Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
po meni mnogo filozofije da bi se dobili izduzeni prozracni vrhovi i foxtejlovi. nisam ljubitelj overfeed biljki niti budzenja i forsiranja, niti sam ikad koristio fensi djubriva. mislim da ti zato i pipaju lampu na 2.4m kad ih teras da se izduzuju u stapice umesto da se lepo popune i postanu prirodne buce :) al svako radi na svoj nacin, ne se mesam, bitno da ima sta da se pusi :)
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
@gazuraz jeorge cervantes spawas li mirno?? A ti Remo?? Ja ne znam covjece sta ti jos radis ovdje?? Kako te nisu loompa farms ,GHS ili Barney's farm vec oteli?!! Pa ti si revolucionizirao growanje.
Za 2tjedna cvjetanja skratis?!! Wooow! Znaci ti sour crack od mephista dobijes za 45 dana from seed?? Zna li mitch za to???!! Toliki talent i znalac ovdje gubi vrijeme na balkanu..steta,prava steta za canna world..
 
06.11.2019
13
24
3
37
Poštovani svi forumaši!

Ne kužim se u gnojiva pa ako mi netko može odgovorit jel mogu koristit zajedno Kalong bloom i Hesi Phosphor?

Ta 2 gnojiva imam ,znam da je jedno organsko i bez fosfora, a drugo nije organsko ali sadržava fosfor. Šta bi se dogodilo kad bi ih koristio zajedno?
Ako netko moze ukratko objasnit.

Hvala unaprijed,

Lp!

combo.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
06.11.2019
13
24
3
37
Pozdrav svima!


Neznam jel sam tak glupo pitanje postavio pa neće nitko odgovorit?

Ovo sam pronašao o KALONG – Bloom-u :

organsko gnojivo (1L) u tekućem stanju za cvatnju. Sadrži samo dušik i kalij i najbolje ga je koristiti u kombinaciji sa Guanokalong prahom, koji je bogat fosforom, mikro i makroelementima i enzimima. Kalong Bloom temelji se na šećernoj melasi. Ne sadrži osnovni Guano prah niti fosfor stoga je najbolje koristi u kombinaciji sa Guanokalong prahom koji postepeno otpušta prijeko poteban fosfor. Ovaj proizvod može se koristiti sa zemljanim ili kokos supstratima. Organski sadržaj osigurava dugotrajno kontrolirano otpuštanje hranjivih tvari.

Jel mogu nadomjestit fosfor sa - Hesi Phosphorus?

Jel bi jedno gnojivo poništilo drugo ili bi smetalo jedno drugom u kombinaciji pošto je jedno organsko a drugo ne i dal to uopće ima veze?

Thx
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Neznam jel sam tak glupo pitanje postavio pa neće nitko odgovorit?
nije glupo nego je tesko nac nekog ko je koristio bas te dvije kombinacije gnojiva.

u pravilu se gnojiva ne mijesaju jer se ne zna kako ce biljka reagirat i kolike omjere da stavljas.
po mom nekom misljenju ne bi smjelo bit problema iako nisam bas zagovornik takvog krpanja gnojiva. kupi cijeli set guanokalonga ili hesija pa neces morat razmisljat o ovome.
 
06.11.2019
13
24
3
37
Hvala Stipe na brzom odgovoru!
Bolje onda neću krpat gnojiva kako kažeš, nego ću kupit nešto u kompletu.
Prodavač u Growshop-u mi je jednom prilikom objašnjavao da ako Guanokalong Complete Mix zemlju gnojim sa hesi gnojivima da unistim sva ta gnojiva koja su u toj mix zemlji. Pa mi to nije jasno skroz. Uglavnom ne koristim vise guanokalong vec composana zemlju, radi lakše kupnje- nemoram ić u growshop.
Dal Hesi gnojivo mogu kupit I negdje drugdje osim u growshopu a da nije online, tipa Bauhaus pevec?
Još jednom Hvala!
Pozz
:rolleyes:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
06.11.2019
13
24
3
37
Nemogu sad testirat , žao mi je biljkica, samo su dvije a i ovako ih nešto muči, mislim da sam zeznuo sa zaljevanjem, nisam sa dovoljno vode zaljevao pa tegla nije ni propustila vodu u mjesec dana zaljevanja. U drugom tjednu cvjetanja sam i zadnja 2 zaljevanja sam pošteno zalio da procuri iz tegle kak spada i sad bi sljedece zaljevanje pognojio.
:)
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Uglavnom sam koristio organic pack od Sannies-a. Sasvim dobar komplet proizvoda za do kraja korektnu cijenu.
Nakon dugo vremena počinjem indoor s njegovim sjemenom i gnojivom. Ali pokušat ću dodati još jednu "juhu", pa ako neko zna nešto o tom, da kaže štogod.
Svako treće zaljevanje ću stavljati na površinu zemlje svježe mljeveni ječmeni slad, i to zaliti sa blagom otopinom kalijevog silikata, aloa gela i fulvične kiseline. Prvo ću jednu biljku, pa ako vidim da štima, idem i na ostale.
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Pozdrav ekipa...Jel zna neko da li imam da kupim negde u Srbiji Bio tabs tablete?Sve sam prevrnuo i nigde nema....Hteo bih da probam sa njima.Godinama koristim Hesi, a uvek sam potajno zeleo tabse...
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
:banana123::banana123::watch:

