Koji delovi kanabisa sadeze psihoaktivnu supstancu i u kom procentu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2015
2
0
1
38
Ovo nije neka tema, vec vise pitanje koje upucujem svima vama. Naime pripremam se za javnu raspravu o izmeni i dopuni zakona o psihoaktivnim supstancam. Jefan od predloga je da se biljka potpuno zabrani, od korena do ploda. Pa vas molim na sto hitnijim odgovorima na ovu temu. Hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Malo je tesko dati odgovor u par rijeci.
Thc je psihoaktivna supstanca koja se nalazi u trihomima zajedno sa ostalim kanabinoidima.
Biljka ce imati nesto trihoma po liscu i stabiljkama i tokom vegetacije, al to je zanemarivo. U cvjetanju pocinje stvaranja trihoma i povecava se kako cvjetanje traje. Postotak thc-a varira jako puno ovisno o sorti i stadiju rasta...eventualno o uvjetima rasta
Znaci.... jedini psihoaktivan dio cannabisa su trihomi odn thc u trihomima koji su na povrsini biljke. Uzmes cijelu biljku i namocis ju u benzin da otopis trihome i dobit ces biljku koja i dalje izgleda potpuno identicno, ali vise nema nista psihoaktivnog na sebi.
przezroczyste-trichomy-marihuany-2.jpg

Eto. Ovo pikavo prozirno je ono psihoaktivno.

Ono sto mene zanima je, kako ti mislis sudjelovati u javnoj raspravi a ispitujes najosnovnija pitanja. Koja je uopce tvoja uloga te javne rasprave? Ako je neka bitna uloga...... joj joj :)
To kao da ja idem u javnu raspravu o krumpirima pa prije javne rasprave pitam koji dio krumpira se jede. Onaj iznad zemlje ili onaj ispod zemlje :D
 
01.04.2015
2
0
1
38
Ne zajebavam se i izvinjavam se zbog gutanja slova, ako je to najveci problem...

Nisam trazila da me osudjuje bilo ko zbog mog (ne)znanja, a ko go da sam zar je bitno? Ja bar imam volju da ucestvujem i dam svoj doprinos... koliko je to moguce. Znam koliko znam, a mislila sam da cu ovde dobiti odgovore, a ne osude... Na ovaj nacin proveravam svoje (ne)znanje
 
Poslednja izmena od urednika:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Taman posla da te iko osuđuje, ali neko ko bi da u javnoj raspravi " brani cannabis" mora imati barem osnovno znanje na temu.
Ja se zato stidim pojedinih glasnogovornika koji svojim delovanjem zapravo unazađuju proces skidanja raznih ljaga sa drage nam biljke.
Za gutanje slova se zajebavam, ali s pitanjem za prvi osnovne...neš se ti leba najesti od javnih rasprava... :)
Elem, Stipe ti je sve rekao...
Srećno! :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Mislim da se svakih 13 dana pojavi ovakva tema gde kreator zahteva neke hitne informacije sa šturim opisom i pritom je vrlo neprijateljski nastrojen.

Obično preskačem, ali evo da napišem nešto. Ozbiljniji pristup bi bio da otvoriš temu sa onim što si do sada istražila. Prezentuješ i kažeš: "Ljudi, ovo sam spremila za javnu raspravu. Da li mislite da je nešto netačno, izostavljeno ili nedovoljno naglašeno?". I onda ćeš dobiti i mnogo bolje odgovore, i ljudi će biti voljniji da ti pomognu. A ja ovako čitajući tvoj post nisam ni sigurna na čijoj si ti strani. Strani zabrane ili strani dozvole.

A da se pojaviš sa tako opštim pitanjem je jednostavno neozbiljno. Jer na tvoje pitanje ne može kratko da se odgovori, a da odgovor bude dostojan javne rasprave. I ovo ne važi samo za forume. Često se susrećem sa ljudima koji dođu sa rečenicom "Ja ovo ne znam", "Imam problem", "Šta da radim", itd. A npr: "Treba ovo da rešim. Tražila sam ovde, ovde i ovde. Našla ovo, ovo i ovo. Ali nisam sigurna/nije dovoljno. Jel možeš da mi pomogneš?" je neuporedivo bolji pristup.

Jer na kraju dana ne možeš pomoći onome koji ne želi da pomogne sam sebi.

