Koji je najbolji način jeftine rasvjete bez obzira na struju?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2009
7
0
0
39
Naslov govori sam za sebe , znači svjetlo za dobijanje biomase ali bez obzira na potrošnju elek.struje , što me se tiče može crpit 20kw , bez preporuka na natrijevu , imam halogeni reflektor od 500w , da načičkam još jedan od 1000? htio bi nešto što ima disapaciju analognu sunčevoj ali znam da je to nemoguće :sun2:
 
15.05.2009
7
0
0
39
najeftinija rasvjeta/sijalica koja se zbog potrošnje struje ne koristi , zbog ne-ekonomičnošti , takva mi treba, koja bi to bila , imam Mh, natrijevu , florescentne, no ne vidim neke pomake pri povećavanju prema količini biomase , ne govorimo o komercijalizaciji , samo želim nešto što daje dovoljnu količinu lumena, uz prekrivanje spektra , bez obzira na potrošnju struje, zašto? imam razloge :icon_lol:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
nikakve halogene reflektore. Zašto neželiš natrijevu? Gle, nemoj izmišljati toplu vodu. Ne koriste bezveze svi HPS, ona je the best u svakom slučaju. A ako baš želiš potrošiti puno struje priključi u drugoj sobi električni radijator ili sl.
 
15.05.2009
7
0
0
39
govorimo o vegetacisjkoj periodi , reflektori su se pokazali najučinkovitijim , apsorbancisjki pikovi u plavom spektru više poguduju biljci , nije namjera namjerno trošenje struje na bilo što , nago na dobijanje na biomasi, govorimo o možda 2 biljke, da ih se zdeblja , natrij daje luminozno dosta toga pogotovo za zaokretanje vegetacisjkog vrška pr lst-metodi , invitro propagaciji klonova, no ne pri vegetaciji ....

blah stavit ću im reflektor, natrij i florosecentne i pobrinut za temperaturu, ionako nisu moje , jadnice ..... :eek:hno:
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
pa uzmi MH za vegetaciju i HPS za cvjetanje
ili HPS za sve
te žarulje koriste i domaći i strani groweri, nije bez razloga
a ako hoćeš fluorescentne, nabavi envirolite
 
15.05.2009
7
0
0
39
:knockknock: ah što si ljubazan zelenki, teba mi samo jedna biljka da bucmasta i zdrava ne mogu je baš na prozoru držat, da je na kraju mogu :crash: , treba mi za akhm idemo reć za eksperimentiranje ak rikne rikne, eksperimentalni podaci će bit dostupni svima, blah blah znanost bla bla drugu ću vratit
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sretno šta god napraviš,iako se nečeš zelenila od halogene baš nagledati,ljudi ti daju savjete a ti opet daješ sam sebi odgovore,neznam zašto uopče otvaraš temu kad pomoč ne prihvačaš.
A tu struju ionako neko mora platiti,a ti Možda i izbjegneš pravdi.
:eek:hno:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
kazes da ti treba samo u stadiju vegetacije i da su samo biljke dvije..i da trebas sto slicnije suncu...

pa sta ih ne odneses van tih mjesec dana i to je to...

i ja iskreno ne kuzim sta sad hoces dobiti kad vec svi imaju 100% nacin dobivanja savrsene vutre u optimalnim uvjetima...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pade mi na pamet mozes preusmeriti struju da nejde preko meraca tj.sata pa pici dokle hoces.. :)
sta se vi uopte maltretirate glupim pitanjima balkane zatvaraj ovo pozdrav..
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ma super to kizo vec vidim naslov u novinama "KRAO STRUJU DA BI PROIZVODIO MARU"

samo napred....

bas me zanima kolko bi popio?