Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ako bas nemas nikakvog izbora, moze proci za kraj vege i prelazak u flip. Za pocetak kreni sa 5ml/l, a koliko cesto zavisi od biljke. Svako drugo, trece zalivanje. Ako imas kvalitetnu zemlju ne treba ti nikako prije flipa. Ona kad je gladna ce poceti izvlaciti hranu iz najdonjih listova tako da ce oni poceti zutiti. Bolje da je biljka gladna nego pregnojena.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
tebi biljka stara vec mesec dana? moze to djubrivo, polako kreni pa pojacavaj i kupi bar jos jednu bocu, daleko je "flip".
 

Greenish

Aktivan Član
01.06.2018
90
264
53
Jeli iko koristi domace gnojivo od koprive ? Razblazio sam pola litre sa 5 litara vode i sad nisam siguran s koliko gnojiva da zalijevam biljku i koliko cesto?
Kopriva ti je azotno djubrivo, uglavnom je mera 1/10, mada moze do 1/7.
Koristio sam je dosta puta, marihuana, papre, lubenice, paradajz...
Bolje se drzi proverenih azotnih i ni sa njima ne luduj.
Travuljina se relativno lako dovede do cvetanja, a onda krece igranka sa djubrivom i tu azot nikako nije primaran.
Sve od tih prirodnih(kopriva, gavez, slez..) su hebeno neprecizna i nikad pohvatati kada krecu da rade.
Ako imas neku domaju ili tako neko odradjivanje, onda ok. Medjutim ako pucas lovu za semena i radis to po ps-u, onda se drzi proverenih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Dakle, Plantella Cvet, tko je koristio u indooru - do koje maksimalne doze gnojiva po litri vode ste došli na kraju cvjetanja? Pretpostavljam da je to različito od biljke do biljke i uvjeta.

Ova moja mala biljka koja je imala probleme u vegetaciji sa rastom - pije 3ml tjedno i to joj je dosta, nema tragova burna, prvu dozu je dobila na početku drugog tjedna cvjetanja.

Druga veća biljka je također dobila istu dozu tjedno, no prerano sam joj dao (pred kraj vegetacije), i tek sad nakon 2 tjedna vidim burn na par fan listova. Zadnja 2 zalijevanja je dobila običnu vodu, a tako će biti i treće zalijevanje, pa onda nastavljam dalje sa 3ml tjedno i na njoj (taman će u treći tjedan cvjetanja).
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Trenutno koristim cijelu liniju potpuno organskih gnojiva Organics nutrients.
Mykoriza premium - koristim pri transplantaciji i dodavam direktno na korijenje
BIG START - koristim na početku i za cjelo vrijeme growa.
POWER PLANT - isto koristim kroz cjelo vrijeme growa.
PK JUICE - koristim u začetnoj fazi cvatnje.
::listomahanje:: upotrijeba je vrlo laka i donose fantastički rezultat ( mirisi i okus so fenomenalni :thumb:)

Preporučujem!



Pogledajte prilog 317024

Ajde pokaži neki rezultat...osječam da samo reklamiraš...demantiraj me :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Druga veća biljka je također dobila istu dozu tjedno, no prerano sam joj dao (pred kraj vegetacije), i tek sad nakon 2 tjedna vidim burn na par fan listova.
ovo mi je pomalo neverovatno, 3ml na litar vode je manje od trecine doze, cak i petina po nekim uputsvima i jos posle dve nedelje, a cvet ima manje azota.
da nije deficit pk, ili cal/mag, imas neku sliku da to vidimo?
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa normalna doza po Plantelli je 7.5ml/l, tj 15ml/2l.

Dakle 3ml je mrvicu manje od pola doze. Osim ako ne brkam nešto. Poslikat ću, iskreno tek sam jučer primjetio te fleke na fan listovima, do sad ih nije bilo.

Čudi me što na drugoj biljci nema ništa, ali ajde, druga je zaostala u rastu u vege fazi, pa nije mjerodavna. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Sori, evo direktno iz dnevnika, ali poslikat ću.

18.06. - 3ml na litru, dobila je točno 500ml takvog gnojiva + min slavol

21.06. - dobila je čisto 500ml vode

23.06. - 3ml na litru, dobila je točno 800ml tog gnojiva+slavol

Dalje samo voda, jučer primjetio te fleke na listovima.
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@grouchy Evo slike, dakle samo ova strana, tj samo ovo šta se vidi na toj biljci.Na drugoj niti tocke nema,kamoli ovako.
 

Prilozi

  • IMG_20200630_164154.jpg
    IMG_20200630_164154.jpg
    256,1 KB · Pregleda: 74