Koje svjetlo ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22.06.2010
0
0
0
34
Pozdrav svima, ovo mi je prvi post... Unaprjed mi je zao sto sam zauzeo jedno mjesto za jedno glupo pitanje, al zelim biti siguran. Ovako, sjemenke su isklijale i posadio sam ih u posudicu. Pitanje je, koje svjetlo mogu koristiti na fazi klijanja (jel ga uopce trebam koristit ?), to jest faza prije nego sto 4 lista srece izadu ? Trenutacno imam obicnu malu stolnu lampu, al imam i halogenu zarulju kojom bi zamjenu tu stolnu lampu. Vidio sam ja neonke da su veoma korisne, al ne mogu trenutno to instalirati. Jel ikako mogu iskoristit te zarulje za tu fazu ? Oh jos jedno pitanje, kolko kisnica moze dugo stajati u boci ili metalnom buretu :S ? Unaprjed hvala svim :), ako sve bude ok dolazi dnevnik :p.

Ljudi zakon ste, odlican forum, odlicno sve. Trebate dobiti neku nagradu !!!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nemoš koristit te žarulje, zaboravi na obične i halogene lampe, nemaju odgovarajuć spektar svjetla. Naravno da trebaš koristit svjetlo čim isklija. Koriste se hps i fluo lampe, kupi štednih žarulja par komada plavičastog spektra i približi čim bliže bilju, za prvu silu dovoljno, al ti treba hps ili mnogo fluo lampa ako misliš dobit nešt za pušenje više od 10g. Stajanje kišnice je relativno, trebao bi mjerit ph vrijednost.
Prvo se pročita forum inaće i onda se kreće u uzgoj, a sad lijepo na čitanje i pogledaj si ovaj doc http://vutra.tv/sf.html
 
22.06.2010
0
0
0
34
Odmah cim isklijane sjemenke zatrpas u posudicu (nije jos izaslo na povrsinu) moras koristit HPS ili MH ili Neonke ili CFL ili neke trece ? Puno hvala na brzom odgovoru, trenutno nisam bas pri parama pa moram malo odgadati prije nego sto prebacim u ozbiljni box. Ok puno hvala, nema potrebe da se odgovara na ovaj post.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dok isklija sjeme, dok izaće klica iz zemlje, onda joj je potrebno svjetlo, prije ne. nabavi par cfl žarulja za početak, moraš bar to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.