Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Frend sugar royal samo imitira sušu da bi se malo ušecerila biljka. Ako radis organski uzgoj ostani samo na organici.
Ja bi se drzao ili guanokalong serije ili plagron. Špricam ih jedink sa Vita Race u vege i dalmatinskim buhačem
Ako ti dalje nije jasno koja gnojiva koristit od kojeg prouzvodaca slobodno se javi u pp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Da li boom boom spray vrijedi love ili je još jedan od trikova..zapravo mi je nejasna njegova prvotna namjena..recimo da biljka ulazi u cvjet
Boom,boom sprej je za folijarno spricanje biljaka sto vas malo radi,a biljka u tome uziva.Dva,tri puta tokom vegetacije pospricaj biljke pa ces vidjeti dal je marketing;)Odlican folijarni unos dusika i sredtvo koje odbija nametnike:thumb:
A ova mjesanja,cingi mingi...to ti nemam pojma..ili Tabsi ili Guankolong ili Hesi..
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Špricam ja cesto biljke cak i u dubokom cvjetanju,svjestan sam dobrobiti po biljke ..folijarno dajem supervit,boost (ujedno jedina 2proizvoda hesieva na kojima piše da je moguća primjena preko lista)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Boom boom sprej je 100% organski spoj napravljen da biljci ublazi stres,daje folijarni unos dusika,aminokiselina i upotrebljava se u cvijetanju kao boost.Ista stvar kao da zaljevas sa gnojivom samo ovdje to radis folijarno.Njegov sadrzaj nikako ne moze da napravi "stetu"prilikom pusenja i izrade ulja.Dapace,preporucam svakome da biljke sa njime posprica 2 puta u vegi i dva puta u cvijetanju..:):thumb:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ali zasto šut dušika u cvjetanju, mislio sam da sam dobro zapamtio da je rječ o dušiku prvenstvo pa mi nije bilo jasno zasto je za cvjet,nisam znao da se i u vege koristi
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Meni je ovo prvi put da koristim foliarno prihranjivanje.
Riječ je o FP Foliar. Na tablici piše... Zadnji week vege i prva dva u floweru...
Nisam još toliko iskusan oko toga i nisam još popamtio kada ljepotica treba čega najviše (NPK)
tako da cu se za sada držati tablice ali svakako pratim ovu temu jer me jako zanima!
Moje mišljenje je da krošnja jednostavno buja nakon korištenja foliara.
Do sada nisam još imao DEF (kao zanji grow na početku flowera) tako da vjerujem
da joj je špricanje itekako pomoglo...
Ja ga špricam cca pola sata prije paljenja svijetla... tako da se upije prije bljeska...
Svakako joj treba svijetlo da bi ga koristila ali čuvam je da ne bude burna radi kapljica po listovima.

Edit: Grow 19-5-20
Foliar 18-18-18
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Čitao sam da potiče fotosintezu,jasno mi je sad na koji način djeluje kao booster, bitno mi je da ti tvrdiš da ima efekta,uzimam ga definitivno jer planiram sljedeći indoor full organic,samo boom boom u vege a za cvjet od Atamia Bloom osnovno+ Bloombastic+Bio bloombastic, i boomboom..takav je plan za sada,mozda još nesto ubacim, hvala Haz na pojašnjenju:thumb:
Edit: @hazeri ali na oglasu piše naglašeno da se prska nakon gasenja,ja znam da si već pisao ranije kako nema lb zbog konzistencije spreja,i razumim zasto tvrdiš da nema efekta ako se prska po mraku buduci da je rječ o fotosintezi,ali zar on i ovako ne upije u list ono sto padne na njega pa radi kad se svjetlo upali? Nezz ali bas naglašavaju u hempatiji da se prska po mraku
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ali....nemoj poslje reci da ne valja jer ces mjesati sa vise gnojiva i ako dode do problema...preporucam ili set jednog gnojiva ili set drugog.Boom boom sprej znamo sa cime ide.Mozes ti prskati...;)nije bed...samo ja tada samo koristim tu paletu gnojiva..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Jojoman

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Neznam sastav boombooma tako da ne mogu tvrditi ništa oko njega ali znam da je moj foliar čista voda i ja ih dosta naprskam tako
da bi meni svakako palilo listove. Uvjeren sam skoro 100% a ne želim riskirati...
Dakle špricam po mraku ali tik pred svitanje zore, tako da upiju svu "nakupljenu vodu" na listovima i kad svane sunce, dakle nakon 15-20 minuta
bude još uvijek vlažna ali nema kapljica pa je teže burna...

ali zar on i ovako ne upije u list ono sto padne na njega pa radi kad se svjetlo upali?
Ja sam se upravo po tome ravnao tako da sam se zato i odlučio za ovaj način...Makar da stavim špricaljku na najfinije, mogao bi je i direktno pod svijetlom špricati samo što bi duže trajalo jer bi trebao više puta za redom kako bi potrošio predviđenu dozu... Mixam 0,25g/0,5l vode i to sve stresem.

@hazeri Koliku količinu otopine pripremiš za jedno prskanje jedne biljke? cca?

Ja moju rokam svaki drugi dan kao i drugu prihranu a možda mislim sada davat svaki dan foliar dok cvijetovi ne budu baš izraženi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Natopim natopim... upravo tako... iznad, ispod i ostatak po zemlji...
Večeras ću i ovaj moj foliar probati špricati direkt po početku dana...
@hazeri nemoj da te nema večeras online!! smiley9934 Ako šta krene nizbrdo... Naći ću te!! :p:lol:
:respect: i hvala na pojašnjenju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and RAOZA.

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
@Vujsprer jel ti misliš na boomboom ili? On nije proziran kao voda i zato vjerujem nece pržit kao šta kolega govori,nego čini mi se da kod tebe nije bb ,kazes prozirno,onda pripazi s prskanjem po svjetlu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Točno! Nisam ni primjetio dok nisi rekao. BB je zamučen pa vjerojatno zato ne radi toliko efekt povečala.
Moj foliar također malo zamuti vodu ali je bukvalno bezbojan kao voda tako da ću pripaziti prilikom prskanja.
Najfinija vodena maglica tako da se upija pri samom dodiru listova... Proces će potrajati duže nego inače ali valja se potruditi oko cura ;)

Isprobam večeras pa bacim koju sliku ili možda video cijelog postupka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ali zasto šut dušika u cvjetanju, mislio sam da sam dobro zapamtio da je rječ o dušiku prvenstvo pa mi nije bilo jasno zasto je za cvjet,nisam znao da se i u vege koristi
Biljkama je itekako potrebno dušika, čak i u prefloweru, preflower nije zvanični start cvatnje ,u samom prefloweru, tj prebacivanju na 12/12 biljke tek počnu se strečati i još rasti, znači gdje je logika smanjivati dušik kada je potreban za razvoj i rast grana, i transformaciju, cvatnju obilježavaš tek zvaničnom kada se cvijet počne formirati, a ne na početku kada se samo par stidnih dlačica formira, nije ni čudno što većina dobiva nagle deficite u prefloweru, jer odmah u startu prestaju davati hranu za rast a rokaju đubrivo za cvatnju što uopšte nije potrebno..

I hazeri je u pravu, folijarno možeš hraniti i po svijetlu i mraku, jedina mana kod folijarnog hranjenja je ta što se zna ukoriti na listovima ako je previše vrućo od rasvjete, pa zato možda nije pametno raditi, ali ako imaš dobre uslove (ventilaciju), neće im ništa biti..
 
Poslednja izmena: