Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.05.2013
15
0
1
na flaši 0.5l planateli list i cvet piše 10ml u 2litre vode u sadržaju svet bilja piše 7,5militira ovde sam pročito pola od preporučene doze 3miliitr a na boci 10mil dali treba 5mili na 2litre da li je to mera iz šprica
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Tražio sam crvenu plantelu jer mi je biljka pustila pistile ali je nemogu naći.
Trenutno mogu kupiti samo ovo što sam slikao, šta predlažete? Biljka je u outdooru.


2q1uipd.jpg

2uhnxwh.jpg

o0szz6.jpg

4jqc7r.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Poz takodjer me zanima ovaj floraline u sredini sa slike povise da li prolazi za cvjetanje npk mu je 8-7-7 , hvala!
 
20.03.2012
4
0
0
34
Pozdrav, imam jedno jednostavno pitanje..

Ako teoretski imam 99 biljaka (vani), koje mi je gnojivo najisplativije kupiti?
Prije sam koristio Hesi (sve komponente) ali to je sad prevelik trošak..
 
10.05.2013
13
19
0
56
Pozdrav svima,trenutno koristim substral,ama ni sam ne znam koliko je to dovoljno.Jedan kolega od udruzenja me posavjetova da naberem koprive prokuham je kao da pravim tisanu ostavim da se ohladi pa zaljevaj tim!?! Da li itko zna nesto o tom nacinu gnojenja,bolje da pitam nego da nesto za . . . . . .Pozdrav i hvala za odgovore
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
gnojivo od koprive je isto za koju god biljku se radi.. imaš po cijelom internetu...pa čak i tu na forumu ti piše o tome... dobro je to.,.. iako je bolje za vege nego za cvijetanje
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
noob pitanje..danas sam dobio adn jungle juice bloom npk 0-5-4 samo vidim da je to gnjoivo iskljucivo za *********** pa me zanima moze li se gnojit zemlja i da li su iste doze u pitanju?Hvala

edit: vidim da moze i zemlja , zanima me da li je sigurna full doza ovog gnjoiva kako je preporuceno 4ml/l ako je netko koristio, i svako koje zalijevanje se koristi?
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Mislim da ti je najbolje koristiti gnojiva onako kako pise na toj bocici i kako je preporuceno,jer mislim da taj ko je zna naprsvit to gnojivo verovatno i najbolje zna i kako se osobno koristi...:)Ipak najbolje da sacekas pa ces cuti sto na to kazu iskusniji decki u grovanju na forumu..:)
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Uvijek bolje probati prvo sa pola doze pa vidjeti kako reagiraju... povecavati po potrebi.

2x cista voda pa 1x gnojenje i tako u krug. Kod mene se pokazalo odlicno a radi se o obicnoj planteli... trenutno sam na 1,5x full dozi i ne smeta im nimalo, cak naprotiv :D
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.063
15.663
358
Stavio frend 1 biljčicu na prozor, eto da ima 5-6 cvetića, ako ništa, onako-za sebe.. I počnu da mu se suše listići od vrha, pomalo.. Napravio pripravak od koprive sa vodom (of skroz:) i time ju zaliva, uzgred biljčica "ozdravila"..
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Na koji nacin mu se suse listovi ? Zute i otpadaju ili postaju krhki na dodir i pucaju?

Previse je tu nepoznatih faktora da bi mogli tocno reci o cemu se radi. Tko zna kakva mu je zemlja bila, s kojim pH-om vode zalijevao i mozda blokirao unos nutrijenata dostupnih na nizim pH vrijednostima.

Bilo kako bilo ocito je ugodno spustio pH na zeljenu razinu i biljka napokon dobiva ono sto treba (takodjer ima dosta nitrogena u koprivi sto pomaze zelenilu). Sada je bitno ne gnojiti vise nicim (tko zna koliko se nakupilo u tlu) i isto tako izbjegavati daljnje koristenje koprive da ne bi otisao u debeli minus i imao kiselu zemlju. Dakle, obicnom vodom dalje dok biljka ne pokaze znakove nedostatka (u slucaju da su isti kao i prije, opet koprivom a ako su novi neka pocne koristiti normalno gnojivo za cvjetajuce biljke)

ako bude imao isti problem kao i prije, neka proba spustiti pH vode kojom zalijeva biljku limunom (lose jer nije svaki jednako kisel) ili jabucnim ocat-om (bolja solucija)


auh al sam se raspisao... valjda nisam opet posrao kvaku :D
 
22.01.2013
24
6
3
40
Za purica.

Ja sam uspio nac nesto na netu za mixanje jungle juice,ali jos nisam isprobao,za 10-tak dana ide novi grow pa cu probat.

koliko sam skonto imaju dvije opcije: 2part i 3part nutrients
1. vege - 5ml grow - 5ml micro
cvijet.- 5ml bloom - 5ml micro
mixas u isti galon oba bez da dolaze u dodir, prvo jedan smuckas s vodom onda drugi pa ih zajedno mixas

2. early veg. - 4-5ml grow,micro,bloom
kasnije veg.- 12ml grow,6ml micro,3ml bloom
cvijet - 3ml grow,6ml micro,12ml bloom

Mozes na netu nac svasta ali ja mislim da cu se pridrzavat uputa s pakovanja ako budem uspio skontat kako se mixa(sumnjam da na 100l vode ide 33ml ;to su nesto shebali)
Ako neko sa foruma ima neke info. ili je vec koristio jj , molim za savijet(ima ovdje svasta o jj samo nista konkretno)