Koji seed bank odabrati ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
složio bi se sa Greenman-om no kažem ima seedbankova koje treba spomenuti ne radi cijene nego i radi same genetike .
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Tko zna koje dutch banke salju sjeme iz npr.Belgije tako da se ukloni moguca sumnjivost posiljke. ili po vama koja je najbolja opcija kupovine sjemena da se ne vidi ono Holand ili AMsterdam.
 

?????

Banned
Banovan
06.07.2008
2
0
0
33
U cetvrtak idem u Lurd(blizu spanjolske granice). Nasao sam neki grow shop tamo pa me zanimalo ako mi neko moze preporucit vrstu za uzgo(bit ce mi prvi grow). Ja mislim odabrat nesto od ovog: Afgan Kush, Himalaya Gold, Shunh #1(< ovosu pakiranja po 10 sjemenki),White Widow, Norten Light(< ovo su pakiranja po 5 femiziranih sjemenki). Cijene ssu od 20-30 eura(ne zelim nesto skupo za pocetak).
 
04.07.2008
3
0
0
39
pozdrav_imam pitanje vezano uz sorte_koja bi bila najbolja za prostor visine 5ocm,30cm širine i 32cm dubine?
da li uopće postoji biljčica koja bi se mogla uzgojiti u tako malom boxu?
pls reply.


pls sledeci pu postavi pitanje gde mu je mesto!!!
 
05.08.2009
8
0
0
33
Tripco je napisao(la):
Uh, kako god okrenemo, uvek nam se nađe Nirvana na putu. O.K. o njoj ćemo kasnije, a sad malo prvo o ovim drugima. Ograničiću se na indike (ili većinski indike koje daju solidan stone) jer je Torcida ljubitelj takvog efekta, kao i ja, takođe (ne znam, dal to ima neke veze s godinama, šta li?).
Sensi. Oni su za moj pojam malo preskupi. Mislim, oni su jako dobra i pouzdana Seed Bank, ali su im cene malo poveće, a neretko se događalo da u poređenju s nekim jeftinijim varijantama istih sorti njihovo seme ispadne manje stabilno. Poznati su po jako dobroj klijavosti semena i po jako dobrom prinosu. Moj tip - Maple Leaf Indica i Hindu Kush, obe su teške hash indike sa starovremskom genetikom (preci ovih biljaka su neke od prvih indika donetih iz Afg.). Takođe je dobra i Shiva Shanti, ali je to malo novija indika.
Serious. Imaju izuzetno jake i potentne sorte. Dobar odnos kvalitet/cena. Imaju jaku prouzvodnju svojih posebnih genetskih linija. Jedino što nemaju čiste indike, ali imaju 2 sorte koje mogu da daju solidan stone - Chronic (koji je 50:50 indica/sativa) i White Russian koji je u nešto većem procentu indika.
T.H. Seeds. O njima malo znam, sem da zadnjih godina redovno uzmu neku nagradu na cannabis kupu. Znam da se ljudi hvale da je Chocolate Chunk ima vrlo jak stone efekat i da je jako kompaktnog rasta (kao i svi iz Chunk linije).
GreenHouse. Jeste da oni redovno dobijaju nagrade, ali to je malo na staru slavu, a malo je u pitanju njihov ekonomski interes (da se ne bavimo ogovaranjima, ali svašta se priča posle svakog kupa). Iskreno, ne znam ko im sad radi genetiku, samo znam da sigurno nemaju one motherplants koje su im nekada bile osnova za hibridizaciju. To je sve Shantibaba odneo u Mr.Nice Seeds. Takođe slabo stoje s indikama. Jedina njihova sorta koja bi mogla da ima neki stone je Himalayan Gold.
Soma. Vrlo dobra genetika, ali njegove sorte nikako nisu za one koji bi želeli da rade dalju hibridizaciju (Soma ga zakukulji, zamumulji, pa ostavi seme na nekoj F4 ili F5 generaciji i posle ko voli da traži targove u tome, može). Kod njega ima puno indike u većini sorti, ali opet, mislim da nema ni jednu sasvim čistu indiku, nego su one na 80% ili 75%. Rekao bih da stvara sorte po logici stvaranja Northern Lights-a, tj. da pravi indike koje imaju više sativaste, neke voćne, egzotične arome i sa razgovetnim stone efektom. Za preporuku - Somango, Lavander, NYC Diesel i Citralah, koji mu je možda i najteža indika.
I najzad, Niravana. Ne znam ni sam koliko smo puta pisali o njima i koliko je rečeno dobrih i loših stvari o njima. Prvo, oni nisu jedina jeftina seed bank, tu su i KC Brains i Rastaman Seeds, pa poneke Ingemarove sorte, ali su najčešće "na tapetu". Jeste da oni prodaju jednim delom F2 seme koje vam može dati biljke vrlo raznolike po izgledu i efektu i može čak da se desi da u nekom paketu uopšte i ne dobijete ono što ste želeli i izgleda da u većini njihovih outdoor sorti ima ruderalis-a, ali imaju oni i jako dobre sorte koje su, uglavnom, sami stvorili (većinom uzimaju od drugih pa prave svoje, nešto izmenjene verzije). Za indiku moj prvi tip je Aurora Indica. Vrlo jak "couchlock" stone (mada može da bude malo razgovetniji, sa više cerebralnog efekta ako se hedovi skinu sedmicu ranije). Iako je listaju kao indoor, može da se odradi solidno i u outdoor-u, posebno u primorju. Solidni su im i Hindu Kush i MasterKush, naročito ova druga (koliko se sećam, jedan od favorita SLOEre). Čini mi se da i NL x Big Bud ima dobar stone, mada ne znam kako ta sorta stoji sa stabilnošću. Papaya je njihova verzija KC Brains-ovog Mango-a, s tim da su oni dodali Skunk u to da skrate cvetanje. Citral bi trebao da bude čista indika (potekao od landrace Chitral), ali nije, jer u sebi takođe ima Skunk. Definitivno dobar stone, ali znam da je malo nestabilna, pa povuče na sative ponekad.
Tripco....pa ti si ovo doktoriro!!!! :clap::joint:
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
...bilo bi lepo ako bi neko napisao rec, dve o stivama i njihovom izboru...
...kao što je Tripco uradio za indike...

