Kojom vezom se spajate na net?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kojom vezom se spajate na net?

  • DSL [<1Mbps>]

    Votes: 0 0,0%
  • Kabelski [<1Mbps>]

    Votes: 0 0,0%
  • Nekom drugom

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    57

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Moram priznati da nikad nisam èuo da dsl može biti brži od 3Mbps (u mojoj zemlji je najbrže 2Mbps), ali ok. Siguran si da nisi zamijenio dsl sa t3 ili neèim drugim?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Trnutno se mucim sa dial-up ali sam podneo zahtev za ADSL... Tako da cu za par nedelja biti 24h dnevno na netu !!!!
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
E, a da vam se ja malo izjadam s mojim net mukama.
2003. u leto uvedem ja kablovsku od, tada u zaèetku, a sada sveprisutnog monopoliste u Srbiji, firme SBB. Nije mi toliko bilo zbog TV (da mi je do sve silesije kanala, kupio bih tanjir pa bih vrteo po celi dan), koliko zbog kablovskog interneta. Pitam ka' æe u naš kraj, kažu, negde do decembra. Proðe navedeni rok, doðe i sledeæe proleæe, ja se pravim pristojan mladac, reko' da ne dosaðujem, da ne pitam, ali nema pa nema. Zovnem ja njih, reko' alo ljudi pa ka' æe taj kabel-net, a oni opet - u decembru. U decembtu mi kažu neæe sigurno kod mene još za godinu dana, ti su u kuæi, nemamo kod vas nigde èvorište.
Dignem ja ruke od toga (a ni do dan danas se nisu potrudili da nam uvedu, a zgrade na samo 100m od nas imaju). Za ADSL nisam u to vreme imao uslova, još sam bio na analognoj centrali, sa dvojnikom (mora da je èovek pizdeo od mene kad zauzmem vezu za net). Bežiènu vezu sam odbacio jer je oprema bila suviše skupa (a ni sad nije mnogo jeftinija), a neki koji je imaju rekoše i da nije baš najpouzdanija.
Ovog leta mi najzad dovedu digitalnu liniju (pošto su još godinu dana pre toga postavili kablove u zemlju i zaboravili na njih) i ja ti se odma' prijavim za ADSL i to kod 3 provajdera pa ko bude brži. Meðutim, oni koji su bili najbrži (za 2 dana) pokažu se kao "maèka u džaku" sa svojim ADSL paketima (tj. ono što im je mnogo jeftino i ne vredi ništa). E onda rešim da ostanem kod svog starog provajdera, ali sam morao da pišem zahtev za de-realizovanje veze preko ovog prethodnog. Dok je telekom sve to obavio (lakše da dobiješ nego da te otkaèe), došlo vreme da idem na more. Reko', što da plaæam bezveze za liniju kad je dobar deo meseca neæu koristiti.
I ostade na tome. Ja posle utvrdim da više ne koritim net kao nekada pa da mi se nešto isplati ADSL, ni muzike koju tražim nema nešto mnogo okolo, pa ostanem na starom, dobrom dial-up. Mada, i to mi je sada bolje, jer više nije 33,6kbs, nego 52. Ko bi rek'o, al' razlika je primetna.
Sve u svemu, kabl se najviše isplati sve dok ADSL ne bude dostupan u varijanti mesec parkinga = 0 plaæanja.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
wireless net preko VIPa (mobilni operater)... 386Kbps dwnld, 128Kbps upld.. al je sranje, brzina uvelike ovisi o signalu, preskupo za samo 130mb prometa mjesecno.
 
18.09.2006
0
2
0
ja dial up i nista brze od toga skoro nece da dodje. Poslednja bandera je postavljena u mojo ulici,, i ona je 200 metara od mene.. jedino bezicnoa, al nisam bri parama..
 
02.08.2006
0
0
0
faq.bauk.net
adsl 512/128 kod ebenog *tta, mada tripujem da predjem na 768/192 kod *eotela...imaju popust za studente ....
mada mi ni ovaj nije losh samo ponekad mi se chini da mi ide sporije onda odem pa proverim na nekom sajtu sa meracem brzine, i uglavnom padne na 384 ili tako nesto, a posto u ugovoru ne pise nista konkretno vezano za to pitanje vec se pozivaju na zakon o internetu...sve u svemu ovaj drugi sam cuo da ima bolju agregaciju tako da....
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
TorcidaSpalato je napisao(la):
Kakav je to ISDN od 112 kbps? Prije DSLa sam imao dual ISDN 128 kbps ... ?

to ti je to, vjerovatno se zbunio u brzini.. nema drugog ISDN-a osim 128.. (2x56kbps=112 ali u teoriji je 2x64kbps=128kbps), tako da ti se na net spaja sa 64 jer za telefon nije potrebno više od 20tak pa se kompenzira...


1024/128 Kbps T-***** aDSL 5Gb bandwith 100tinjak kuna.. Nije preskupo, al može to dosta jeftinije. Štaš kad plačamo njemcima njihove brze veze :dog_walk2:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Preko t-coma i promet i brzina 1Mbps download a paket od 1 giga što mi je malo
Jel iko ima iskustva s optimom vm-om i bilo kojimk od tih alternativnih operatera za dsl u Hrvatskoj