Koja opcija od navedenih bi bila bolja...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Nikako da odlucim sta je bolje da uradim, pa ako moze neko od iskusnijih da mi pomogne...

Treba tek da pocnem sa uzgojem, ali ne znam koja opcija bi dala bolje rezultate...

Zelim da uzgajam indoor, imam... mozda "ogranicen" prostor, ali u pitanju je cist prostor oko 2x3m, visine oko 2.5m... ( Mada imam ovakva dva, ali ne mogu ih spojiti )

Zanima me sta bi dalo bolje razultate: napraviti "sea of green" ili napraviti sa razmacima?

Mislio sam napraviti sve u 3 nivoa:

1. Za pocetak uzgoja, do nekih 20tak cm rasta, to bih napravio u kartonskoj kutiji, 100x100x80
2. Na ovom velikom prostoru napraviti sa svetlima za vegetaciju
3. Na drugom velikom prostoru napraviti sa malo drugacijim svetlima za cvetanje

Ovako bi mogao da uklopim da posle svake berbe mogu da ubacim nove biljke koje su spremne za cvetanje...

Opcija 1.
Sea of green

Na ovim velikim prostorima napraviti kao presek, dva nivoa, oba lepo osvetliti, kontrolisati visinu biljaka, staviti ih sa minimalnim razmacima.

Opcija 2.
Prirodan rast

Ovako bi postojao samo 1 nivo, sa manje biljaka koje bi bile razmaknute, tako bi svaka imala mnogo vecu visinu i veci rod... Ovako bi dobijala vise svetla za sebe za skoro celu stabljiku...


Sad me zanima koja od ovih metoda bi dala bolje rezultate...
Gde god sam gledao ima izrazeno za Sea of green, i to oko 500g po m2... Zavisno od sorte...
A za "prirodan rast" nisam pronasao nigde...

Isto tako sa vecim razmacima i biljka veceg rasta bi dala mnogo bolje rezultate nego biljka u prvoj opciji...


Znaci, nije u pitanju skrivanje biljaka, nije u pitanju oprema ( snacicu se nekako za to ), zanima me samo koja od ove dve metode daje bolje rezultate, vecu tezinu, veci kvalitet... Treba mi maximalna tezina... :icon_lol: ( Mada... Zar to nije ono sto svi zele? :rofl: )


Jos uvek nisam nista poceo, samo zelim da isplaniram sve lepo, da napravim skice, da vidim sta mi je potrebno od opreme...

Isto tako ako neko ima neki savet, nesto da doda uz ovo... Bio bih zahvalan...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Mislim da za početnika uzimaš malo visoki cilj , a da ne spominjem da smrdi na komercijalu .
Prvo puno čitaj i gledaj po forumu , a zanemari procjene i gramaže na sea of green i sl.


https://forums.vutra.org/threads/970-VODIC-KROZ-UNUTRASNJE-UZGAJANJE
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane

Veri najs dnevnici :
https://forums.vutra.org/threads/3786-Zavreni-dnevnici-uzgoja


Ali budi uvjeren da miris komercijale niko ovdje ne podnosi ...
Početnik si i vjeruj nam i ****** od maštanja o velikom grow op-u na početku . Počni prvo sa par biljaka , pa poslje ako ti nije dosta ..povečaj kapacitet .


PS . Koliko bi biljaka odprilike sadio ??
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa ne znam da li je veliki cilj, kao sto sam vec rekao, ovo je samo "ispitivanje" i "planiranje", lepo razmisljam o svemu, razradjujem metode i planove...
Zelim sve lepo isplanirati, pa onda krenuti...

Hvala za linkove, pogledacu i lepo cu prouciti sve...

Znam za komercijalu, isto tako sam i ja, svaki put kad treba da se plati... :) Ali kao sto sam vec rekao, ovo samo razmisljam o svemu... Pokusavam da uklopim sve lepo...
A sto se tice vecih kolicina, to je iz razloga sto bih kasnije ovo podelio sa drustvom... Malo vecim, to su mi skoro kao braca... Momci velikih kapaciteta... Hahaha xD
( Izvinjavam se, video sam da nije sala ovo sve, da ne treba tako pisati, ali morao sam ovo napisati :) )
U poslednje vreme smo promenili toliko ljudi od kojih smo nabavljali, ali kao da nabavaljaju od istih izvora, vise smo se smorili... :/ Mada, koliko god su mi kao braca, opet ne mislim im reci odakle ovo sve dolazi... :/

Sto se tice zasada velikog broja biljaka, jedini problem su mi troskovi oko struje... A sto se semenki tiche, to svakako ima svaki put kad kupujemo i razbacujemo okolo, tako da tu nema nikakvih troskova... Isto tako mogu zasaditi veliki broj biljkica...
Ne znam broj, zavisi od metode koju izaberem... ;)

Hvala jos jednom... ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Netrebaš toliko razmišljati kao da je o biznisu riječ,opušteno,a box za svoje osnovne potrebe s opremom sklepaš za 24 sata i za 100-ak dana polako več pušiš hedove,iako ja ako nemam pušim od 50-og dana:)
Također ****** djeljenje brači,ta ista brača če ti okrenuti leđa kad najebuu,pogotovo ti kad ih spominješ toliko,još ih je više...
Sve je na tebi,nema tu puno matematike osim saditi i pridržavati se nekih osnovnih pravila i voditi računa o onom o čemu več trebaš voditi.
U ovoj stvari misli na sebe a ne na druge osobe i svi sretni,koji nisu nek se snađu:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ne znam, ali je nekako mnogo bolji osecaj to raditi sa drustvom, zezati se zajedno, nego to raditi sam... Bar za mene... Uvek smo to radili zajedno i za sada je sve bilo u redu ( osim ovog loseg kvaliteta sada... :/ )
Nisam im mislio reci odakle mi, smislio bih vec nesto... Tako da ne bi trebalo da na*****... ;)

Ok sve to, ali ja jos uvek nisam dobio odgovor koja od ove dve metode je bolja... :/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Radi kako hočeš,oprosti šta se neko brine za tvoju sigurnost.
Pusti metode,ja uvijek glasam za jedna biljka=jedna kanta od najmanje10-12 litara,rasvjeta zna se koliko po kvadratu.Uloži minimalno dod ne provaš svoj prvi plod,pa vidi jeli to uopče za tebe:))
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
HazeSeeker je napisao(la):
Mislim da za početnika uzimaš malo visoki cilj , a da ne spominjem da smrdi na komercijalu .
Prvo puno čitaj i gledaj po forumu , a zanemari procjene i gramaže na sea of green i sl.


https://forums.vutra.org/threads/970-VODIC-KROZ-UNUTRASNJE-UZGAJANJE
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane

Veri najs dnevnici :
https://forums.vutra.org/threads/3786-Zavreni-dnevnici-uzgoja


Ali budi uvjeren da miris komercijale niko ovdje ne podnosi ...
Početnik si i vjeruj nam i ****** od maštanja o velikom grow op-u na početku . Počni prvo sa par biljaka , pa poslje ako ti nije dosta ..povečaj kapacitet .


PS . Koliko bi biljaka odprilike sadio ??

Haze nije odgovor tebi nego samo nastavak na sve ovo...

Brale kažeš 3x2 metra i 2 prostorije kako Haze reče meni isto malo smrdi na komercijalu... Pogotovo to veće društvo....
U to prostora 3x2 metra možeš da imaš Vutre pa da pušiš više nego ja a to je mjesečno 100-150gr...
E sad ako si ljubitelj Vutre kao što kažeš i tu biljku smatraš dosta plemenitom onda ti neće padat na pamet da je djeliš lešinarima oko sebe ( kako reče Grenpower okrenut će ti leđa).... Negovorim ti ovo o djeljenju kao da sam škrt ili tako to,ne široke sam ruke ali ima sve voje i zašto pa i nepisana mnoga pravila slična ovim o kojim govorimo...

NEgo ti brale dobro prouči po tim linkvima koji su ti zakačeni pa onda se odluči koji sistem da odabereš...
Ali ćeš vidjet kako ljudi u 1x1metar pa i manje imaju vutre kroz cjelu godinu...
Ja kad bi imao Box kao ti 3x2 metra a pogotovo 2 prostorije onda bi se ukenjao u gaće svaku veče jer bi bio u filmu da mi cjela kuća dreči naveče od toplote ...
Nije samo fora brale napravit Box od 20m3 nego da se nevidi i ostalo ipak.....
Sve ti govorim iz isk.. jer ako imaš ekipu onda je to ekipa koja ima 200 ušiju pa pazi kako misliš to izvest da ti je neko dao 1 kg koji možeš podjelit a svi znamo cjenu koja je hehehe

3x2 Metra hehehe:
Jedan kut 1x1x2 d/š/v 4 ili 6 ili 8 fluo cjevi od 50 ili 30cm kako već za vege.... koje snage ili na CFL sistem kako želiš ocjeni po drugim dnevnicima ili kako...
Možeš držat tu visinu u Vege boxu i na 150cm možda pa ostali pola metra napraviš dio za klonove ako te krene i to..
I ostade ti brale 2x1x2 š/d/v ili visina veća za cvjetanje pod HPS-om..
Možeš ići na 600W komotno i eto ti uroda ako su biljke ok do te faze svako 90 dana možeš imat berbu ako imaš u glavi,,,,
Da nezaboravim kako imaš još 1x1x? š/d/v za komunikaciju i otvaranje vrata Box-a ili šta već u toj istoj sobi gdje možeš pravit pod 600W 500gr Vutre sa malo znanja i volje..
Nezaboravi kako sa ovim trošiš uz ventilaciju koja ti treba 1 kilovat sturje po satu ako se nevaram to je kao da klima od 5 kilovata grijanje/hlđenje radi dnevno 20 sati...
NEznam onda si stvarno široke ruke da djeliš samo troška struje mjesečno 1000kn

Sve u svemu sretno i nemoj što zamjertit ovo sam sve napisao onako prijateljski.. i mrzim komercijalu....
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
meni se čini da će taj tvoj box biti 2x3 - baš kao što si i zamislio
samo u njemu ćeš to raditi sa još par, nažalost, mužjaka...ženki ne vidim puno u tom boxu
samo Rambo ne voli da duva ...al voli da drugi duvaju
Lubanja, s druge strane, voli samo rascvjetale podmazane cvjetiće

...saberi se... i ako oćeš da gajiš to radi sam, polako, skromno
ZA VLASTITE POTREBE
...niko ovdje nije počeo sa boxevima veličine spavaće sobe...a onaj kom to treba sigurno nije vikend pušač koji to voli da radi samo s drugovima uz zezanje
imaš plan kako bi "skoro ko braći" objasnio odakle ti sve to?
...nemoj ni da sanjaš 3 boxa sa 6 faza i 10 kila kojim bi uveseljavo ni braću ni "skoro ko braću" ...ne živimo u takvoj državi
i još te brine potrošnja struje... oprema za taj projekt je valda nešto što je isto najmanji problem?

nego ovako
ti to lijepo sve smanji na desetinu toga što si planiro
uzmi si hps 400-600 w...prvo si izračunaj potrošnju struje...
i sa, kolko sam te skužio, domaćim bogtepita sjemenom radi 12/12 od starta za početak...to bi ti recimo bio neki kao sea of green ...
...kako se koja muška pokaže baciš i staviš novo sleme...
...kako koja biljka završi vadiš i stavljaš novo sjeme...biće ti dovoljno za tebe, a vjerojatno i za kojeg skoro ko brata ...koji to zasluži
nemoj da kompliciraš i uvaljuješ se u probleme jer ovaj tvoj plan i nije tako dobar plan kad malo bolje razmisliš
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
@Greenpower1 Izvini ako sam nesto pogresno napisao, nisam mislio da te uvredim ili omalovazim tvoje misljenje... Nego sam zahvalan na odgovorima...
Da, naravno, sto veci prostor za rast korenja, to bolje, isto tako i sto vise svetla to bolje...
Pa to sam i mislio da uradim, da probam kako ide to sve, kao sto sam vec rekao, seme se rasipa na sve strane, a imam i prostora, tako da mogu zasaditi veliki broj biljaka, i u slucaju greske, u slucaju da bude vise muskih, opet ce ostati dovoljan broj za lep uzgoj...

@upitnik??? Naravno da citam, po ceo dan obrcem linkove, gledam iskustva drugih i tako... Pokusavam da nadjem najbolja resenja za sve ovo...
Kao sto rekoh, skrivanje nije problem, ali to za struju jeste... :/ Sad sam pogledao sta mi sve od opreme treba i za sve bi trebalo mesecno imati potrosnju oko 350 kn... Oko 735 kw mesecno... :/ To je vec problem... HPS ima malo vecu potrosnju... Ali planiranje je u toku, tako da cu pokusati nekako da smanjim ovo... ;)
Hvala na odgovoru...

@peri.lee Zato pokusavam sve lepo da razradim, ceo plan, pa da polako krenem kad sve lepo uklopim... Sve je ukljuceno...

Moram dodati da sam bas odusevljen svim ovim sto sam naucio, sav ovaj proces, kontrola uslova, mnogo mi se svidja to... I mnogo mi se svidja to sto ima toliko objasnjenja, uputstva, sve je detaljno pokriveno... :)
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
đoni još ena stvar.. uz ove sve silne piiizdarije..
..to seme kojeg imaš pun qrac je iz ketova koje kupuješ a ona je kako kažeš loša
plod tih koštica (u najboljem slučaju 50:50 m-ž;) bit če još duplo lošiji od lošeg originala!!!
..i šta si dobio bratore.. još veče "šiptarsko smeče" nego koje pušiš kako kažeš neko vreme..KAPIŠŠ

..ništa od tog planiranja..PONOVIII;)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa dobro, bar mogu probati uzgoj, videti kako mi ide...
Pa ako bude sve super, mogu nabaviti neke kvalitetnije semenke... ;)
 
S

silikolor banda

Guest
ako vec sadis domaju nadji neku bas dobru i uzmi seme od nje. i smanji malo zasad, bas licis na komerc uzgoj
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ma ako bude sve oke, ako mi bude dobro islo uzecu neku kvalitetniju, White Window ili Orange, ali to je malo daleko... ;)
Prvo moram ovo probati, pa ako bude dobro islo, da ako se s***** bar da ne zalim toliko... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kompas