Koje svetlo za pred out i da li je bitno da je prostor zatvoren?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Hteo bih da drzim biljke indoor neko vreme, znaci ne nesto previse, da gledam se poklopi tajming lepog vremena (recimo ga pocetak 5 mes) i da prodje dovoljno vremena da se one prime sto bi se reklo. Planiram potove od 5l. Takodje imam svetlo kao za banderu, 160W mixed lights e27, jel bi sljakalo to za moje potrebe? Inace stavio bi ih na tavan zbog stealtha jer nemam gde, a svetlo bi nekako usmerio da bije bas na dole, mozda sa nekom alu folijom taman da se ne gubi na svetlosti.. Zanimaju me vasa misljenja o ovoj mojoj ideji i planu
 

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
267
1.232
143
Jamrock
Imas hiljadu otvorenih tema pa procitaj, svetlo ti je ok ali zavisi za koliko biljaka ti treba, alu folija ti ne daje skoro nikakvu reflekciju, imas posebne folije u *********** na primer koje daju dobru refleksiju.. A ako ces da koristis samo za pocetak vege baci ih na prozor ili negde gde ima dovoljno svetla a da im pritom odg i ostali uslovi, nemas potrebe za boxom...sve u svemu, citaj pa ces naci
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.729
358
to sto imas je visokotlacna zivina zarulja, nekakvih do 10000 lumena i oko 4000k, nije bas najbolji izbor za growati , ode puno struje a ne daje nesto svjetla ako nemas bolje nesto probaj!
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.729
358
To su ti podaci za novu takvu zarulju, nemoj me drzat za rjec al ako ti je zarulja ta stara a i po slici djeluje da jako zuto svijetli ti parametri bi mogli biti puno manji neg na novoj zarulji.