Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Dakle, koja gnojiva koristite u veg/cvje (nije ni bitno) i kakva su vasa iskustva s njima?

Ja sad u ovom growu koristim Composanu za cvijece s dodatkom guana, ali iman osicaj da to nije to, cak mislim da mi je Plantela Cvijet odradila bolji posal nego sta ga trenutno composana radi...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
evo ovo je moj set nije bas neki izbor al sta je tu je..


NovaSeries_Both_Thumb.jpg
Floralicious_Plus_Thumb.jpg
ripen.jpg
neem%20oil.JPG
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
a u vrazju mater sto sam sve koristio tesko je nabrojat,pa da krenemo redom... :)
-cvetal samo za drugu fazu
-hesi,supervit-tnt-fosfor plus
-plantela za vege i cvjetanje
-composanu isto druga faza
sumar sumarum,sto veli momak u prvom postu plantela mi nekako najbolje legne,sa tim da nemam hesi bloom

ja mislim da cu sve to ljepo batalit pa cu da cepam sa mokracom(pivskom) i mengom,najozbiljnije,
za kraj da pitam zna li netko priblizno joji je omjer NPK?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Odlična tema ... Upravo si me izvuko od kupovine composaninog gnojiva (50kn više za večeras :)... Evo baš sam se namjerio na baumax i to gnojivo jer sam vidio da ima guano u sebi , ali ako kažeš da nije to to ...onda ok .
Ja koristim :
Planetlu list i cvjet
Hesi bloom i fosfor +
Super vit
I imam neko univerzalno 8:8:8 ... ali ga još nisam probao .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Neptun

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Composanu za cvijeće s guanom
Hesi PK
Fitolife(Ca, mikroelementi)/gorka sol(Mg)
Nekoristim peroksid da ne pobijem bakterije u zemlji. Šta ti se ne sviđa kod Compa Tropico? Kolko sam dosad vidio biljke jako brzo reagiraju na njega.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ma neznan. Iman taj osjecaj da je plantela( primjera radi) puno bolje obavljala posal, uz pono manje doziranje. Evo pise mi kod Composane da na 1 L ide ona II doza...u pocetku sam je tako stavlja i nije tako jako, tako da san na 1L stavim cili cep i jos do I oznake i misli mda im je taman...
E sad ovo je moj osjecaj, odnosno kako ja vidim situaciju s tim gnjoivom. Mislim da je Pimplaman ilii netko drugi svoj grow gnjoija s composanom pa bi bilo dobro da i on iznese svoje misljenje

Ajde haze brate baci malo love, nemo jda meni sve vjerujes:costumed-smiley-027
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shiljator

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Tropico je napisao(la):
Ma neznan. Iman taj osjecaj da je plantela( primjera radi) puno bolje obavljala posal, uz pono manje doziranje. Evo pise mi kod Composane da na 1 L ide ona II doza...u pocetku sam je tako stavlja i nije tako jako, tako da san na 1L stavim cili cep i jos do I oznake i misli mda im je taman...
E sad ovo je moj osjecaj, odnosno kako ja vidim situaciju s tim gnjoivom. Mislim da je Pimplaman ilii netko drugi svoj grow gnjoija s composanom pa bi bilo dobro da i on iznese svoje misljenje

Ajde haze brate baci malo love, nemo jda meni sve vjerujes:costumed-smiley-027

Wow 4 crtice stavljaš? Samo par puta sam im dao ll pa sam opet smanjio na l jer je uletio PK na 3em tjednu cvjetanja a i nisam više mogao trpit stretch ;) i nisam primjetio nikakav nedostatak: rastu ko blesave! Bilo bi prekrasno da neko ima EC metar i Compo :costumed-smiley-027
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Da, i to me je pocelo izludivat...haha...samo cekam da dode do pregnjojavanja pa da znam na cemu sam :D...neko "uletio" ti je PK??? sta predoziranje ili?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Nije bilo predoziranje, samo mjera opreza. PK je napravljen da se koristi u kombinaciji s hesi bloomom (4-3-5) a kolko vidim po sastavu on je nešto malo blaži compa (4-5-6). Ako koristiš Compo do oznake l na istoj si koncentraciji kao preporučena konc. hesi blooma - 5ml/l.
Sve u svemu dok rastu dobro je!
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
ja kupio danas comp sa guanom i piše na 2 litre da ide četvrtina doze kod osjetljivijh biljaka,a vidim vi stavljate i više na 1 litru pa sad neznam uopče koliko da stavim??ima 1 crtica koja je na pola i 2 cijeli čep. e sad 1 četvrtina to bi bilo pola od pola na 2 litre,zar ne??
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Pozdrav snoopy!
Nemam bocu sad pri ruci da pročitam točno šta piše, sigurno nemaš 3 oznake na čepu? pogledaj ga iznutra jer su 3d oznake. Kolka je boca možda je do toga. Slikat ću čep sutra i uputstvo pa okačim na thread.
5ml na litru je konc koje se držim odnosno od oznake l, za prvo gnjojenje nebi bilo loše staviti 2.5ml na litru. Eh da i gnjojenje ide svako drugo zaljevanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Leblebiya
03.07.2009
1.740
2.317
188
Cep ti ima 3 oznake I, II, i III. Imas sigurno 3 oznake, dobro pogledaj. Na 1 L ide do II oznake. Ja sam ih tako gnjoija od pocetka i nisu se bunile, dapace poveca sam im dozu i iako iman nekih problema mislim da niej do gnjoiva. Trava nije osjetljiva biljka tako da sibaj do II oznake na 1 L. NARAVNO, ne gnjoji jos biljke ako za to nisu spremne...
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
super angel...citiram šta piše na boci:prije upotrebe dobro protresite.zatvarač napunite do gornje oznake.sadržaj rastvorite u 2l vode za zaljevanje.kod osjetljivih biljaka kao što su kaktus itd.upotrijebite četvrtinu gore navedenog odjeljka gnojiva.100% ima dvije oznake a ne tri, tamo gdje sam kupio gnojivo bila je veča i manja boca,ja sam uzeo manju pa je možda zato različito a vidim da je kod tebe i čep drugačiji.ja sam im jučer puknuo pola te doze na 2l. a evo i čepa. ja sam ih dosada gnojio svakih tjedan dana, otprilike svako treče zaljevanje. . for tropico:biljke su spremne za gnojenje u 2 su tjednu cvijetanja a veg mi je trajala mjesec ipo.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
O jbt različiti čepovi! Sigurno si uradio dobro za početak. Nego probaj izmjeriti kolko su te oznake na čepu pa javi.
Tropico isto radi dobro i ja bi sigurno koristio 10ml/l da nemam PK.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
zaebana je mjerka moram priznat:eek:hno:,imam to gnojivo chak i doma,pa kaze:
na jedan litar 12-13ml.max
čep je od pakiranja jedne litre,pa ako nekom pomogne,odlicno
N/P/K.4-5-6
 
  • Sviđa mi se
Reactions: noviLIK840