Koja Vam je rizla/papir za motanje/rege najbolja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Koja je za Vas najbolja rizla/papir za motanje?


  • Total voters
    1.335

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ta rizla+ crvena to je onaj papir ko št oje oko cigara mislim
neznam nije ih teško motat ali nekako mi predebel taj papir se čini
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Meni su rizla+ crvene najgore rizle ikada! U njihovom rangu, jedino po katastrofi bi ih mogle premašiti plave ripsice...inače, meni užasne rizle...pre pre pre debele, ko da karton pušiš...mrzim kad ne možeš vidjet kroz papir, nego onako gust bijel bude:thumbsdown: tko voli deblje rizle, preporučio bi mu rađe bijele ripsice od konoplje.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma joj te rips široko ko tepih možeš se obuć u njih a materijal neki fujav i mrljav, to jedino valja jer ih ima baš puno u rolni i što možeš smotat s time jako jako pijan
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
he ja tek sad glasao na anketi a postoji odkad sam došao na forum
I kupio ove srebrne smoking rizle i prekul su super tanke i skroz uske
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Zeuxo je napisao(la):
Njih sam poceo da uzimam otkada su ukinuli Rizla+ plave role :/
Ortak je našao pakovanje u nekoj zabačenoj prodavnici, nikada ih pre nisam video.
Ujedno su to i najbolji džointi koje sam pušio, vrhunske rizle dok se puši, ali treba smotati u to čudo.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Bob Marley sam probo u sloveniji kad bio prošle godine, kupio ih na benzi bio... imale i filtere unutra, to mi bilo zakon, a i taj pure hemp, meni to najdraža stvar kod rizli (zbog okusa i gorenja)... fine rizle mogu reći, baš fine:) Dobro lijepilo, tanke, hrskave kako volim reći, dobro se u njima rola i dobar okus..znači zadovoljavaju sve uvjete:respect:

A rizla+ bi se moguće još mogla pronaći tko zna di sve ne, negdje po nekim pripizdinama i vukojebinama di se ne prodaju...odlične su te pljuge za pušit, ono old skulare...al kad sam ponovno u njima rolo nakon šta se pojavile smokingice i rs-ice na tržištu...reko zajebi....one sad imaju više kultnu i sentimentalnu vrijednost, iako okus im je začuđujuće ok za tu debljinu, al vidi se kako pri izgaranju ostavljaju pepeo što mi se ne sviđa...dobro ljepilo isto, ali nedaj bože polizat papir, puca papir odma i sjebe se pljuga...

Pokazat ću vam jedne rizle koje frend prije par god donio sa nekog hrv otoka a nikad ih više nisam vidio...samo moram malo pročačkat po netu da nađem koje su marke...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Evo sad našo sliku i ime ovih na koje mislio... imao sam u rukama samo jednom to pakovanje (dok se nije potrošilo) i više ga nisam našao...šteta, dobre rizle, u rangu sa OCB-em (poprilično slične u svim karakteristikama)


GIZEH


Sve je počelo kao klasika, bio rat (1.svj.), vojnici morali motat po novinama, časopisima itd. i naravno koje invencije proizlaze da zadovolje tu potrebu negoli rizle... Iako naprimjer Rizla+ firma ima već debelu tradiciju rađenja i distribucije papira za motanje, Gizeh firma nije također za odbacit... Osnovana 1920. ( GIZEH Zigarettenpapier-Verarbeitungs-Gesellschaft m.b.H.) u Njemačkoj, Cologne, izbacuje svoje prve proizvode "DCP" i istoimeni "GIZEH"

Nakon toga sjedište firme seli se u Gummersbach, kako bi se moglo prilagodit sverastućim tržišnim prilikama i zahtjevima potrošača i proizvodnje. Postaju jak simbol i marka na europskom tržištu, da bi se napokon proširili na više zemalja po Europi i postali dio "Mignot & De Block Company" koja ima sjedište u Holandiji (u Austriji za njih radi firma CIMA, a u Francuskoj ALPACI).

Distribuiraju svoje proizvode u više od 60 zemalja, a registriranih stvari u svojoj firmi imaju 30 (od filtera, fizli do roll mašina).

Osobine plavih GIZEH king size rizli koje sam imao prilike pušiti bile su: odlično ljepilo ( u razini rizla+, OCB i smoking koji su top po tome), tanke (smokingice su ipak tanje, ali ove su za nijansu slabije, kao crni OCB ali bolje od RS), u njima se fenomenalno mota i jako fino gore...stvarno nisam imao zamjerke i bio jako ugodno iznenađen... okus im je također prvoklasan i ne osjeti se u dimu... kažem, veoma slične OCB-u po svemu što znači top papir za motanje:)

Evo slikica ove plave (pričica gore čisto da malo zaintrigira, volio bi jednom nabavit više vrsta rizli: kukuruz, bambus, drugi krajevi svijeta pa nabacit neki report malo opsežniji, vidjet ćemo)

 
27.09.2008
7
0
0
42
Je li tko probao one RAW rizle? Onak su smeđe, nisu s nikakvim kemikalijama izbjeljivane, malo onak prozirnije.
Meni imaju odličan okus dok pljugam. Samo u zadnje vrijeme ih je teško nać za kupiti.

Ispričavam se ak ih je netko već spominjao.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pozz ljudine...
Evo glasah i ja, s tim da samo napomenem, da ja duuuugo koristim rolnu (Smoking naravno) mada sad ove Rips (u raznim okusima) samo furka, dok kvalitet papira bezze pravo....
Inače Smoking tito ono.... barem meni :)

Pozz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja vidim tvoje postove, a za BG ne znam fakat gdje bih mogao kupiti, za Sarajevo bih ti znao reći i još neke gradove :)
 

sch

04.03.2007
39
0
0
37
smoking (crna rolica) i party in house (rolica + filteri), a ako nema tog dvoje onda rs rolica (uža)
najgori papiri su definitivno rips (više manje sve rolice, a posebno zelena i plava )
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ma rips crni ilitiga xtra thin je dobar...

@doors
Sta je po tebi OCB deblji od smoking-a? Ne bih se bas slozio. Volio bi probat ove GIZEH. Za sada mi je OCB top - predobro ljepilo (natural gum) + najtanji papir
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Baš sad pušio na crni rips:) od svih njih, on još može proć...dobar okus, dobro ljepilo...jedino deblje malo...

Laid, pa je meni nekako, ne znam tebi, bijeli ocb je tanji, al crni, evo danas i na njega pušio, meni deblji od smokinga crnog i plavog (tu su negdje)..ne puno naravno, ali je mrvicu...al definitivno jebene rizle, pogotovo u roli! al ljepilo...auuu...top!

Gizeh isto fino..tko bi reko, šteta šta ih samo jednom imo... al zanimaju me i od bambusa, više vrsta od konoplje i takve neke rijetke i posebne..to bi bilo gušt probat:))