Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Jel primetio neko razliku u upotrebi izmedju starog Hesi TNT-a i nove Pro - Line serije, vidim da je NPK veci i doziranje smanjeno.
Ne mogu na njihovom sajtu da nadjem specifikaciju jer na ovoj etiketi kad gledam fale neki elementi koje stari ima.


DSC04667.JPG
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ovo i mene zanima, samo što se moj upit odnosi na Hesi Bloom proline, naime približava mi se cvjetanje, od Hesia trebam uzet Bloom koji mi se potrošio, sve drugo iz linije imam, a budući da se radi o outu gdje sam navikao na trostruke i *4 doze kad je Hesi u pitanju, da li uzimat bloom proline ili ostat pri standardu kao i ostatak linije? Savjet dobrodosao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Jel primetio neko razliku u upotrebi izmedju starog Hesi TNT-a i nove Pro - Line serije, vidim da je NPK veci i doziranje smanjeno.
Ne mogu na njihovom sajtu da nadjem specifikaciju jer na ovoj etiketi kad gledam fale neki elementi koje stari ima.


Pogledajte prilog 283031
Ovo je ista stvar, samo su na novoj boci napravili tablicu i odvojili elemente topljive u vodi. I nabrojali su nitrogen u postocima.
Jer, čitam na staroj boci(donji dio texta-podebljan) nabraja molidben, cink (zink), magnezij, kalcij, dok na novoj boci, sve su stavili kao tablicu!
A, doziranje je uvijek bilo od 2-5ml po litri. Na staroj je 5ml, a na novoj 4ml, kao maximalna doza!
 
23.05.2015
6
7
3
47
Ovo i mene zanima, samo što se moj upit odnosi na Hesi Bloom proline, naime približava mi se cvjetanje, od Hesia trebam uzet Bloom koji mi se potrošio, sve drugo iz linije imam, a budući da se radi o outu gdje sam navikao na trostruke i *4 doze kad je Hesi u pitanju, da li uzimat bloom proline ili ostat pri standardu kao i ostatak linije? Savjet dobrodosao
Ako možeš, kupi bloom jer se pro line dodaje naknadno kao doatni fosfor i kalij ako me pamćenje dobro služi, godinama sam ga koristio u vanjskom uzgoju i sreća da sam na ovom forumu, hvala svima skužio da za van plantela radi jako izvrsne rezultate.Pozdrav i sretno.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ovo je univerzalno gnojivo za sve faze rasta cvjeća, moze ti poslužit za 1 do 2 hranjenja prije i na samom početku cvjetanja ako bas nemas nista drugo, ali za automate nije nikako ako zelis dobre rezultate onda traži nesto da ti je N najmanji broj, a P iK veći od N, npr 2:4:5 ili 4:6:8 i sl. A ako si posadio u dobru zemlju poput pot h, onda ti uopce ne treba ovo nikako već neko s vrjednostima koje sam ti napisao.
Edit, u Konzuma imaš uzet "Verde" tekuće gnojivo za cvjeće za vege i za cvjet, slično kao Plantela, radi posao, nije skupo a ako ne mozes do plantele cvjet barem onda potraži Verde za cvjetanje.
Ps. Nisi rekao jel ti to za indoor ili out?
 
Poslednja izmena od urednika:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Jel ima netko, da je koristio i Root complex za korijen i Vodoojuice od AN a?
Pošto su oba ukorjenjivači, jer ima smisla davat oboje?
Ja sam u vegi davao Root complex sa Piranhom, a Vodoojuice, dajem sa Tarantulom u cvatu!
Netreba mi definicija gnojiva iz googla. Eventualno, ako je netko koristio oba proizvoda, pa je vidio razliku na korjenu!
Piranha i Tarantula rade posao i to se osjeti, jer ispuni pot, korjenskom masom.
Hvala @Barbarossa, rađe reko, da pitam, jer cijena Vodoojuica nije mala, pogotovo jer ja neku razliku još ne vidim!
Iguana juice, Nirvana i big bud koristim u cvatu i oni su ok!
Probao sam jednu turu, samo sa Hesiem i vrhovi plaču trihome, ali nisu veliki, kako je NL ispao IMG_20190903_090642.jpg . Ove su samo Hesi dobijale+ Piranha i bud candy!
IMG_20190823_190448.jpg NL je sa kombinacijom, Piranha, Root c., TNT bez Supervita(uzeo sam 200ml, pa se pokvario).
I u cvatu ANove proizvode!
Ali, na kraju dobijem isto. Bitno, da je jak dim i da mogu normalno vuč, a da ne struže po grlu! /?
Tnx :thumb:
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
, jer ima smisla davat oboje?
Ja sam u veg
Nisu to isti proizvodi. Root mu dodje kao gorivo za mikro organizme, a Voodoo su mikro organizmi. Lično sam batalio da koristim AN stimulatore korena jer su preskupi i ne rade nişta specijano u odnosu na proizvod Bakterije, recimo. Hesijev root je za svaku pohvalu i odlično radi to što treba da radi. I da, nema razloga da ne kombinuješ ova dva proizvoda kad ih već imas... :razvaljen::
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Dobar dan forume, u nedjelju su biljoze dobile pojacanu dozu Biobloom i BIotopmax i mogu reci da se sa par stabljika maknulo ljubičastilo sa peteljka i manje zutog lisca, dok je na nekima ostao ljubicastilo sto znaci da bi trebao povecati dozu, doza je bila 25 ml blooma i 5 ml top maxa na 5 litara vode,...prvi put radim sa bio bizz i mogu rec da sam zadovoljan sa rezultatima, gnojim 2 puta u 8,9 dana :)
jel ima smisla dodavati sta na ta dva proizvoda?
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Tako sam i mislio, 2 tjedan pred cvat nisu dobile gnojivo za rast sto su trebale ali nisam bio u mogucnosti zbog posla, na tri biljoze se povuklo skroz i jos su izrasle od gnojenja u nedjelju, a na nekima se cak i nije povuklo (sutra dupla doza ide na njih),...a kaj se tice koristenja kroz cijeli uzgoj nazalost nisam imao priliku zbog nedostatka novaca, ali i dalje vidim da pokazuje na oko vidne rezultate :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
10.09.2012
7
12
3
43
PH perfct Sensi Grow + PH perfect Sesi Bloom. Fantasticno... Skracuje vreme cvetanja za 2 nedelje... Umesto 8 sve je gotovo za 6

