Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2010
21
6
0
45
evo ovako da ne bude zabune ovo su gnojiva preporucena i kupljena u trgovini bas za te stvari u sloveniji porijeklo nizozemska.1.bio-bloom oznaka 2.0-6.0-3.5 to se stavlja u vegetacij 2.bio-grow npk8.0-2.0-6.0 to se stavlja kad stavis u cvijetanje a ono prvo se prestaje davat. i na kraju kad se pojave dlacice na cvijetovima(otprilike nakon 3tjedna cvijetanja) se dodaje i topmax 0.1-0.01-0.1-drugo i to trece gnojivo idu zajedno.gnpjiva kostaju oko 30e sva 3.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
nemoj tako teglo,puš bre čoeka viš da je star ili uzgaja top44:icon_lol:
nego travaru baci slo link neki,gdje to nabavljaš?
 
13.01.2010
21
6
0
45
bok svima samo da se ispravim jer sam pomjesao gnojiva ovo 2.gnojivo tj.bio-grow je za vegetaciju a za cvijetanje je 1.tj.bio-bloom.pardon a ti teglice ak si vec skuzio da sam pogresio mogao si lijepo da to kazes a ne ovako....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masanhed

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
namjeravao sam dns kupiti u bumaxu Compa Univerzal n/p/k/=7/5/6 kazu da je to dobro za fazu prije cvjetanja

a postoji mogucnost kupnje compa guane n/p/k = 4/5/6

1.E sad sto se tice vegetacije nakon koliko dana ili nakon koliko biljkinih cm počinje gnojenje tekucim gnojivom?
2.Koje je gnojivo bolje za vegetaciju?

logicno mi je da se u pocetku to ne radi dok stabljika i biljka ne očvrsnu i ne puste korijen.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Dins je napisao(la):
1.E sad sto se tice vegetacije nakon koliko dana ili nakon koliko biljkinih cm počinje gnojenje tekucim gnojivom?
2.Koje je gnojivo bolje za vegetaciju?

Pa ovisi od koliko su ti pitari litara, ako imas recimo pitare od 5 L, korjenje ce ga popuniti kroz nekih 20-ak dana totalno i onda bi bilo pozeljno da se pocne gnjoiti gnjoivom za vegetaciju, ukoliko bi odmah nakon 20-ak dana vegetacije prebacija na 12/12 to jest cvjetanje onda odmah pocnes koristiti gnjoivo za cvjetanje.

Za vegetaciju ti je bolje Compa univerzal jer ima vise N-7 koje je u fazi vegetacije
 
05.03.2010
8
1
0
46
Tropico je napisao(la):
Ma neznan. Iman taj osjecaj da je plantela( primjera radi) puno bolje obavljala posal, uz pono manje doziranje. Evo pise mi kod Composane da na 1 L ide ona II doza...u pocetku sam je tako stavlja i nije tako jako, tako da san na 1L stavim cili cep i jos do I oznake i misli mda im je taman...
E sad ovo je moj osjecaj, odnosno kako ja vidim situaciju s tim gnjoivom. Mislim da je Pimplaman ilii netko drugi svoj grow gnjoija s composanom pa bi bilo dobro da i on iznese svoje misljenje

Ajde haze brate baci malo love, nemo jda meni sve vjerujes:costumed-smiley-027

Compo sa guanom, sam stavio na prošlom neuspješnom grow-u, i to jednu crticu, u roku 3 sata moja jedinica je klonula, đaba ispiranje pod tušem........jadnica mi je ostavila u ostavini 2gr cvijetova...
tako da, ako i ide compo, ići će 2x manje nego kaj su oni rekli....
uglavnom skuril sam biljku....
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
jednostavno ti je izračunat samo moraš malo proučit ppm i ec vrijednost,mislim da je to gnojivo namjenjeno hydro uzgoju zato nema ništa o doziranju pošto se vrijjednosti mjere malo drukčije ali ja sam isprobavao taj tester i možeš izračunat

