Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
ova dva niže prikazana gnojiva dovoljna za indoor,i da li su OK
Nije problem mentor, mentor ce pomoci, ali problem je doziranje u indooru sa tim vodotopivim djubrivima jer ide mala kolicina vode i treba ti mala vagica, za grame i cesto ces pretjerati s tim u indooru, dok u autu su recimo dobra takva gnojiva :) Uzmi si neko tecno gnojivo, imas dosta proizvodjaca, pogledaj malo po dnevnicima unutrasnjeg uzgajanja sta ekipa koristi, cisto ono da imas neki orjentir, mozes poruciti sa neta ako nema u tvom mjestu boravka. Pozrav.
 
29.03.2020
60
104
33
:banana123::banana123::watch:

Pogledajte prilog 309575
Jako zadovoljan sa njihovim proizvodima.
Biljke po mojoj procjeni polude pogotovo nakon dressinga u prefloweru, o šećerenju da ne govorim-Koristil razne produkte gnojiva od različitih firmi, ali nikad nije bilo tak šečerno kao kod Guanokalonga.Radim organski uzgoj pa je i do toga kad govorimo o šećerenju .
Guano Black koristim kao bazno gnojivo .
Zamješam sve potrebano u substrat i stvarno nisam nikada ništa dodaval do negdi 3 tj cvatnje nekad i dulje - za vegu koristim Fish i Seaweed ,a za cvatnju Palm tree ashes stavljam kao topdress ili pak dodajem Guano bloom ovisno koju metodu odaberem .Kažem možete ić na opciju sa prahovima, pa ih mješat direkt u substrat ili pak posipavat po vrhu zemlje ,ako vam to ne odgovara ima Guanokalong i gnojiva u tekućem obliku Grow i Bloom .
Guano Taste impruver mi je nov u kolekciji, pa nemam neke za dodat ,ali to je ustvari Guano powder u tekućem obliku .Oni navode da ga ne treba koristit ako koristite Guano powder.
K2 batboost može se koristit od faze vege do 2 tj prije berbe sadrzi 2% K ,dobar je za korjen ,a i pokriva djelom i bloom gnojivo(pal tree ash je unutra).Jedan grow završil samo s K2bat boostom kao bloom gnojivo.Radi posel:thumb:
Pogledajte prilog 309581
Vlado vidim da imas dosta iskustva sa GK proizvodima, ja planiram nabacit organski grow sa istim/sličnim proizvodima pa me zanima može li se sa GK Complete Mix zemljom pomiješat GK Complete Organics kao zamjena za pojedinacne GK dodatke fish,seaweed i palm tree ash te dodati GK black kao bazno i neznam jeli na 15L potove potrebno dodavati extra perlita ili ga vec ima dovoljno? Igra li neku ulogu to što si dodavao GK dodatke po slojevima ili mogu to sve zajedno umiješat da čini jednu cijelinu? I naravno može li se nekako izbjeći GK powder te za ostatak growa koristiti Kalong Grow i Kalong Bloom kao tekuća gnojiva na postojeći mix zemlje? Puno sam već pitao ali za kraj imaš li problema sa pH u GK mixevima i ako imaš kako to riješavaš na “organski” način? Nažalost na GK stranicama je to dosta loše objašnjeno pa zato to sve pitam, unaprijed se zahvaljujem i sori na gnjavaži
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
voZdra ljudi!
šta mislite da li u slucaju da imam pakiranje planteke cvijet a htio bih za novi grow uzet plagron alga grow i dvoumim se izmedu alga bloom i pk posto vec inam gnojivo za cvijet a alga bloom je svakako dominantnija na dusiku nego na fosforu pa da preskocim to i uzmem samo grow i plagron pk i koristim uz plantelu cvijet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Vlado vidim da imas dosta iskustva sa GK proizvodima, ja planiram nabacit organski grow sa istim/sličnim proizvodima pa me zanima može li se sa GK Complete Mix zemljom pomiješat GK Complete Organics kao zamjena za pojedinacne GK dodatke fish,seaweed i palm tree ash te dodati GK black kao bazno i neznam jeli na 15L potove potrebno dodavati extra perlita ili ga vec ima dovoljno? Igra li neku ulogu to što si dodavao GK dodatke po slojevima ili mogu to sve zajedno umiješat da čini jednu cijelinu? I naravno može li se nekako izbjeći GK powder te za ostatak growa koristiti Kalong Grow i Kalong Bloom kao tekuća gnojiva na postojeći mix zemlje? Puno sam već pitao ali za kraj imaš li problema sa pH u GK mixevima i ako imaš kako to riješavaš na “organski” način? Nažalost na GK stranicama je to dosta loše objašnjeno pa zato to sve pitam, unaprijed se zahvaljujem i sori na gnjavaži
nema vlada pa da se ubacim :)
Black granule ili powder je praktički isti sastav samo malo drukčije otpuštanje,ili jedan ili drugi,ne trebaš oba. Ako ćeš koristiti kalong (super preparati)onda mozes bez ikakvih dodataka, neće ništa nedostajati biljci,eventualno samo powder ili pk tekući .možda dodat još malo perlita iako ga ima u All mix.neće škodit..
Možeš umješat samo complete org i black granule ili powder,uz kalong imaš sve tu:)
Ps.ja nisam imao pH problema nikad kad sam radio s guanokalong gnojivima,
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
voZdra ljudi!
šta mislite da li u slucaju da imam pakiranje planteke cvijet a htio bih za novi grow uzet plagron alga grow i dvoumim se izmedu alga bloom i pk posto vec inam gnojivo za cvijet a alga bloom je svakako dominantnija na dusiku nego na fosforu pa da preskocim to i uzmem samo grow i plagron pk i koristim uz plantelu cvijet
Možeš i tako pa kad plantelu potrosis uzmes i bloom
 

