Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.03.2015
28
14
3
pa uzmi jos saksije od 10ak litara i hesi starter pakovanje ili AN ili biobiz, svi ti oni steluju ph (valjda) i koji ventilator i deri.

dobro saksije to mi je jasno hh iako nisam napomenuo al vidim da se krecu od 10 do 15 pa nemam tu sta zajebat.
ventilator cu kupit i stavit izmedu svijetla i biljki ide kolko vidim po slikama i uzmem taj starter pack sta si naveo iako je malo skuplji al jebiga cak sam mislio i da mi netreba tolko tih supstrata,neznam di cu sve to ugurat al ajde hahah.
Tnx ljudino
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Salaam Alaikum ljudi...
Primjetio sam da Plagron Alga grow ima 4-6-8
a Alga Bloom ima 3-2-5
Jel to samo meni čudno jer sam početnik-laik ili nisam jedini?
Šta ne bi Bloom trebao bit dominantan na Fosforu, a Grow na dušiku?
Bivam zbunjen... Nadam se da znalac postoji da me riješi konfuzije

Unaprijed isprike za spam
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Gdje si to pročitao? :)
Alga Grow je (4 - 2 - 4), a Alga Bloom je kako si i napisao (3 - 2 - 5). To je sve kako treba biti.:thumb:
Za vegetaciju više dušika, a u cvjetanju treba i fosfora ali naročito kalija.:)

 

Paddy Pimblett

Banned
Banovan
11.04.2020
92
95
18
Pozdrav. Pronasao sam gnjojivo Biogrena sa sljedecim spec

Opis proizvoda
Biogrena je visokokvalitetno organsko gnojivo koje je zbog velikog broja mikroorganizama posebno pogodno za biorazgradivu zemlju. Gnojivo pruža bogat i kvalitetan usjev, a može se koristiti i za sazrijevanje komposta. Sadrži sve glavne mikronutrijente, te humusne i fulvinske kiseline. Najveća prednost Biogrene je ta da sadrži 22 milijarde mikroorganizama po gramu.
Informacije o proizvodu:
  • Sastav: 3-2-1
  • Doziranje: 20 kg na 100 m2
  • Preporuča se upotreba 2 puta godišnje: 10 kg u proljeće i 10 kg u jesen
  • U obliku mikropeleta
  • Sastav: Organska tvar: 40%, Dušik: 3%, Fosfor 2%, Kalij: 1%, Huminske kiseline: 7%, Fulvinske kiseline: 8%, Aerobne bakterije: 22Mlrd./g, pH:6,5-7, Organski ugljik: 23%, C/N razmjer: 7,6
Moze li se to koristiti u startu da pomjesam sa zemljom na sajtu jer radim outdoor ili bolje to preskociti.

Lijep pozdrav
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ovakva gnojiva su namijenjena za osiromasena tla ciji se sastav detaljno analizira. Ako ne znas tacno kakvocu zemlje, to gnojivo je nepreporucljivo. Zato se i izbjegava za nasu bilju. Najbolje ti je iskopati rupu na sajtu i napuniti provjerenom zemljom koja u sebi ima sve potrebne makro i mikro nutrijente za prvih 20-30 dana. Kasnije nastavis sa nekim gnojivom tipa Plantella ili Yara koji su provjereni i ekonomski opravdani. Mikrorganizme ubacujes kroz Slavol ili BioVrt (ili bilo koju "brendiranu" alternativu).
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Ma zanima me samo bili mogla proći kombinacija ( pH perfect Grow - Micro - Bloom + B52 + Bud Candy + Flawless finish )
CarboLoad , Overdrive i Big Bud me također zanimaju. Ali trenutno su mi van mogućnosti.
Pa me zanima bili bilo bolje zamjenit išta od ove gore kombinacije, a nekim od ova 3 dodatka.
Ili je ova kombinacija sasvim dovoljna bez njih. Gledam koristiti B52 od početka do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: generiram

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Da hrpa je fosfora ali pošto prodaju pod gnojivo za ukorjenjavanje pomislio sam da bi bilo dobro za to :D
No dobro, bilo je free
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ja koristim samo 15-30-15 za cvet,pusti sto pise za ukorenjavanje,provereno radi i to dobro.
ako radis indoor doza ti je 1g na 1L vode,ti pocni sa polovinom te doze...plasticni cep od koka kole(kisele,piva,itd) je otprilike 5-6g..
mozes da mesas sasvim normalno sa stimulatorima i busterima,moze i sa slavolom,ali nisam siguran kolika korist od slavola posto je yara mineralno gnojivo.
i in i out..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and serviser

Paddy Pimblett

Banned
Banovan
11.04.2020
92
95
18
Uzeo bih gnjojiva od advanced nutritiona s hempatije.Radim samo out pa me zanima sto mi je sve potrebno, a sto mi nece trebati.

Za sad sam u kosaricu stavio Grow, bloom i micro. Sto biste jos preporucili?

Zemlja je potH.