Srećno.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Zbog cega na javnim raspravama ne sudjeluju ljudi koji uzgajaju i/ili konzumiraju cannabis? ... u sinergiji i razgovoru sa znanstevnicima/biolozima/kemicarma/neurolozima...... i slicnim profilima ljudi
Ispada da javne rasprave (ne samo za cannabis) vode nekompetentni ljudi.

Trihomi mogu biti vrlo opsirna rasprava sama za sebe.
Kanabinoidi u trihomima jos jedna rasprava.
Biljka i djelovi biljke.....
Uzgoj, rast, konzumacija i sama psihoaktivnost.... itd itd itd.

Postotak thc-a (pshoaktivne tvari) nije krucijalan podatak kod sorte ako je u kontekstu psihoaktivnog djelovanja. Jacina psihoaktivnog djelovanja ovisi o kombinaciji i omjerima razlicitih kanabinoida. Neki drugi kanabinoid (npr CBD) moze poprilicno ublaziti psihoaktivno thc-a. Takodjer jos neki drugi kanabinoidi profiliraju i oblikuju jacinu i nacin psihoaktivnog djelovanja.
Za primjer. Neka sorta sa 15% thc-a moze imati puno jace psihoaktvno djelovanje od neke sorte koja ima 25% thc-a.
Rijec "psihoaktivno" je vrlo relativna jer ne djeluje svaka sorta identicno. Od jedne ces bit full fokusiran i euforican, dok kod druge ces biti totalno nefokusiran, moguce kreativan i pricljiv. Razlicita psihoaktivna djelovanja koja ne ovise o % thc-a, vec o kombinaciji i sinergiji cijele hrpe ostalih kanabinoida.
Jos kad u varijablu ukljucis da na kanabinoidi na svakoga djeluju relativno drugacije i ista sorta moze jace ili blaze djelovati na razlicite osobe.....
Thc sam po sebi kada se uzima izolirano ima prilicno lose djelovanje. Slabije nego kada je u svom prirodnom okruzenju i potice nemir, anksioznost.... i ostale negativne nuspojave.
Vec su radjeni testovi i ima dokumentaraca o tome kako djeluje thc kada je sam i kako djeluje kada je kombiniran sa ostalim kanabinoidima.

.... ako cemo vec profesionalno pristupit pitanju psihoaktivnosti cannabisa, morali bi se znat i neki drugi detalji :)

barem moje misljenje.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
E moj Stipe..malo je takvih..koji imaju znanje i hoce znati nasu problematiku..pa onda diskutirati,boriti se..
Nije cudno sto ljudi tek kada malo duze provedu na forumu vutra org shvate koliko je vutra ozbiljna stvar i sve vezano za nju(krecem prvo od sebe).Onaj tko ne shvati nikada nece.Zato je ovaj forum plemenit,ozbiljan,za zahebanciju..sve..kao i zivot.Tako treba i pristupati uclanjenjem na vutru..kao u zivotu..
psihoaktivnim supstancam.
Npr. zasto je bitna samo ta supstanca u vutri?Za raspravu..
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Ajvani
Mene bas zanima o kakvoj se to javnoj raspravi radi i ko ucestvuje u tome. Zar o tome ne bi trebali da diskutuju ljudi koji imaju neko znanje? O kojoj se drzavi radi? Predpostavljam da je Srbija po onome sto napisa. Kazes da je jedan od predloga da se biljka zabrani u potpunosti, biljka vec jeste zabranjena i to od korena do ploda...
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Nisam trazila da me osudjuje bilo ko zbog mog (ne)znanja, a ko go da sam zar je bitno? Ja bar imam volju da ucestvujem i dam svoj doprinos... koliko je to moguce. Znam koliko znam, a mislila sam da cu ovde dobiti odgovore, a ne osude... Na ovaj nacin proveravam svoje (ne)znanje

Opusti se kceri..na raspravi ce te tek sapletati.. I ko zna sta jos.. Necu ni da nagadjam sta ce tek trabunjati..

Ako si se ovde vec uzvrpoljila..nema od toga nista..ladna glava..

Pripremi se..

Tako da slusaj ove mudre ovde,sve je iz dobre namere..

;-)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pa lagani google search kaze da citava biljka ima THC-a te je citava psihoaktivna gdje je cvjet sa najvecim % onda list pa stabiljka
korijen je testiran i ne sadrzi THC.
 
Poslednja izmena: