koja je ovo vrsta, ko zna?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
uuu:costumed-smiley-027 mala ubijaa ZakOon!!:):signs046:
..inače ako imaš mjesta za gajit posadi u veću vazu uvijek jer ih ovako ograničavaš...
Rasvjeta mi je Odlična Ove philipsove T5 imaju odličan crveni spektar za cvjetanje 10000K..možeš malo detaljnijeo ovoj flouCompact..

inače sve ostalo za 5...
 
03.11.2008
20
0
0
43
gargamel je napisao(la):
ovih 10000K je sto? crveno? tipfeler? postcount ++?

Ne. Svetlo mi je boje 6500K i 2700K (ova druga je potrebna za cvetanje, mada mislim da nije i neophodna). Imaju po 23 W, ali daju svetlosti za oko 115W. Zato ih i zovu stedljive sijalice. Kad sam rekla 10 000, mislila sam na lumene! To je jacina svetlosti (da li po metru kubnom ili vec nesto slicno, ali u svakom slucaju nema nikakve veze sa bojom sijalice!).
Hvala na pohvalama za moju Malenu. Sad sam se izvestila pa ce sledeca da mi bude jos bolja (ako ulovim od nekog semenku).
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
gargamel je napisao(la):
ovih 10000K je sto? crveno? tipfeler? postcount ++?

Irena je napisao(la):
Ne. Svetlo mi je boje 6500K i 2700K (ova druga je potrebna za cvetanje, mada mislim da nije i neophodna). Imaju po 23 W, ali daju svetlosti za oko 115W. Zato ih i zovu stedljive sijalice. Kad sam rekla 10 000, mislila sam na lumene! To je jacina svetlosti (da li po metru kubnom ili vec nesto slicno, ali u svakom slucaju nema nikakve veze sa bojom sijalice!).

Jedan ne cita, a drugi ne zna sta pise.

Irena je napisao(la):
Mislim da ovako napreduje zbog ultravioletnog svetla (Philips aquarelle 3x18W) koje sam stavila na vrh, iznad spleta fluo compact sijalica koje sam postavila odozgo i okolo.

XDPO3_XUATLD_89.GIF


http://www.akva.sk/pdf/neon_philips_aqua_5278.pdf

Phillips Aquarelle, 10000k, PUR - 0.76 -> hebena lampa

P.S_
fĿőШ∆S┬eЯ;80855 je napisao(la):
..možeš malo detaljnijeo ovoj flouCompact.
 
03.11.2008
20
0
0
43
Kad si vec to tako strucno dodao, fĿőШ∆S┬eЯ, mogao si i da napomenes da boja 10000K nije bas za cvetanje. Ja nijedanput nisam pomenula tu boju vec sam "10000" koristila iskljucivo da naznacim broj lumena. A u pravu si da nisam razumela poruku koju si pre bio ostavio jer si ti govorio o svojim sijalicama. Vidis da mozes nesto i sam da nadjes na netu, da ne mora sve da ti se dostavi na tacni!
 

NOVA

Banned
Banovan
05.09.2008
20
0
0
34
svaka cast irena... :)
samo jedno pitanje...
koliko su te kostale sijalice i koliko komada imas?
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Irena je napisao(la):
...mogao si i da napomenes da boja 10000K nije bas za cvetanje

A odkud ti to? Biljke "vide" svjetlo od nekih 400-700nm - a ova lampa pokriva tocno taj dio spektra. Istina, slabiji joj je crveni spektar nego plavi, ali bi mogla bez problema odraditi kvalitetan grow sa nekoliko takvih lampi.
 
03.11.2008
20
0
0
43
NOVA je napisao(la):
svaka cast irena... :)
samo jedno pitanje...
koliko su te kostale sijalice i koliko komada imas?

