Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mars1987

Aktivan Član
30.10.2019
85
376
53
36
Južno odande
Sta bi jos moglo da se ubaci pored yare? Ili je to dovoljno? P.s. pise da je 15 30 15 za ukorenjavanje, znaci od starta? Ali bojim se da je ne zapali? I drugo pitanje, da li mogu slavol da mesam sa yarom ili ce nasteti bakterijama, s obzirom sa je mineralno djubrivo?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ja koristim samo 15-30-15 za cvet,pusti sto pise za ukorenjavanje,provereno radi i to dobro.
ako radis indoor doza ti je 1g na 1L vode,ti pocni sa polovinom te doze...plasticni cep od koka kole(kisele,piva,itd) je otprilike 5-6g..
mozes da mesas sasvim normalno sa stimulatorima i busterima,moze i sa slavolom,ali nisam siguran kolika korist od slavola posto je yara mineralno gnojivo.
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Pozdrav ekipa.
Ima li netko sporotpustajuce gnojivo samo za bloom?
Planiram automate prebaciti u potH na sajt, prije toga ce biti 2tj u indooru. Tako da u zemlji imaju za vegu sve, jedino bih htio umijesati u zemlju jos nesto za bloom. Htio bih tako probati ako bude kise da ne moram na sajt jer je poprilicno udalje od mene
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Pretpostavljam da bih tabse mogao dodati u 2-3tj cvatnje, ali me muci hoce li njihov npk biti dovoljan. Koliko m3 sjecanje sluzi tabsi imaju 12-9-9, a guerilla verzija 10-8-8. Ako se odlucim za tabse, mislis da mi treba i nekakav pk dodatno? Ali isto bi bilo pozeljno da je sporootpustajuci, na pamet mi pada jedino nesto od guanokalonga traziti
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Oke, a crnicar kaze na drugom postu da se hesi boost daje samo dva puta. Ja znam da se daje na početku cvata i poslje 3.- 4. tjedna opet ali sam mislio da nakon toga može više zaljevanja a ne opet samo jednom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
evo sad smo utvrdili gradivo

1587402535622.png

I boost i fosfor pk (phosphorus i Kalium) su boosteri :) a osnovno gnjojivo za cvjetanje kod Hesija je Bloom.
Oba boost-era idu od 4 sedmice cvjetanja pa do kraja, s tim da boost ide jednom u prelazu:thumb:

e vidis; kod tranzicije poslednje dve sezone dajem P+ krajem avgusta (traze svi ovi novi hibridi pk pa to ti je, samo da se debljaju :D
stedim na bustu :D ne nalazim da je potreban.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Ja sam namjenski radio dvije Amnezije Haze sa i bez boosta, razlika bila ogromna. I u tvrdoci, kvalitetu i kvantitetu. Za indoor svakako puno bolja opcija sa boost-om nego bez :)

Pa jel stedis il nije potreban:D

Edit: @grouchy outdoor je nesto drugo :) najbolje bi ti bilo da growas a da ti ne treba gnjojivo uopste i da su ti hedovi kao flase:D volio bih i ja to dragi strumpfe al ne ide u indoor-u, nazalost
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Oke, a crnicar kaze na drugom postu da se hesi boost daje samo dva puta. Ja znam da se daje na početku cvata i poslje 3.- 4. tjedna opet ali sam mislio da nakon toga može više zaljevanja a ne opet samo jednom...
U prvom tjednu i iza 3,4 tjedna cvjetanja,a možeš počet i u prefloweru, mozes svako zaljevanje u tom periodu.naprotiv.poželjno je
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај and Grona

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa naravno da možeš, ako imaš tablicu prati što tamo piše i nećeš pogriješiti. Hesi se daje zajedno,pojedine komponente se dodaju u određenim fazama,baš kako u tablici piše. Poslje u drugom djelu cvjetanja kad priključiš pk. Ide ti sve troje, Bloom,pk i boost
Edit : boost je stimulator cvjetanja,a pk je mineralno gnojivo. Ne razumijem one koji drukčije tvrde,šta treba bit npk da bi zvali gnojivom?
 
23.03.2015
28
14
3
Ekipa pozz,koji bloom nakraju je najbolji,toliko razlicith misljenja vise neznam sta da uzmem,amater sam sa auto Northern light od rqs za prvi put,samo ne kontam koji bloom vise uzet trgate me ljevo desno izmedu firmi da vise neznam sta bi
 
23.03.2015
28
14
3
u boxu, napolju, koja zemlja, koliko biljaka, starost?
i treba da si zbunjen :D

Oj hahahah a tolko toga sam cito da sam se mislio rjesit tu zbunjenost al sam je samo poveco.
Uglavnom box 120x120x200,grow kit 600w od hempatie,sve sklopljeno al biljke nisam posadio jos,osnove znam al nezelim krenut dok nisam 100% opremljen i spreman,zemlju mislio plantelu iz bauhausa,imam 5 sjemenki,mislio roknut 3 ili 4 za pocetak ako nesto sjebem da ih ne sjebem sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Badi