...Thx...
 
15.02.2010
14
0
0
41
ljudi procitao sam sve i malo mi se mijesa par tema, al mislim da je u ovoj bila banka kanabis(ono "ukrasno cvijeće") i koliko sam ja svatia oni su iz hr i za nas iz hr su oni najsigurniji jel?? e i jos jedno pitanje; dal svi vi koji ste narucivali do sad i nikad niste imali problema s plavcima, dal ste pod obavezno narucivali na prijateljevu adresu ili pismo preko npr. alijena na adresu gdje growate???
 
01.03.2017
62
48
18
Pozdrav svima.
Procitao sam sve navedene teme i forum uzduz i popreko ali nisam naisao na odgovor. Za outdoor bi uzeo dvije sjemenke: auto orange skunk + auto lemon. Odlucio sam se za metodu placanja - cash by post. No ne mogu se odluciti preko koje seedbanke da narucim, bitno mi je da je klijavost dobra. Takoder me zanima koliko je shipping otprilike, te jesu li navedene 2 sjemenke dobre za out-grow.
Unaprijed hvala!
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Eo ja cu ti odg.. To ti nitko neprati i negleda,tako da mos narucivat sta i kolko oces, jedino ako se bacis u poduzetnicke vode pa te pokupe pod neku ozbiljniju istragu, onda ce se gledat bankovni history..
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
sensi je malo skuplji al je super i TH su odlični samo nemoj kupovat direktno nego nadi stranice sto preprodaju mnogo jeftinije te izade.(oni valjda kupuju po 100 1000 komada pa popust imaju)
 
01.03.2017
62
48
18
Zahvaljujem momci na korisnim informacijama! Odlucio sam uzeti 2 sjemenke sa seedsmana. Jednu indiku i jednu sativu (ako netko ima nekakvu preporuku neka slobodno napise ispod ili putem PM). Vidimo se uskoro u dnevnicima ;).
Svako dobro.