E, tu imam svasta da ti napricam.
Najkvalitetnije su ti Philipsove stedne (kompakt fluo cev) tornado sijalice koje daju 115W a trose samo 23. Imas ih u obe boje (865 i 827). Kostaju izmedju 310 i 380 dinara u zavisnosti gde ih nabavis i koju boju uzmes posto su 827 jeftinije (ne znam zasto). Imaju oko 1200 lumena. Prati u hipermarketima, cesto su na snizenju.
Sledece po kvalitetu su General Electric tornado od 20W a daju 100W.To su koneske i kostale su u hipermarketu negde oko 280 dinara (doduse na snizenju). Ima 1152 lumena a nasla sam ih samo u zutoj boji (827).
Zatim slede opet od General Electric-a, drugacije pakovanje i nisu tornado, iste specifikacije, samo sto daju 1180 lumena! A cena... 192 dinara (opet na snizenju, ali i dalje je nerealno jeftino u odnosu na druge)! Ipak, i ove sam nasla samo u zutoj boji.
Medjutim, nasla sam jednu kompakt fluo od 85W koja daje oko 450W, bele boje (865)
koja je kostala oko 650 din. Ta bi ti dobro dosla! Pakovana je u nekoj sugavoj kutiji bez nalepnice pa nemam pojma koji je proizvodjac. Ako hoces, mogu sutra da pitam u toj prodavnici pa da ti napisem.
Ja, dakle imam jednu tu veliku od 85W, pet zutih od 20-23W (posto sam kombinovala sve tri gore navedene vrste), cetiri bele philipsove od 20W i tri Philips aqurelle halogenke od 18W. Sve to je ukupno negde oko 10000 lumena (tako nesto, mrzi me ponovo da racunam). To je odlicno osvetljenje ako imas samo jednu biljku (slike si video?). Koliko ti je potrebno prostora i novca za vise biljaka na jednom prostoru, moras da pitas nekog drugog jer se situacija sigurno bitno menja. Ja sam pukla oko 50E samo na sijalice da ne spominjem stone lampe koje sam placala 350 po komadu, ali ih bar usmerim gde mi odgovara.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Nemoj se zamarat sa "daju 115w a trose samo 23" - to je koliko svjetla daju naspram obicnih zarnih. Bitno covjeku, totalno ne bitno biljci. Za uzgoj je najbitnije pratiti koliko lumena daju (iako na kraju ni to nije toliko bitno) i koji je spektar.
 
03.11.2008
20
0
0
43
Laidback je napisao(la):
Nemoj se zamarat sa "daju 115w a trose samo 23" - to je koliko svjetla daju naspram obicnih zarnih. Bitno covjeku, totalno ne bitno biljci. Za uzgoj je najbitnije pratiti koliko lumena daju (iako na kraju ni to nije toliko bitno) i koji je spektar.

Ehe! bitno je kad treba da platis racun za struju!
Htela sam da mu dam sto vise informacija da bi umeo da ih nadje ako se odluci za njih.
 

NOVA

Banned
Banovan
05.09.2008
20
0
0
34
2 fluo od 85 bi mi dobro dosle...
ako ti nije problem pogledaj...
u svakom slucaju i ja cu potrziti....
inace sam kratak sa kintom do sledeceg vikenda nemogu nista... :(
 
03.11.2008
20
0
0
43
Ma jok, cekacu jos mesec dana. Mada, padam u iskusenje da secnem jedan cvetic, cisto onako, iz radoznalosti, ali bojim se da je ne sokiram sad kad treba da bude "koncentrisana" da da sve od sebe u cvetove.
 
03.11.2008
20
0
0
43
Gotovo! Secnula sam dva-tri malena cveta i odmah ih strpala sa vodom i maslacem.
Jedva cekam da se stegne maslac pa da ga probamo! Nadam se da nije neophodno da se
trava pre kuvanja prosusi malo?
Jos me zbunilo to sto mi je stabljika izgledala skroz suvo tamo gde sam odsekla cvet.
Ja sam mislila da ce da bude bar mala kapljica na tom mestu.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Jao.. nisi valjda pojela taj puter u 10 navecer? I sta onda? Spavat? A tek pocinje djelovat nako 1h kako treba.. i traje puno duze nego pusenje..

Mozes radit sa svjezom vutrom nije problem.. al najbolje ti je to pojest popodne ili izjutra.. nikako navecer previse kasno ako ne planiras bit budna sljedecih 5 sati.. steta THCa..