koja je ovo vrsta, ko zna?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.11.2008
20
0
0
43
Dobila sam samo jednu semenkicu da posejem, cisto iz razonode. Nisam ni pomisljala da bi mogla da bude devojcica. Svasta je je prezivela, od leptira kupusara do "pregorevanja" djubrivom (malo sam se zanela u dohrani!). Posejana je krajem jula, gajena u kuci pod CFL sijalicama (CDL 865 i 827) i philips aquarelle, sve to do ukupno 10 000 lumena u rezimu 24/0. Pocela je da cveta negde oko 15. oktobra a na rezim 12/12 stavljena desetak dana pre toga.
Na pocetku vegetativne faze, negde sam procitala da treba da je secnem nakon tri clanka da bi se granala i taman kad sam odlucila da je secnem, ona se sama podelila na dve grane i nastavila dalje da se grana! Uplasila se, valjda!
Ne znam koja je vrsta jer se vrlo grana (sama od sebe) sto bi trebalo da je osobina indice a ima ponegde 11 listica (osobina sative?), ali joj listovi nisu tako tanki kao kod sative.
Neke slike sam postavila da mi pomognete da odredim vrstu a neke samo da se pohvalim koliko bud-ica imam!
IMG_1305_lzn.jpg
[/IMG]

IMG_1307_lzn.jpg
[/IMG]

IMG_1311_lzn.jpg


IMG_1315_lzn.jpg


IMG_8194_lzn.jpg


IMG_1303_lzn.jpg
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Svaka cast na uzgoju , izdrzi do kraja !

Inace tesko je reci koja je ovako sa slike a da se ne zna poreklo . Mozemo da nagadjamo ali vise cemo znati kad je probas :)

Meni lici da ima afghanistanca u sebi . Predlazem da joj ti das ime !!!

Veliki pozdrav
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ljepo i zdravo izlgeda nastavi argumentirati već kad si otvorila dnevnik .
ovo ti je najvjerovatnije neki mix ili hibrid nemoj se oko toga previše informirat jer nema smisla ...
najbolje ti je svaki tjedan neki updejt pa i ako naletiš na neke problemčiće ekipa će ti lakše moći reći kako da se ispraviš :D
uživaj u forumu i dobrodošla .
 
03.11.2008
20
0
0
43
Hvala na dobrodoslici. Dosad sam samo posmatrala forum, ali me nekako bilo strah da se registrujem... Ali, racunam, imam samo jednu biljcicu, valjda ne mogu sebi napraviti bogzna kakve probleme. "Malena" (eto, imenovala sam je, mada ime nije bas originalno, prosto mi je "onako" doslo) je visoka 76 cm. Budici slatkasto mirisu (mozda i to pomogne u definisanju vrste). A za onaj komentar da cu znati po "dejstvu" koja je vrsta, samo da kazem da su moja iskustva po tom pitanju skoro nikakva. Ja sam mislila da po koji put spremim caj posto ne pusim pa mi duvanje nikako ne prija. Osusila bih samo hedove i njih bih kuvala. Osecam da se smejete i mislite "vidi ovu ludaju sto ce da profucka tako dobru vutru!". A mozda ih napravim onako sa puterom pa dodajem u kolace!
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
nemoj pravit čaj ako neznaš zato što ćeš upropastit. thc se ne otapa u vodi pa čaj neće imat previše smisla osim ako ne ubaciš maslaca u čaj. al zato maslac ili kolačići od vutre itekako se isplate.
inače thc se otapa u životinjskoj masti pa obrati pozornost i na to i uživaj u klopanju kolačića ili mazanju maslaca na razne pekarske proizvode.
drž se
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ja ne vjerujem da ne znate koja je to sjemenka!!!
I vi ste kao neki znalci...
.Pa to ti je sjeme marihuane!!!.


heheheheheheheheh
uzivaj i samo naprijed....daj jos slika uskoro :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
o irena spank me spank me whit that plant :b_cowboy:

biće to dobra vožnja
ako ne pušiš ajde da se mijenjamo
ja tebi kilo indiskog čaja da imaš da kuvaš
a ti meni te dvije grane da imam da pušim :b_hop:
ne brini nisi jedina
znam dosta ljudi koji je imaju za sobno cvijeće

ova tvoja je zla dobra biljka :vb_wave:
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Che* je napisao(la):
Ja ne vjerujem da ne znate koja je to sjemenka!!!
I vi ste kao neki znalci...
.Pa to ti je sjeme marihuane!!!.


heheheheheheheheh
uzivaj i samo naprijed....daj jos slika uskoro :)

Kaj ti negdje vidis sjemenku?!?
 
03.11.2008
20
0
0
43
Interesantna ponuda to za indijski caj. Mozda, kad se dooobro najedem maslaca koji planiram da pravim, i pristanem na takav predlog!:vb_wave:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Jos je bolje sto si cista ,tako da kad probas neces imati predrasuda :)

Kad je budes probala mozda joj i promenis ime u 'malena ubica' . Slatkast miris ,slazem se da je neki hibrid

peace i Irish breakfast je bolji caj :)
 
03.11.2008
20
0
0
43
Fala, fala.
Jednom davno sam probala (a to je mi je bio prvi i poslednji put da sam se uduvala) kockicu neceg smolastog sto su isitnili pod prstima i uvili. Ne da smo se smejali!
Pricala sam sa svakom zivotinjom koju sam videla na ulici a bilo je popodne! Zivi blam!
Uhvatio me je grc na licu sa nekom iskreveljenom grimasom, boleli su me svi misici na stomaku, i oni koje nisam ni znala da imam. Bilo je strava!
E, kad bi ova Malena bila takva... Samo da ne bude onaj trip da se uspavam i to je to.
Zato sam vas i pitala koja je vrsta, da znam na sta da se pripremim.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Huhuuuu bio dobar šiš u priči očito... prava čupalica obrva uvijek
dobro sjedne :D
Dobrodošla na forum,čitaj još samo malo jer ti ide
sasvim solidno :))

:maryjane:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mala je ali ne zato što je više indica več ima malo zemlje
više će da diže nego spušta
ali i to sam sad vidio u šolji tako da nije obavezno
skini je ranije i biće super
 
03.11.2008
20
0
0
43
Kako "ranije"? Mislis na cvetanje? Pa zar ne treba da sacekam da cvetici "pobraone" pa tek onda da je oberem? Imam ja jos bar mesec dana do mog putera!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Kolika je posuda u kojoj je držiš, koliko zemlje, koja zemlja ?

Inače, vidim da si se dobro informirala i upoznala teoriju, pokazala si svim plachipichkama koji bi da im u jednom postu sve objasniš i po mogućnosti izgrowaš umjesto njih ...

BraO :clap:
 
03.11.2008
20
0
0
43
Posuda ima mozda 3-4l. Zemlja je neka mamina iz baste (glistenjak) pomesan sa malo humusa i peska. Drenaza je odlicno resena krupnijim i (preko njega) sitnijim sljunkom na dnu posude. Zalivano je odstajalom vodom iz cesme a ponekad i kisnicom. Mislim da ovako napreduje zbog ultravioletnog svetla (Philips aquarelle 3x18W) koje sam stavila na vrh, iznad spleta fluo compact sijalica koje sam postavila odozgo i okolo.
Narasla bi ona jos dosta da je nisam stavila na cvetanje ranije iz radoznalosti da otkrijem pol.:watchplant: