Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.09.2017
3
2
3
42
Jedno pitanje za malo iskusnije forumas i growere,
posle presadjivanja klonova u velike potove dal momentalno poceti sa root complexom i tnt ili nema potrebe djubriti?
vege faza ce mi biti maximum 2 nedelje posle toga prebacujem na 12/12. Hvala svima unapred!
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozdrav:wave:, ako moze jedno pitanje za nekoga iskusnijeg u vezi gnojiva i onih bio stimulatora, aktivatora, aditiva ili sta vec od General Hydroponics. Kao osnovno gnojivo imam dvokomponentno FloraDuo grow i bloom ghe_flora_duo.jpg , za korijen u pocetku BioRoot gh-bio-roots-30ml__12856.jpg , aktivator BioBloom ghe-biobloom~Img_Principale_8961.jpg , za kraj cvijetanja Ripen images.jpg i za flush FloraKleen ghe_florakleen_1l__86756.jpg . Razmisljam da kupim jos i Diamond Nectar gh-diamond-nectar-1l__62425.jpg , po vama da li bi sa tim biljke bile jos bolje ili je uz sve ovo nepotrebno, jer po onoj njihovoj tablici se sve stavlja cak jos i onaj bio protect i mineral magic? Inace biljke su automatici u zemlji Canna terra profesional.
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
E i jos nesto me buni...U tablici, one oznake u boji koje su navedene pokraj svakog aditiva, na kojima je i naveden broj koji oznacava koliko ml treba staviti...(za bio root crvena oznaka sa brojem 2, a za bio bloom zelena sa br. 2). Npr. za bio root, oznaceno je da se daje prva 3 tjedna, ali da li to znaci da 2 ml ukupno u ta 3 tjedna, ili svaki taj tjedan po 2ml?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja samo znam, da se kod biobizza te boje odnose na njihovu zemlju, tj doziranje njihovog djubriva na light i allmix zemlji..
Sad ne znam dal i kod ovih se odnosi to na njihovu zemlju ako ju imaju...

P.S
Ja lično đubrim jednom tjedno u vegiju, a dok u bloomu svako 3 dana skroz minimalne doze, ali radi se o tome isto dal ti je zemlja nađubrena..
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ne mislim na gnojivo, to mi je jasno kada i kako...napisao sam imam zemlju Canna terra profesional koja ima gnojiva za 3-4 tjedna. Pitam za ove stimalatore/dodatke (Bio Roots, Bio Bloom, Diamond nectar, Mineral magic). Evo slike tablice, oznacio sam oznake na koje mislim: CHART-FLORADUO-TERRA-OK.jpg Jos jednom cu pokusati objasniti pitanje...Znaci, svaki taj organski aditiv ima pokraj u produzetku oznaku, sa svojom bojom i brojkom koja oznacava ml. Svaka boja (oznaka) je vertikalna sa gore navedenim tjednima rasta biljke. Iz tog se vidi u kojim tjednima je potrebno dodavati koji aditiv i koliko je potrebno ml/10l vode. Npr. za Bio roots je 2ml/10l vode u prva 3 tjedna, ali da li to znaci da 1. tjedan stavljam taj omjer od 2ml/10l, pa slijedeci tjedan opet 2ml/10l, i tako i treci tjedan isto 2ml/10l? Tj. mozda ce biti jasnije ovako, za bio roots proizvodac kaze 2 kapi na litru vode, znaci ja zaljevam svaki puta sa otprilike 2l vode pa u mom slucaju stavljam 4 kapi. Da li tako i prvi tjedan, i drugi, i treci...svaki puta po 4 kapi?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sve stoji...samo sto ti imas puno siri izbor dok kod nas imas u HR dvije,tri vrste kokosa npr.U susjednoj Sloveniji imas 14 vrsta kokosa u jednom ducanu.Tako da vjerujem da je tako kod tebe.Ali...tko se zna snaci..snaci ce se:thumb:Tako je i sa gnojivima..
 
17.12.2015
47
49
18
42
Nije bas preporucljivo mesati bio biz i advance , imas i od advance za korenje piranha i jos dva u kombinaciji su bomba. Cal-mag se stavlja samo po potrebi ako vidis da treba ili jednom u grow i je dnom u bloom , b-52 pocinjes mislim od druge nedelje po 1ml/L uz AB. Neki ne idu sa ph perfect pa ih ubacivati zasebno.