Svegapomalo

Aktivan Član
29.03.2020
59
395
53
Mene isto zanima Guanokalong , plan mi je bio Guano zemlja od Guanokalonga , ali u šopu nije bilo, i neznaju ni kada stiže pošiljka .Nema veze budem drugi puta isprobal.Imam guano prah i seaweed , planiram kupit do cvatnje još komponenti , kolko sam prokužil trebal budem tekući bloom ili k2 boost .
@Vutrajojo pozdrav :wave: vidim kužiš guano , jel sam dobro skužil za fazu cvatnje da trebam K jer vidim da je prah P10 - K1 , a u tekućem guanu nema P ,nego samo NK .
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Za cvjetanje uz powder ,ako želiš s praškom radit onda ti treba Palm tree ash, ali možda ti je jednostavnije uzet kalong Bloom, što god izabereš upotpunio si nutrijente koji su potrebni za cvjetanje. K2 batboost je opcija,nije neophodan ali jako je koristan,moze se koristit u svim fazama,od uskorjenjivanja ,vege pa do kraja cvjetanja.. ja sam ga koristio umjesto roota,korjen mi je bio bolji nego s hesi rootom.
Edit. Da,ako koristiš kalong, powder ili black granule su neophodne
Edit2 :D ako radite s guanokalong,pazite da se suptret nikad ne presuši,jako bitan detalj:)
 
Poslednja izmena od urednika:
28.03.2018
2
0
1
50
Da li bi mi neko objasnio rad sa yarom...radim vec koju godinu sa plantelom i presao bi na yaru pa da mi neko bolje pojasni doziranje i sta jos da dodam uz to radim i femi klasicne i aute
 
29.03.2020
60
104
33
Za cvjetanje uz powder ,ako želiš s praškom radit onda ti treba Palm tree ash, ali možda ti je jednostavnije uzet kalong Bloom, što god izabereš upotpunio si nutrijente koji su potrebni za cvjetanje. K2 batboost je opcija,nije neophodan ali jako je koristan,moze se koristit u svim fazama,od uskorjenjivanja ,vege pa do kraja cvjetanja.. ja sam ga koristio umjesto roota,korjen mi je bio bolji nego s hesi rootom.
Edit. Da,ako koristiš kalong, powder ili black granule su neophodne
Edit2 :D ako radite s guanokalong,pazite da se suptret nikad ne presuši,jako bitan detalj:)
Jojo, meni je ispala situacija takva da cu na kraju koristiti Guanokalong All Mix zemlju i eventualno umiješat malo ekstra perlita, i necu vise nista dodavat od Guanokalong dodataka a za gnojiva cu koristit Biobizz jer su vec kupljeni, nadam se da ce to bit dobra kombinacija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
15.09.2018
144
224
43
29
Zanima me koje gnojivo od yara ferticare je takodjer dobro za fazu vege osim 24-8-16 +3.7mGo micro .U ovoj trgovini blizu mene ima nekih yara proizvoda ali ovaj bas ne .Hvala unaprijed :)