Dobar dan forume, u nedjelju su biljoze dobile pojacanu dozu Biobloom i BIotopmax i mogu reci da se sa par stabljika maknulo ljubičastilo sa peteljka i manje zutog lisca, dok je na nekima ostao ljubicastilo sto znaci da bi trebao povecati dozu, doza je bila 25 ml blooma i 5 ml top maxa na 5 litara vode,...prvi put radim sa bio bizz i mogu rec da sam zadovoljan sa rezultatima, gnojim 2 puta u 8,9 dana :)
jel ima smisla dodavati sta na ta dva proizvoda?
Ja imam lose iskustvo sa tim djubrivom... Jedna od glavnih elemenata usvajanja djubriva je ph vrednost supstrata. Preporucio bih ti da koristis ili regulatore ph vrednosti ili PH perfect djubriva. Problem je kada se PH vrednost zemlje poremeti biljke prestanu da usvajaju materije iz zemlje. To djubrivo previse modifikuje PH vrednost sto znaci da mu je stepen iskoriscenja par sati posle zalivanja i nekoliko sati posle zalivanja vodom. E sad u tvom primeru to moze da znaci da je zemlja zapravo puna djubriva ali da biljke ne mogu da ga iskoriste. Sobzirom da sam hemicar, moj supstrat je uvek savrsenog PH i da ponovim, dobijam plodove dve nedelje ranije. Sistem sam usavrsio do te mere da uopste ne korisim cistu vodu :) Sobzirom da vecina vas nema hemijski fakultet, moja preporuka je da kupujete djubriva koja sama sebi balansiraju vrednost PH. Jos jedna jako dobra fora za boostovanje metabolizma je vreme.Biljke moraju da dobiju djubrivo svakog dana u isto vreme. Isto je kao i sa covekom... Ako jede svakog dana u isto vreme, metabilozam zna kad da ocekuje hranu i usvajanje je mnogo bolje. Robotizacija ti je moj predlog ... ne zalivaj rucno
 
10.09.2012
7
12
3
43
Recimo, pogled na biljku (jednu) iz cetvrte nedelje cvetanja ... Vutra je biljka koja moze da podnese ogromne kolicine djubriva ako joj ne unistits PH. 350 g suvog cveta na m2, gotova u 6 nedelji ... Otprilike isti metabolizam kao i lubenica :D
20170820_224748.jpg

aha, a kada se uzgaja napolju, kako onda?

Ne mozes da ubrzas metabolizam biljki koja je gajena napolju. Ne mozes da simuliras idealne uslove jer uslove diktira priroda. U tom slucaju bi trebao da koristis termo aktivaciona djubriva koja se aktiviraju tek kada temperatura zemlje dostigne 35 c
 
Poslednja izmena od urednika:
10.09.2012
7
12
3
43
Dobro, da , forsiram je maximalno. To je stvar opcije i experimenta. Hteo sam samo da opisem proces koji koristim i djubrivo sa kojim sam savrseno zadovoljan. Nije moranje forsirati. Prvo, rastvorim djubrivo u 80 l vode, a zatim unutra ubacim cirkulacionu pumpu i dva vazdusna kamena. Sve to povezem sa tajmerom i pumpom za najvodnjavanje. Dok vazduh cirkulise ubija patogene bakterije i u isto vreme tecnost dobija kolonije probiotskih bakterija. Onih istih koje ljudi kupuju za 200 - 300 evra. Ako imas ogroman kontejner sa supstratom propusan za kiseonik, ne mozes da udavis biljku niti mozes da razvijes budj. Visak minerala se talozi na njemu. Minerali su zappravo inteligentni, prave kolonije na mrezi kucista. Svakog dana tajmer ubaci biljci 1.5 l vode i djubriva. Sobzorom da je PH perfect, biljka usvoji sve i explodira. Bukvalno do te mere da joj nije potrebno vise od 5 dana za completan cure. Medjutim, ceo proces ima jedan nedostatak. Toliko prija biljci da ne uspem da dobijem ni jedno jedino je*** stres related seme. Roknuci se ... Mesecima sam bez semenja. Presusio totalno. Problem je sto postupak deluje previse dobro na monster clonove ... Previse..., bukvalno ne mozes da ih obuzdas. Pipaju sijalicu u crogiranom okruzenju na 2.4 m visine i pregorevaju.
 
Poslednja izmena od urednika: