Koji Kush da zasadim?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ovako, treba mi za iducu godinu jedan Kush (3 ili 5 komada).

E sad, što sam dublje tražio to sam ih više našao i molio bi sve one koji imaju neka iskustva neka ih podjele samnom.

OG Kush ili Master Kush ili Afghan Kush neznam više.

Bitno da bude nižeg grmastog rasta i velikog prinosa masnih tvrdih sabijenih vrhova koji bi i Hulka sjeli za kauč da malo chilla dok mu je tijelo oduzeto haha.
A ovaj opis piše za svaki Kush, i koji sad da uzmem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Od tih kusheva koje si ti naveo probao sam samo OG kad sam bio u Americi. Koliko sam skužio da je tamo OG kush najčešća sorta koju možeš naći. Meni je heben bio, baš razvaljuje, prvih par dimova onak pomalo euforičan osjećaj i onda te zabetonira, totalno opuštajuće. Čim ga ameri toliko sišu i cijene znači da mora da valja.
Što si suzio izbor samo na ta tri? Prije par godina sam imao dva bubba kusha i isto finjak do jaja, baš to, sabijeni i teški hedovi, milina :bale
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja sam sadio 8 ball kusha od barney's farm i odusevljen sam bio tom biljkom sto se tice uroda a za rad nemogu ti bas nesto reci jer nisam kompetentan al u svakom slucaju fantasticna biljka.....mogao si je vidjet u mom zadnjem dnevniku prije nego su mi izbrisali sve slike
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Ja imam trenutno u growu violator kush i mogu rec da je biljka izdrzljiva vise nego ijedna , mozes joj zaboravit dat vode nece joj nista bit , meni je pukla stabljika i nista joj nije bilo osim malo stresa , po meni taj kush je izdrzljiv .
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma nisam suzio na te 3, nego samo naveo bzvz 3 vrste Kusha, a ima ih milijun.

Na kraju, OG ni nije Kush nego samo fenotip Chemdawga kolko sam skuzio po internetskim uglovima se priča xD

Taj master mi dobro zvuči, pa bubba kush, ma svi dobro zvuče, a opet taj OG me vuče najviše.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ja ti preporučam da uzmeš jedan OG iz pick 'n' mix i još sa strane ubaciš afghan kush, i još nekoliko drugih... :)

ne možeš pogriješiti nikako. što se tiče gustih i tvrdih hedova, svaki od njih će imati takve cvjetove u normalnim uvjetima: kvalitetna zemlja, dosta hrane i ne previsoka temperatura (na visokoj temperaturi cvjetovi obično budu prozračniji)

OG od RQS može progutati ekstremne količine hrane, ja sam ga prašio duplim dozama hesi P+ svakih 3-4 dana i nije imao ni jedne jedine točkice na listovima, nikakvo pregnojavanje...


čak možeš uzeti jedan OG od royala, a jedan od DNA genetics-a, pa usporediš (all in the name of science)... :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma mislio sam uzet 5 komada OG Kush od DNA i 5 komada Early Skunk od Sensija, za dogodine.
Sajt isti kao i ove godine, znači direkt sunce praktički cijeli dan, jedino ću podebljat količinu zemlje, mislim stavit bar 30 litara Terra Magme po svakoj, i podebljat gnojenje, i dosta toppinga obavit u vege fazi.

To je ukratko moj plan :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
mozes da uzmes razlicite kusheve ko sto je manijak reko al ako oces bas kush uzmi neki landrace,
neki sto nije ukrstavan ko avgan kush il tako nesto. RQS ima special kush1 mada ne znam
dal je dobar bas al je barem jeftin 15 jura 5 fem menki...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ako uzmeš OG, od samog starta, tj. kod 4-5. internode napravi topping ili FIM, i nakon tjedan-dva opet zato jer OG daje velik broj jako sitnih cvjetova duž cijelih grana, i naravno, što više grana ima, više dobiješ...

afghan kush je majka, moj prijatelj i kolega grower ga je imao prošle godine, ubrao ga je u 11. mjesecu kad je pao snijeg, bio je skroz ljubičast ali bez trunke plijesni... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and weedoye

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Big L je napisao(la):
Zasto tako kasno, pa 11. mjesec je rezerviran za sative, a afghan navodno ima kratko cvjetanje....

Manjak sunca na sajtu?

točno, manjak sunca jer je sajt u šumi... (a dijelom i zbog eksperimenta, zanimalo ga je koliko može izdržati)
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
A da recimo uzmeš mix 5 vrsta po jednu sjemenku,to sam vidio da imaju u ponudi. Ja sam mislio da uzmem dva mixa za iduću godinu,od 10 biljki jedna mi mora da odgovara.A za jedno ljeto bi mogao jako mnogo da saznaš o različitim tipovima biljki.
I ja sam mislio pojačati zemlju sa terra magmom sa bar 30l i vidio sam koliko znače dublje rupe i više topirati. Po meni je najbolje rješenje min 50cm ali mi je bio problem što naidjem na kamen na 30-40cm.Imao sam jednu rupu od 65cm a ostale su bile oko 40-50cm kad su sve objesile list ova najdublja nije ni pokazivala znakove manjka vode.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
moja preporuka za out su Afghan i Hindu kush, zato jer su landrace a ne produkt svakojakvih križanja, iako ne tvrdim da bi OG-u bilo što falio vani... (s tim da Hindu nikad nisam pušio, ali sam do sad pročitao samo riječi hvale o uzgoju i dimu istoga...)

afghan je klasika, majka svih indica ako se mene pita, i ako želiš vrhunski kush, s njime nećeš pogriješiti. odličan je za meditaciju, jesensko izležavanje na terasi ili za dobar san, većina drugih aktivnosti je automatski isključena... :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Opralo mi je mozak s tim OG Kushem toliko da razmisljam i o Chemdawgu sad hahaha.

Mislim da bi čak mogao 1 OG, 1 afghan i 2 early skunka (brutalno istrenirana i nagnojena jer jbg treba masu skanjare te :D)

Dobra ideja xD
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
monsteru, tema je jasna, Koji Kush da zasadim? kakve veze sad ima skunk i iskustva sa njim, imas temu iskustva sa sortama, ne spamaj
 
15.01.2013
12
4
3
43
HAHA :) imamo iste probleme u zivotu .Evo ja sam upravo zbog tog hajpa uzeo greenhause PURE kush sto je kao odabrani pheno OG kush-a ...Satro je trebo bit gotov pocetkom oct. a treba mu bar jos tjedan-2... recimo moj sajt isto zeza s uvjetima pa ja kontam bilo sta da ima malo jaci kick a da je cim prije gotovo ... uz pure kush su bile sweet special F1 (sto je neka fast flowering verzija kao 7 weeks flow ) i mogu rec da je to prva genetika koja je full sazrijela kod mene ...sad isto pustam kush da vidim dokle ce i kakav je taj OG :)

Za sljedecu god pikiram BURMESE kush (koji je takode OG pheno i treba mu 7 tj. ) ili MK-ultra ( OG x g13
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ja znam koji kush nemoj nikako saditi vani .....vanilla kush ....jako kasno pocinje cvjetati ,nevoli hladnocu i bojim se, dobit ces bananu na kraju .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L