Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nemam pojma, ali iz iskustva je bolji hesijev P+

a kad sam vec ovde da priupitam, hesi root, jel ima NPK u sebi, nema na sajtu hidroponike pun sastav?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Prve runove u hidru sam radio sa atami, hesijem, an, ghe, mixo sam sve živo, kemijao, testirao hrpu brendiranih proizvođača, a kada ti je čitav sistem na pogonu od 150-200L vode, onda si izračunajte koliko dugo potraje flašica od 150ml :D nakon 2 runa, soba vam bude puna kanistera đubriva, a novčanik prazan jel :D Tako da sam počeo koristiti mineralno npk đubrivo u granulatu/prahu koje je specijalno napravljeno isto za hidro sisteme, isto đubrivo se koristiti u cvijećaram, ljudi u indooru sa njim uzgajaju čili, paradajz i tkd.. Uglavnom predstavit ću neke produkte da vam bude ukratko jasnije koji produkt npr izabrati za koju fazu rasta kod biljke:

HAKAPHOS GRÜN 20+5+10+(2) < vegi faza
HAKAPHOS ROT 8+12+24(+4) < cvatnja
Ova paleta se koristi isključivo kada se ima visoka pH vrijednost, i ima funkciju smanjivanja pH-a, isto đubrivo se može koristiti za različite substrate..

Hydro đubrivo za "soft" vodu, destiliranu:

HAKAPHOS SOFT ELITE 24+6+12+(2) < vegi
HAKAPHOS SOFT PLUS 14+6+24+(3) < cvatnja
PK 13/14 dodatak - MONOKALIUMPHOSPHAT 52% P, 34% K MKP

Doze koje sam do sada koristio u zemlji su bile:
Vegi (zeleni) 2g na 10l vode, prvo zalivanje
i onda kroz čitavu vegetaciju 3g/10l doze (zavisi od strejnova)
Iste doze i za cvatnju, i od 3. tjedna počnite koristiti MKP

Za hydro/kokos inače:
vegi 2g/10L prvo gnjojenje, i onda kroz čitavu vegetaciju (zavisi od strejna) 2,5-3,5g na 10L vode,
dok u cvatnji dozu soft plusa za pola smanjujete od 3. tjedna i polako dodajete mkp i na kraju flušate..

I velika doprinost je da pH uopšte ne puffa, i tekućina ostane veoma dugo stabilna, za više informacija si prevedite info produkata, a cijene su veoma niske stim da za identična npk đubriva od Green House Powderfeeding skuplje platite...

p.s
Mykorhiza/trichoderma za hydro uzgoj
 
Poslednja izmena:
07.10.2018
80
76
18
Pozd drustvo posto u mom selu ne mogu da nadjem ni jedan hesi proizvod(Gledaju me kao da sam im trazio but od vanzemljca ).Trenutno ni prodavnica koju ja koristim za porucivanje nema hesi tnt.Da li mogu da koristim
Floraline 7-3-5+me Flussig nekih 7 do 10 dana, dok nestigne hesi TNT complex.

Koristm jos root complex, power zime i super vit sve pd hesija
 
15.09.2018
144
224
43
29
Jep, izasla je nova kolekcija Ph perfect tehnology sa certifikatom 100% organic
Ajd drago mi je ako je tako .Jer amerikanci ga uzdizu ,reklamiraju pobjedjuje tamo na onim nutrients kupovima a s druge strane sam negdje na forumu procitao odnosno jedan vas clan je iznio pismeni dokaz da su u jednom poznatom njihovom proizvodu zvanom Bud Candy pronasli pesticid
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Njoj je 5. dan pod led,za 10ak dana je prebacujem na 12/12,zemlja je dobra na oko,rastresita,bez nametnika,ali prazna,tj ista je koriscena za biljku koja je izgurala u njoj 30ak dana. Prilikom presadjivanja cu da dodam zemlju koju sam kupio,a koja nije bas dobra za biljku (tako mi je receno). Da ne duzim mnogo,da li je ko koristio djubrivo(gnojivo) FERTICO BLOOM? 1541497381176406974771.jpg