije plantele..da im podijelim 50ml na12l vode?