Koji seed bank odabrati ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Imam priliku naruciti sjeme od ovih seed bankova:

Sensi seeds bank
Serious seeds
Nirvana
T.H. seeds
Greenhouse seed co.
Soma seeds

Nirvana mi se cini najpovoljnija (sve je od 25 do 55 eura).

Da li su oni dobar izbor ? Ako nisu, koji seed bank preporucate ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mile

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kako 25? Preko Aliena je 15 ili tako nesto mrzi me da pogledam.

Inace nirvana nije nesto... Mislim da ima po forumu nesto o tome... kao nece neke vrste da klijaju itd itd... Ali za drugi grow je dobar seed-bank...

A za ove ostale ne znam bas... Zna Tripco mozda... TRIPCOOOOO !!!! Pomozi coveku.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Inace narucujem preko nekog talijanskog shopa (ne pitaj zasto), ne direktno od Nirvane.

Cifre su od 20 do 35 eura, feminizirane su 75 eura.

Evo moga izbora za 80 eura:

Afghan 25.00 €
s040Big.jpg


Ak-48 30.00 €
s041Big.jpg


Top 44 25.00 €
s074Big.jpg
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sve te sorte su uglavnom 20 e kod nirvane a kod aliena 14 e ako nisu menjali sta.

Tacno. Ali on rece da ga ne pitamo zasto uzima tamo gde uzima...

Sve tri vrste su ti teske indice dobre za pocetnike i lake za uzgoj. Dosta ljudi je uzimalo te vrste ukucaj u search ima cela tema top44 i cini mi se afghan. Koliko ja znam te vrste od nirvane su dobre. Dobar izbor...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Inq je napisao(la):
Tacno. Ali on rece da ga ne pitamo zasto uzima tamo gde uzima...

Sve tri vrste su ti teske indice dobre za pocetnike i lake za uzgoj. Dosta ljudi je uzimalo te vrste ukucaj u search ima cela tema top44 i cini mi se afghan. Koliko ja znam te vrste od nirvane su dobre. Dobar izbor...

Bash to. Inace volim stoned feeling ... sta se moze. :vb_kez:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Ono sto mi nije bas jasno je toliko niza cena kod aliena za nirvanino seme. Mada kupovao sam recimo racunarske delove jeftinije kod malih firmi nego sto je u maloprodajnom cenovniku uvoznika od kojih oni nabavljaju. Velikma se ne isplati da se mnogo bakcu maloprodajom a drze cene da ne konkurisu svojim distributerima. Nadam se da je to a ne prodaja bajate robe.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Opa vidi ovo:icon_lol: , ni jeli jedan moj post sličan kao ovaj od Spalata izbrisan kao da je reklama,mislim briga me nije da se ljutim sad nešto ali ono priča je bila pošto je Alien sponzor za vutra.org da ne bi sad treba li da im reklamiramo druge sajtove preko njihove grbače , nešto u tom smislu .
Naravno nemam ništa protiv da bilo ko naručuje odakle god hoće , mislim koji bi ***** bilo ko bio da ima nešto protiv odabira seed banka .
A i što se tiče reklamiranja mislim da nije i neko reklamirenje bilo ni ovo a pogotovo onaj moj izbrisani post jer je bio bez slika a ovaj već pomalo sliči na diio nekog seed bank sajta , a i ne treba njima nikakva reklama nije niko toliki papak da ne zna ukucati u google cannabis seeds bank ili mašti na volju bilo šta tako pa još kad uzmeš u obzir da možeš ograničiti pretragu na države i itd. i tako bliže .

Btw. hvala na ovome linku čini mi se da ga još nisam posjetio ,bar koliko se sjećam .

:kenny_revenge: :icon_lol:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
@Inq
Kako to mislis? Meni je interesantna razlika na nirvaninom sajtu 20 na alienu isto to 14. Imaju veliki discount.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
cannebosanac je napisao(la):
Opa vidi ovo:icon_lol: , ni jeli jedan moj post sličan kao ovaj od Spalata izbrisan kao da je reklama,mislim briga me nije da se ljutim sad nešto ali ono priča je bila pošto je Alien sponzor za vutra.org da ne bi sad treba li da im reklamiramo druge sajtove preko njihove grbače , nešto u tom smislu .
Naravno nemam ništa protiv da bilo ko naručuje odakle god hoće , mislim koji bi ***** bilo ko bio da ima nešto protiv odabira seed banka .
A i što se tiče reklamiranja mislim da nije i neko reklamirenje bilo ni ovo a pogotovo onaj moj izbrisani post jer je bio bez slika a ovaj već pomalo sliči na diio nekog seed bank sajta , a i ne treba njima nikakva reklama nije niko toliki papak da ne zna ukucati u google cannabis seeds bank ili mašti na volju bilo šta tako pa još kad uzmeš u obzir da možeš ograničiti pretragu na države i itd. i tako bliže .

Btw. hvala na ovome linku čini mi se da ga još nisam posjetio ,bar koliko se sjećam .

:kenny_revenge: :icon_lol:

Nije bila namjera reklamirati, tim vise zato jer se vecini ne isplati kupovati iz Italije.

Ako je bad, brisem link ... ?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Obrisah ja link... za svaki slucaj... nema potrebe da stoji.

@Inq
Kako to mislis? Meni je interesantna razlika na nirvaninom sajtu 20 na alienu isto to 14. Imaju veliki discount.

