Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
ta tekuća gnojiva mi stvaraju the creeps, vidio sam tonu overdose-a i ne sviđa mi se to ali okej, za znalce nije bed.
ono kaj je možda kod mene prednost je da imam bio organsko pravo gnojivo obzirom da se umene kompostira pa ga se može umješat odmah za zemljom u koju sadite biljčicu a i kasnije naravno.
Ta gnojiva su puna i bogata finim hranjivim tvarima koje biljka treba, sama će si dozirati količinu koju treba i nema beda kak sam reko od predoziranja.
zato kruta gnojiva uvijek imaju prednost nad tekućim :)

pozz
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
zato kruta gnojiva uvijek imaju prednost nad tekućim :)

osim u Hydroponic uzgojima... :banana:

nisu tekuća gnojiva nikakav problem, samo treba gledati biljku i dodavati joj koliko traži a ne se slijepo držati uputa...


@supervizor

pitaj što god ti srce želi, samo da je vezano uz uzgoj i gnojiva... :D
 
29.04.2012
3
0
0
40
Pozdrav ekipa može mala pomoć oko izabira gnojiva, dali je dobro dolje navedeno za fazu cvijetanja?



Poly-Feed 9-12-36+Mg+Me
Također se koristi u periodu intenzivnog formiranja plodova kod povrtnih i voćarskih kultura, te intenzivne cvatnje cvijeća. Ova formulacija je pogodna ako je potreban visoki pšostotak kalija (za formiranje plodova), anizak postotak dušika (kako ne bi utjecao na prekomjeran vegetativni rast, na štetu razvoja plodova).
Preporučena kolićina je 20-25 kg/ha, svakih 7-10 dana.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nestalo mi hesi blooma usred cvjetanja...fosfora+, supervita, powerzyma imam
dobavljac se ne javlja tako da cu morati nastaviti sa plantellom cvijet pa me interesira kako da krenem dalje?
da stavim pola doze plantele ili full dozu?
da li i dalje dodajem phosphor+ i boostere?
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
oblakhr je napisao(la):
Pozdrav ekipa može mala pomoć oko izabira gnojiva, dali je dobro dolje navedeno za fazu cvijetanja?



Poly-Feed 9-12-36+Mg+Me
Također se koristi u periodu intenzivnog formiranja plodova kod povrtnih i voćarskih kultura, te intenzivne cvatnje cvijeća. Ova formulacija je pogodna ako je potreban visoki pšostotak kalija (za formiranje plodova), anizak postotak dušika (kako ne bi utjecao na prekomjeran vegetativni rast, na štetu razvoja plodova).
Preporučena kolićina je 20-25 kg/ha, svakih 7-10 dana.

Ok je. Ja ga davno koristio... Samo pazi na dozu, ja se više ne sjećam kako ide...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
eto_ipak.jpg
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Za cvjetanje sam koristio taj 9-12-36 i pokazao se ok a znao sam povremeno ubacit i 11-44-11, možda svako peto zalijevanje.. Taj 11-44-11 sam koristio i za prva dva, tri zalijevanja nakon presađivanja u outdooru..
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
jel itko probao AN-ov Bud Candy?? vrijedi li uloženih para? može li ići u kombinaciji naizmjence s bloom complexom?

nekako sam počeo razmišljati o istom nakon što mi se dvaput dogodilo da nakon zadnjeg flusha kad se prebacim na vodu i med/melasu valjda ti šećeri navuku mali milijun bijelih musica koje srchu lisne sokove..sva sreća, oba puta se nisu stigle razviti , ali donji listovi su pri harvestu vec imali smeđe točkice..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sad po ljeti i ja imam problema s kukcima, dolaze oni leptirici sta jedu listove. I rucno ih skidao tu i tamo i sad prije par tjedana ja ubacim octa u vodu da smanjim pH, zalijem i folijarno... nema gamadi, sve se razbjezalo a biljke buknule ko lude :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
gbyte je napisao(la):
jel itko probao AN-ov Bud Candy?? vrijedi li uloženih para? može li ići u kombinaciji naizmjence s bloom complexom?

nekako sam počeo razmišljati o istom nakon što mi se dvaput dogodilo da nakon zadnjeg flusha kad se prebacim na vodu i med/melasu valjda ti šećeri navuku mali milijun bijelih musica koje srchu lisne sokove..sva sreća, oba puta se nisu stigle razviti , ali donji listovi su pri harvestu vec imali smeđe točkice..

kolega Dollars ga je valjda koristio, raspitaj se kod njega... ja imam samo AN sensi bloom...
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Pozdrav ekipo ,molim ko je koristio ovo gnojvo ,dali je bolje o hesija. bio bi zahvalan da se netko javi od starih lisca. .
 
04.08.2012
24
0
1
28
Jel itko koristio AD Hypodronics Bloom? Kažu da je dobar za cvjetanje i za bolje vrhove.

I možete li preporučit neko dobro gnojivo za vege fazu, a da ga mogu naručit preko neta?
 
18.04.2012
35
7
8
Sta mislite o ovom gnojivu .. Dobio sam ga od kolege biljke su u cvijetanju .... Prsko sam dva puta vec i imam osjecaj da polude svaki put kad poprskam ili je to mozda obicam rast biljke :D :D :D sve u svemu jucer sam prsko drugi put nakon 5 dana i danas sve puno cvijetova nekako su mi veci nego jucer na oko ... a sad zanima me misljenje starijih iskusnijih o omjeru NPK i tom svom kemijom ...