Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Aha, nisam jos fizicki uzeo pa ne mogu vidjeti sta pise, trenutno sam u fazi planiranja nabavke gnojiva pa se raspituje sta i kako


Pa Coek google zna sve... upises Bio Plantela i on ti izbaci sve... neznam koliko znas ali Plantela je izbacila Bio program koji ces isto naci na njihovoj stranici... kuis... jel ja moram ici pa citati da bi tebi/bilo kome iznio podatke za koje ti treba tri sekunde i internet kojeg svakako moras imati jer si ovdje... Ljudi osvjestite se brzo i hitno...
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
Lijep pozdrav ekipica,
trebam pomoć, zatrokirao sam pri odabiru organskih gnojiva...do sada sam radio s bio tabsima koji su mi svaki put dali vrhunske rezultate, olakšali mi cijeli proces učenja kroz prva 2 growa i vjerojatno oprostili masu početničkih grešaka ali ispali mi jednostavno pre skupi...

radio sam sa plagron promixom (trset) + plagron perlit + biotabs starter kit sve iz seta + pk bananica u cvatu što se pokazala dobra ali skupa kombinacija.

volio bi u potpunosti zamjeniti bio tabs sa domaćim tekućim organiskim gnojivima iz igrowa (tri trave,kopriva, gavez za cal-mag možda?) < sve troje ide i u vegetaciji i cvatu, (da li su uopće potrebna sva 3?), u promix sa perlitom bi u nekom omjeru dodao glisten s time zamijenio tablete, xtreme gardening mykos mikroriza kao zamjena za mycotrex. Da li bi bilo dobro ubaciti neke alge i još nešto za cvat, s višim pk, neki pk booster tea / bananica / šišmišja govanca ili tako nešto. Možda i pretjerujem :/

edit: sve to u kombinaciji s kišnicom, indoor, diy led, klasično zalijevanje

Ispričavam se ako je moje pitanje nejasno (i meni je), noob sam u području living organicsa i gnojenja općenito, još sam u procesu učenja hehe. Svaki savjet dobrodošao <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Imas sannies verziju bio tabsa... a jeftiniji... vidi kod Florista u dnevniku... za glisten sam opcenito, i ja ga koristim, mykoriza svakako ( kupi melasu )... to ti je za mix... slavol je super jeftina verzija za korijen... a od pk... meni se svidio platinium boost (pk 5-20) iako ja koristim Canna pk 13-14 ( 1l ti je 100 kn a trosis 1,5 ml/1l )... i zadovoljan sam...
Edit: zaboravih napisati batguano - ja sam za i sam ga koristim u peletima ili prahu ovisno kako nadem...a i na zemlji mozes ustedjeti... ovo sto sam ti napisao za mix u zemlji plus pot-h zemlja koja ti je 65 kn 70 l a vrh...eto to ti je moj osvrt tvoje problematike...
 
Poslednja izmena:

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
thing is, već imam 2x 50l plagron promixa (koje sam dobio debelo ispod cijene) i vreću perlita, pot-h u budućnosti definitivno (vidim puno hvale za nju na forumu), glisten ide pod obavezno, u jednom trenutku sam razmišljao o plagron- alga grow, bloom..ali aditivi su pljačka stoljeća. Hvala puno na odgovoru, definitivno koristan info, sve sam bliže hehe :)
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Plargon alga Grow i Bloom su super... nebi promasio sigurno...nemoras ti njihove aditive uzeti...ja sam si za svoju osnovnu bazu uzeo Bio Bizz ( grow i bloom ) dok aditiva od svih po malo... nije skup, organic, dostupan stalno svuda te ga kombiniram sa svime i nemam problema nikakvih...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Imao sam i njihov topmax... cijelu paletu... bolje rezultate dobijem... p i k su minerali jel? Canna PK je mineralno gnojivo ali su izvuceni na bioloski nacin... znaci netretiranjem kemijom... a i oni sami ga preporucuju sa njihovim akceleratorom koji je bas bio... imao i njega... ja growam tako da mi se paleta uvijek mijenja konstatno... isprobavanje i shemiranje... ovisno cega imam a i para u dzepu...sva gnojiva razvijena za unutarnji grow su u biti dobra samo se treba upotrebljavati sa logikom znanjem i osjecajem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Ribadow

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Ja trenutno imam paletu koju koristim tijekom jednog growa od jedno 6-8 proizvodaca... recimo kupio sam taj akcelerator bio boost od Canne i koristio ga sa PK canninim 13/14... imao super rezultate... ali je boost 230 kn 2,5 dl... a recimo istu stvar sam dobio koristeci pk cannin 13/14 preko korijena od pocetka cvata ali 1/4 doze i sugar royal plargonov ali folijarno isto pomalo od 2 tjedna pred cvat pa skroz dok nebudu vec hedine da se bojim spricati a do njega dodem za 100 kn 1 dl i folijarno ga imam ohoho... isti strec , isto secerenje isti naboj...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
a pk ti bez obzira na sve nije bio gnojivo nego je mineralno a sto se tice top maxa oni to nemaju.
Mislim i sam koristim pk ali sa mineralnom paletom canne i dajem ga tek zadnja tri tjedna koliko me sjecanje sluzi,kroz citavo cvjetanje ti najbolje ide njihov boost koji je premocna stvar :)


Cisto smo bili pricali o canna pk 13/14... 1543767128495222424617.jpg
Canna PK 13/14 po TERA tablici ide od treceg tjedna cvata... 1543767294579739779677.jpg
A ja krenem cak i ranije samo sa 1/4 doze i dizem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Evo, zadnji grow iste sorte. Tri growa, ista biljka, isti uvjeti i svjetlo.
Novo AN piranha, Vodoojuice, neznam koja od te dve funkcionira, možda mi je zato lik i rekao, da uzmem oboje. Korjenje mi izlazi iz potova van. Neznam kako od sjemenke, ali klonovi koje sam ja sadio, nisu imali toliko velik korjen. 20 L. Pot i na sve rupe ide van korjenje. Rahlim zemlju na vrhu, kod svakog zaljevanja 1 cm, da se ne stvori korjen. 4 dana ne zalijem i evo ih IMG_20181207_021539.jpg .Supstrat 50%kokos Atami biogrow mix 12-14-24, nije skup i može se koristiti, više puta. Nisam probao, jer je 50 L. 100ak kuna. Svaka 2 mjeseca 3 vrece max. Piranhu i Vodoojuice sam kupio po još jednu polLitrenu bocu i dodao sam Tarantulu. To cu vidjet u sljedecem growu. Ali, svi kažu, da radi dobar posao. U 7.tjednu i zadnjem, flush i zaboravim kupit melasu. Stavio sam veliku žlicu domaceg cvjetnog meda na 10 L vode. Sa Hesia se polako prebacujem na AN. Nešto od Hesia ču ostavit, ali recimo Hesi boost sam stavio 2 puta u prvom tjednu cvata i kasnije nisam i nije im falio. Fosfor plus, TNT, P. Zyme, Supervit dajem po PSu. Od AN Vodoojuice, Piranha, Big bud, Candy bud, overdose, sensi cal/mag(svako 2.gnojenje) i novo Tarantula. Na poklon san dobio 100ml Root stimulator od Atamia, pa sljedeći grow ćemo vidjeti, kako ce ispast.
Zato sam i dole nadodao, da nisam probao. Ti da imas 50 biljaka, pa bi još razumio. Ja za biljke gnojivo i sve što im treba, prije cu dat, nego sebi nešto kupit. Bas kupujem na wishu, grijac za reptile, podno grijanje (druga tema). Jedino za što nije taj supstrat, ti je sjeme. Ali, Royal gorilu i Skunk#1 sam normalno sadio. Jedino, nisam uzeo ph vege od Hesia. Imam bloom, ali za vege koristim limusku kiselinu i to prstohvat na 2L i vise ni ne gledam ph. Ph down bloom od Hesia, koristim u cvjetanju,. Kazu, da je fosforna kiselina. Kapnulo mi je na parket i taj dio ostaje bijeli. Tako, da treba pazit s njom. Ja je drzim u kapaljci i tako znam koliko treba, da spustu na 6.0-6.2,radi kokosa. 15441786216837128253224614041141.jpg
 
Poslednja izmena:

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Buraz pa ti od gnojiva imas svega... imas preko nekoliko sklopivih paleta... nemoj molim te onda sparati na zemlji od 50l za 100 kn jebiga pa ju ponovno koristi... nekazem da nevalja i da je lose ali nisam pobornik istog... u kupovnoj zemlji imas milion toga sto bi trebao vratiti u nju nakon ispiranja poslije growa... svaka bilja ima svoj mikro zivot u svom kalicu... da se skratim... buraz imas 400-500 eura gnojiva pa ces sparati na osnovnim uvijetima... meni iskreno je to kao da sam si kupio najveceg blauberga ali sam zato morao prodati svjetlo iz ormara...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Stanaccc
16.10.2018
139
88
28
Pozdrav drugari. Mentor mi nije odgovorio konkretno, pa da pokušam i ovdje.

Od "hrane" ja imam:
-Hesi Super Vit
-Hesi Power Zyme
-Organtex Bio tabs https://www.biotabs.nl/orgatrex (N 5%, P205 1% i K20 5%).

Do sada nisam vršio dodavanje gnojiva pa bih sada bilo prvi put. Vegetacija je pocela 15.11 i sada je vrijeme za malo hrane. Volio bih iskorsiti ovaj organtex samo nisam siguran kako u ovoj kombinaciji.

Najbitnije pitanje koje imam je da li mogu izmiksano gnojivo koje mi ostane. Npr u 5l izmiksam sve sastojke a ostanu mi jos 3 litra. Da li to mogu ostaviti da stoji u kanisteru?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Nemoj da stoji, kad pripremiš vodu sa gnojivom treba da iskoristiš to odmah, pa sledeći put ponovo :) A taj biotabs rastvor može dva dana da stoji. Ako im daješ supervit i powerzyme možda je previše i orgatrex da ubaciš pa probaj možda sa pola doze u startu ako misliš da ima potrebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and EdibB

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
@mr.Smooke_Allot-Kakva ti se čini Iguana bloom? Isao sam kupit Carbo-load, pa sam uzeo i Iguanu bloom.
Uzeo sam booster "super booster v2" od Platinuma, dali je itko imao iskustvo sa tim boosterom? Dosta sam istrazivao i AN proizvodi uz Hesi, nemože bolje. AN se nadopunjava! Recimo, Vodoojuice se slaze sa Piranhom i rade odličan posao. Vodoojuice i Piranha se slažu sa Tarantulom, a Carbo-load, najbolje djeluje u kombinaciji sa svo troje.
Pitanje za iskusnije:recimo Iguana se uzima od 1.do 6.tjedna. Kako to primjenit na, recimo Amneziji Haze, koja cvate 14 tjedana? Do kada joj davat bloom? Kada pocet boster stavljat? Ja gledam biljku, pa po njoj pokušavam procjenit, takve stvari. Ali, pošto sam neiskusan, sumnjam, da to radim kako treba!
Uglavnom, tko sadi iz gušta i voli experimentirat, AN proizvodi su odlični.