IMG_20191129_094507.jpg
Jako zadovoljan sa njihovim proizvodima.
Biljke po mojoj procjeni polude pogotovo nakon dressinga u prefloweru, o šećerenju da ne govorim-Koristil razne produkte gnojiva od različitih firmi, ali nikad nije bilo tak šečerno kao kod Guanokalonga.Radim organski uzgoj pa je i do toga kad govorimo o šećerenju .
Guano Black koristim kao bazno gnojivo .
Zamješam sve potrebano u substrat i stvarno nisam nikada ništa dodaval do negdi 3 tj cvatnje nekad i dulje - za vegu koristim Fish i Seaweed ,a za cvatnju Palm tree ashes stavljam kao topdress ili pak dodajem Guano bloom ovisno koju metodu odaberem .Kažem možete ić na opciju sa prahovima, pa ih mješat direkt u substrat ili pak posipavat po vrhu zemlje ,ako vam to ne odgovara ima Guanokalong i gnojiva u tekućem obliku Grow i Bloom .
Guano Taste impruver mi je nov u kolekciji, pa nemam neke za dodat ,ali to je ustvari Guano powder u tekućem obliku .Oni navode da ga ne treba koristit ako koristite Guano powder.
K2 batboost može se koristit od faze vege do 2 tj prije berbe sadrzi 2% K ,dobar je za korjen ,a i pokriva djelom i bloom gnojivo(pal tree ash je unutra).Jedan grow završil samo s K2bat boostom kao bloom gnojivo.Radi posel:thumb:
IMG_20191130_104738.jpg
 
Poslednja izmena:

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Kad ja sam ne mogu da odlucim ajde mi pomognite malo! Gotov sam sa BioBizz, i ne znam sta sad da koristim a razmisljam o:
1 Canna- Terra Flores,Terra Vega i mozda CannaZym
2 AN- Jungle Juice Grow/Bloom/Micro
3 HESI- Soil Starter kit (koliko vidim cela paleta je u box-u)
Prve dve varijante su ujedno i jeftinije, ali ovaj hesi kit je na nekoj akciji od 60e, pa je i on tu... Uz to da kazem da vec imam AN Carboload koji ce se koristiti sta god da odaberem. Ajmo mala pomoc pls...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.301
6.828
258
Pitanje, zasto iguana koja je organska u mix sa mineralnim ?
A drugo, za piranu
"Kiseline za korekciju pH vrednosti štetno deluju na razvoj korisnih gljiva pa iz tog razloga savetuje dodatna opreznost prilikom doziranja ili korišćenje nutrijenata iz "pH Perfect" kategorije."

Pitanje za sve ostale, sta mislite o Orca Liquid Mycorrhizae? Koristim Coco/perlit 80/20%
Mycorrhizae (73.96 viable organisms per mL)
Endomycorrhiza:
Glomus intraradices.................................... 18.49 spores per mL
Glomus mosseae..........................................18.49 spores per mL
Glomus etunicatum..................................... 18.49 spores per mL
Glomus aggregatum....................................18.49 spores per mL
Beneficial Bacteria:
Bacillus subtillus........................................336,605 CFU’s per mL
Bacillus licheniformis...............................336,605 CFU’s per mL
Bacillus azotoformans..............................336,605 CFU’s per mL
Bacillus megaterium.................................336,605 CFU’s per mL
Bacillus coagulans....................................336,605 CFU’s per mL
Bacillus pumlis...........................................336,605 CFU’s per mL
Paenibacillus polymyxa............................336,605 CFU’s per mL
Streptomyces griseus...............................336,605 CFU’s per mL
Streptomyces lydicus...............................336,605 CFU’s per mL
Psuedomonas aureofaciens.....................336,605 CFU’s per mL
Psuedomonas florescence.......................336,605 CFU’s per mL

Uzeo bih Vodoo Juice umesto ovoga, jer svakako koristim Jungle Juice GMB od ANa, al onda moram duze stekati lovu sa strane jer je tri puta skuplji. . .
 
Poslednja izmena:

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Iguana grow i Juice idu posebno sa boosterima od AN-a u odnosu na trokomponentno gnojivo(grow, micro, bloom). Znaci ili sa trokomponentnim raditi grow ili sa iguanom, ne mijesaju se ta dva gnjojiva zajedno. Znaci razlicita gnjojiva sa istim boosterima:)

Piranha od AN pruža korjenu korisne gljivice koje maksimiziraju sposobnost apsorpcije kisika, hranjivih sastojaka i vode. To olakšava našim biljkama formiranje snažnog i razgranatog korijenskog korita, što naravno ima i izuzetno pozitivan učinak na berbu:thumb:
Ja je jos nisam koristio jer smatram da je Hesijev booster za korijen odlican ali od sljedeceg growa ide u primjenu i probu.