Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
veruj da sam obisao 3,4 poljo apoteka i nista poznato osim slavola. mudili da kupim neki prihranu 788 al zaboravih ime i jos mi treba buster, sezana kad pocne ocu sve da je na broju. da nezaboravim kod mene je limitirana ponuda, slavol kad sam video morao sam da se ustinen jer nisam verovao da sam ga nasao. ocekujem svaku pomoc i hvala na istoj
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
veruj da sam obisao 3,4 poljo apoteka i nista poznato osim slavola. mudili da kupim neki prihranu 788 al zaboravih ime i jos mi treba buster, sezana kad pocne ocu sve da je na broju. da nezaboravim kod mene je limitirana ponuda, slavol kad sam video morao sam da se ustinen jer nisam verovao da sam ga nasao. ocekujem svaku pomoc i hvala na istoj
Slicna situacija bila kod mene, na kraju rekoh sebi kupim nesto po sastavu da ima i dusika i kalija i fosfora i dobro,kupio nekakav za cvijece od bayera i solidno ispalo, dok je pocela cvjetati uspio naci cannin flores, i tako da cu uspjeti valjda s tim nekak sve privest kraju,
Preporucio bih ti mentora, moj je @beštija i da nema njega vjerovatno ni najbolje moguce gnojivo na svjetu ne bi pomoglo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

ajk

02.03.2018
29
19
8
54
Ima li netko iskustva sa HomeOgarden gnjojivom Organski Plod original kojem je NPK 3-2-7,prošle sezone sam koristio Organski Cvet original NPK 3-4-3/koji sam očito pogriješio/ s kojim nisam bio zadovoljan.Vidim da su bio proizvodnja pa me privlače više nego neke poznatije firme a vidim da imaju i kvalitetnu organsku zemlju profi mix,mada zemlja nije tema/,i blizu sam da odradim sezonu u outdooru s njima.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Prvi grow skoro gotov, koristio sam Plagronov 100% Natural liniju koja se sastojala od:

100 ml Alga Grow (NPK 4-2-4)
1 liter Alga Bloom (NPK 3-2-5)
100 ml Power Roots (NPK 0-0-2)
100 ml Vita Race (NPK 0-5-8)
100 ml Green Sensation (NPK 0-9-10)

Zaljevao se po tablici i uputama, dodatno sam jos dodao Cam Mag Xtra od AN i njega sam koristio do sredine vege do sredine blooma. Zadovoljan sam gnojivima, ali nije da sam probao nesto drugo, i prvi grow je pa je isksutvo jos uvijek malo.

Za sljedeci grow planiram isto nastavit sa Plagronom, jer ga je dosta ostalo, ali bi na sve ovo gore dodao nesto za bolje punjenje budova, jer nekako nisam zadovoljan kako se biljak napunila zadnja 2-3 tjedna. Ok, ima nesto i do samog straina (Durban poison), nesto do oblika biljke, ali ostaje mi osjećaj da se to moglo ipak malo bolje napunit.

Sta preporučate za dodatno punjenje budova? Razmisljao sam od AN Carboload ili Plagron sugar?
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
I ja sam vise dobrih stvari pročitao sa Carboload, a definitivno mu je plus sto je organic tako da bi se trebao dobro slagati sa ostatkom 100% natural gnojiva tako da ce biti on

Eventualno neki prijedlog sta jos ubaciti u u gnojiva za next grow?
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Koja je glavna razlika između Carboload i Bud candya? i jel bi imalo smisla uglavit jos i Overdrive u next grow? :)
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Počeo sam koristit AN ov Jungle juice. To je trokomponentno gnojivo, koje se daje, cijeli grow, sve tri boce od litre!
Grow, bloom i micro! U vegetaciji sam samo davao Jungle i ima odlične rezultate! Sada su u 2.tjednu cvata(auto New york city) i več ima dobre vrhove. Pristupačno je svima, jer sve tri boce, koštaju 160kn(20€)
Atami je izdao novu liniju ATA i može se koristit u indooru, ali kao rađen je za out.
Cijenom je puno pristupačniji, jer 5 litru blooma je nekih 250kn(32,33€).
Baš sam pitao za tu ATA liniju i uzeo bloom za 80kn, litra! Nisam još isprobao, jer koristim AN i on mi je br.1.
Atami b'cuzz je vjerojatno, među boljim gnojivima, ali za out je preskup!
Inače, cijene se spuštaju! Jučer sam litru Nirvane i pola litre Big buda platio, 243kn. Prije je samo Nirvana toliko koštala!

Koja je glavna razlika između Carboload i Bud candya? i jel bi imalo smisla uglavit jos i Overdrive u next grow? :)
Carbo Sta ma jedan sastojak više! Ja koristim oba, ali sa candyem stanem, dok Carbo stavljam do kraja.
Carbo je sada 150 kn litra, isto kao i bud candy.
Carbo ima Xanthan gum u sebi i kada sam čuo da su isti proizvod, izbacio sam Candy. Iskreno, brzo sam ga počeo ponovno davat, ali po pola doze jednog i drugog!
Xanthan gum je jedan od najučinkovitijih izvora dijetalnih vlakna koji su dostupni. Može se koristiti kako bi se dodala tekstura hrani bez potrebe za glutenom i potpuno je netoksičan. Xanthan gum proizvodi se tijekom fermentacije šećera zbog Xanthomonas Campestris bakterijea, i to je biopolimer koji je strukturiran kao cluloza.
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Xtreme Gradening su vrhunski organski poboljšivači tla iz Kalifornije. Mykos je prirodna i posve organska vrsta mikorize, korisne gljivice koja u simbiozi s korijenom stvara spužvastu masu, u kojoj se skupljaju hraniva i voda, povećavajući tako njihovu iskoristivost. Uz navedeno, umanjuje stres pri transplantiranju, promiče rast i može povećati urod. Ova vrsta mikoriza, sadrži samo Rhizophagus intraradices, bez drugih mikroba kao što su Trichoderma, ili Ecto michorrhyzae (koje nemaju ikakve poznate učinke na biljke).
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Ja sam kupio one neke no name iz engleske sto je ovdje na forumu neko reko da koristi,al nisam bas primjetio neko poboljsanje..
nemoze se samo ubaciti mikoriza i ocekivati nesto... treba napraviti pripremu da bi dala svoj potencijal.... treba ici sa bio gnojenjem i onda mikoriza radi cuda....