Koji je ovo kukac...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
Nesto mi nagriza biljke... pored biljke sam nasao pauka, sa necim bijelim na sebi te sam ga se rijesio, na human nacin ;) ali sam ga zaboravio slikati da vam pokazem da li je to problem, takodje sam nasao i puza ali njega... da li oni izjedaju moje drage djeve?





a evo i puzica kojeg sam nasao u blizini biljke...


jel moze on biti opasan?
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
a mislim da ti je taj list neka gusjenica nagrizla, jer puzevi naprave krugove kada jedu lisce i nades sline na listovima....naravno da su i puzevi zajebani. njih je tesko ukoloniti, kote se ko sumanuti. mozes im jedino postaviti zamke pokraj biljke, casa sa pivom ili tresnjinim sokom, to ih privlaci pa upadnu u casu koju ukopas u zemlju, ili jedonstavno puzomor oko biljke. a sto se tice paukova i ostalih nametnika, kupi neki pesticid ili ga napravi pa prskaj biljku. nije neka steta, za sada...ali ne bi bilo dobro da izraste u divnu divojku i da joj neko vrhove pojede ;)
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
I ja sam kontao da su neke gusjenice...
A sta mi ti RedSh preporucujes, ja bih prvo nesto na prirpdnoj bazi, neku muckalicu, a vidim da si ti u to upucena :) pa ak imas nesto na pameti slobodno mi reci...
A kada bi uzima pesticid, koji je najbolje rijesenje, jer nebih nesto jako jer bi mi je biljka jos mlada...
eh, kad dogura do vrhova ima da napravim kamp pored biljicice i da je nagldem 24/0 ;)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa eto imas tamo temu Bio pesticidi i gnojiva...pa si smuckaj nesto. ili imas drugu opciju ako neces kemiju neku probaj naci u nekim bio apotekama preparat/ pesticid na bazi Buhača, cvijeta. znam da je moja stara kupila da sprica svoje biljke, i zadovoljna je. ali moras imat na umu da ti bio pesticidi nisu toliko jaki kao kemija pa moras cesce sa time prskat biljke.
za pocetak mozes posipat koprivu ili piljevinu oko biljke, da sprijeci nametnike od dole kao sto su puzevi a usput i gnojis biljku :))
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Puza mozes zaustaviti ako oko biljke na ono 50 cm recomo stavis tj napravis prsten oko nje od recimo pepela ili bilo kakve praskaste materije koju ces naravno odrzavati da ti kisa ne upropasti i vetar ne raznese!!! Dodas kada nema tid. jer puzevi nemogu da predju preko praskaste povrsine!!! nego se zaglave tu i slajfuju :D
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
loobi je napisao(la):
Nesto mi nagriza biljke... pored biljke sam nasao pauka, sa necim bijelim na sebi te sam ga se rijesio, na human nacin ;) ali sam ga zaboravio slikati da vam pokazem da li je to problem, takodje sam nasao i puza ali njega... da li oni izjedaju moje drage djeve?





a evo i puzica kojeg sam nasao u blizini biljke...


jel moze on biti opasan?

:eek:hno:
pauka uopče nisi trebao ubit on ne jede biljke i koristan je jer ubija kukce koji jedu biljke.