I meni je interesantno... Na alienu negde pise da kupuju na veliko i da imaju zato tako niske cene. Mada ja mislim da posto nisu nesto poznati i ne mogu imati visoke cene... A mozda je nesto skroz trece ali ne verujem da je skart roba...
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Uh, kako god okrenemo, uvek nam se nađe Nirvana na putu. O.K. o njoj ćemo kasnije, a sad malo prvo o ovim drugima. Ograničiću se na indike (ili većinski indike koje daju solidan stone) jer je Torcida ljubitelj takvog efekta, kao i ja, takođe (ne znam, dal to ima neke veze s godinama, šta li?).
Sensi. Oni su za moj pojam malo preskupi. Mislim, oni su jako dobra i pouzdana Seed Bank, ali su im cene malo poveće, a neretko se događalo da u poređenju s nekim jeftinijim varijantama istih sorti njihovo seme ispadne manje stabilno. Poznati su po jako dobroj klijavosti semena i po jako dobrom prinosu. Moj tip - Maple Leaf Indica i Hindu Kush, obe su teške hash indike sa starovremskom genetikom (preci ovih biljaka su neke od prvih indika donetih iz Afg.). Takođe je dobra i Shiva Shanti, ali je to malo novija indika.
Serious. Imaju izuzetno jake i potentne sorte. Dobar odnos kvalitet/cena. Imaju jaku prouzvodnju svojih posebnih genetskih linija. Jedino što nemaju čiste indike, ali imaju 2 sorte koje mogu da daju solidan stone - Chronic (koji je 50:50 indica/sativa) i White Russian koji je u nešto većem procentu indika.
T.H. Seeds. O njima malo znam, sem da zadnjih godina redovno uzmu neku nagradu na cannabis kupu. Znam da se ljudi hvale da je Chocolate Chunk ima vrlo jak stone efekat i da je jako kompaktnog rasta (kao i svi iz Chunk linije).
GreenHouse. Jeste da oni redovno dobijaju nagrade, ali to je malo na staru slavu, a malo je u pitanju njihov ekonomski interes (da se ne bavimo ogovaranjima, ali svašta se priča posle svakog kupa). Iskreno, ne znam ko im sad radi genetiku, samo znam da sigurno nemaju one motherplants koje su im nekada bile osnova za hibridizaciju. To je sve Shantibaba odneo u Mr.Nice Seeds. Takođe slabo stoje s indikama. Jedina njihova sorta koja bi mogla da ima neki stone je Himalayan Gold.
Soma. Vrlo dobra genetika, ali njegove sorte nikako nisu za one koji bi želeli da rade dalju hibridizaciju (Soma ga zakukulji, zamumulji, pa ostavi seme na nekoj F4 ili F5 generaciji i posle ko voli da traži targove u tome, može). Kod njega ima puno indike u većini sorti, ali opet, mislim da nema ni jednu sasvim čistu indiku, nego su one na 80% ili 75%. Rekao bih da stvara sorte po logici stvaranja Northern Lights-a, tj. da pravi indike koje imaju više sativaste, neke voćne, egzotične arome i sa razgovetnim stone efektom. Za preporuku - Somango, Lavander, NYC Diesel i Citralah, koji mu je možda i najteža indika.
I najzad, Niravana. Ne znam ni sam koliko smo puta pisali o njima i koliko je rečeno dobrih i loših stvari o njima. Prvo, oni nisu jedina jeftina seed bank, tu su i KC Brains i Rastaman Seeds, pa poneke Ingemarove sorte, ali su najčešće "na tapetu". Jeste da oni prodaju jednim delom F2 seme koje vam može dati biljke vrlo raznolike po izgledu i efektu i može čak da se desi da u nekom paketu uopšte i ne dobijete ono što ste želeli i izgleda da u većini njihovih outdoor sorti ima ruderalis-a, ali imaju oni i jako dobre sorte koje su, uglavnom, sami stvorili (većinom uzimaju od drugih pa prave svoje, nešto izmenjene verzije). Za indiku moj prvi tip je Aurora Indica. Vrlo jak "couchlock" stone (mada može da bude malo razgovetniji, sa više cerebralnog efekta ako se hedovi skinu sedmicu ranije). Iako je listaju kao indoor, može da se odradi solidno i u outdoor-u, posebno u primorju. Solidni su im i Hindu Kush i MasterKush, naročito ova druga (koliko se sećam, jedan od favorita SLOEre). Čini mi se da i NL x Big Bud ima dobar stone, mada ne znam kako ta sorta stoji sa stabilnošću. Papaya je njihova verzija KC Brains-ovog Mango-a, s tim da su oni dodali Skunk u to da skrate cvetanje. Citral bi trebao da bude čista indika (potekao od landrace Chitral), ali nije, jer u sebi takođe ima Skunk. Definitivno dobar stone, ali znam da je malo nestabilna, pa povuče na sative ponekad.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
buydutchseeds.com pa te prebaci na seeds-cannabis.com, po izgledu bih rekao da su ti i jos neki sajtovi u vlasnistvu istog spekulanta ali po cenama mislim da se bar tri ruke ugradjuju.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Alien je sponzor ovog sajta po preporuci.A neko rece lako je ukucati u Google...Pa ukucaj pa vidi koji se linkovi pojavljuju...uglavnom preprodavci koji deru ili dobijes redirect na neki sajt itd...Kvalitetno a jeftino seme nije bas lako naci preko google-a jer treba mnooogooo vremena.Kod Alien-a postoji ogroman izbor a cene su sasvim pristupacne.