imaš lijepo kvadrtiče u koje ispuniš koliko mililitara kojeg gnojiva stavljaš na koliko litara vode i on ti izbaci vrijednosti u ppm i ec obliku tako da si možeš izračunat s malo razumjevanja svega toga ali mislim da se nebi trebo baktat s tim gnojivima ako nisi u hydru i ako nema ec i ppm metar i ostala sranja koja idu uz sve to! pozz
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Bonsai je napisao(la):
pozdrav,da li netko zna kako dozirati FloraBloom 0-5-4 od GHE,dobio sam to gnojivo al ne pise nista kako se dozira,a na netu ne kuzim objasnjenje .. http://gb.eurohydro.com/flora-calc.html aok netko ima iskustva sa tim gnojivom??

Ako koristiš samo bloom Pocni sa 2-4ml na 1L vode , pa vidi kako bilje reagira , ako im paše ...postupno povečaj dozu
Ako dodaješ i super thrive ili boostere i aditive onda 2ml + aditivi
 
28.12.2009
31
3
0
40
imam ppm metar,a na kalkulatoru njihovom pise ako stavim 1 ml na litru ispadne 110 ppm-a,ali nasa voda je 110-120 ppm-a cirka a isto tako i kupovna voda odprilike,krece se izmedu 80-110,nista kad sam ga vec dobio probat cu sa 0.5 ml na litru..do sad sam stavio pola doze compo,pa cu za nekih 7 dana florabloom..hvala na odgovorima :sun2: da jos nesto kad se voda prokuha ppm skace i do 200 ppm-a
 
  • Sviđa mi se
Reactions: yamanashamana

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
ja pokupio nedavno u lokalnoj konjusnici malo konjskog dubriva pa sad planiram kompostirat sa ovim otpalim listovima po vanka u omjeru 1:3
kompost je gotov za tri tjedna ali bi trebalo doci do oko 80 stupnjeva da ubije bakterije i sjemjenje raznorazno,takozvani topli kompost...
samo dodajes vodu po potrebi i okreces tri cetri puta na tjedan da dobije zraka i da ne smrdi
sve se da napraviti u obicnoj plasticnoj kanti samo trba rupice za zrak izbusit
sto je najbolje nakraju imas zabadava najbolje moguce gnojivo na svijetu za vegetativni rast pa mozes reci da ti je vutra organska:)..il medicinska:)
a moze ga se upotrijebiti i frisko direktno po zemlji ali u manjim kolicinama da ne spalite korjen il listove
i kada ga kupite nastojte uzet ono koje nema pišake ili piljevine po sebi jel kad stavis piljevinu u zemlju
ona pojede dusik N
tek za 6 mj kad se kompostira(razgradi) vraca taj dusik natrag u zemlju
moze i od krave ali od konja je bolje za vutru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: djonideep

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ja imam od GHE Total Bloom, prvi put sam stavio duplu dozu od preporučene i primjetio da biljkama nedostaje Kalija...sada sam gnojio drugi put i stavio trostruku dozu, vidjet ćemo za par dana što će biti...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Bonsai je napisao(la):
imam ppm metar,a na kalkulatoru njihovom pise ako stavim 1 ml na litru ispadne 110 ppm-a,ali nasa voda je 110-120 ppm-a cirka a isto tako i kupovna voda odprilike,krece se izmedu 80-110,nista kad sam ga vec dobio probat cu sa 0.5 ml na litru..do sad sam stavio pola doze compo,pa cu za nekih 7 dana florabloom..hvala na odgovorima :sun2: da jos nesto kad se voda prokuha ppm skace i do 200 ppm-a

Imaš PPM ????????

wtf !! Pa teraj na 600-800 u vegetaciji, a u cvatu ga rokaj na 1000-1500!!!!!!!

Pa daj čovječe ! Imaš PPM !!!
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Ejjjj ljudi shta je sa plantelom - univerzalnom??? Je li ko koristio... Na pakovanju pishe 15 ml na 2 litre, ja sam stavio pola doze te, zalio bilje, nisam bash vidio nekog ekstremnog napretka... Ima li ko iskustva s time???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maraa