Koju sortu izabrati?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, vi iskusniji groweri - jedno pitanje.

Boks 80x80 - trenutno vidim da 4 automata su najtaman za taj boks u smislu da ga (uz LST) skroz prekriju.

Da li jedna foto biljka, sa dužom vegetacijom - FIM + kasnije mreža = može dati otprilike količinski jednako kao 4 automata, ili je to projekt više za vas iskusnije?
Ili možda dvije foto bijke, toping, svaka na svoju stranu da uzme 40x40 dio?

Koliko bi uopće jednoj biljci vegetacijski trebalo da pokrije takav boks?
Možda bi to bilo bolje pitanje, jer svakako do 1.8. moram stati sa indoor uzgojem jer mi ta prostorija ide na remont.

Nisam pametan, možda mi logika govori da radije stavim sad na klijanje dvije foto sjemenke, i da te dvije kombiniram sa mrežom, cca 50 dana vegetacije?
Naravno išao bih na neki fast flowering strain.
Čisto da vidim i steknem dojam kako je raditi sa foto biljkama. ::listomahanje::
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Da li jedna foto biljka, sa dužom vegetacijom - FIM + kasnije mreža = može dati otprilike količinski jednako kao 4 automata
Moze dati i više

možda dvije foto bijke, toping, svaka na svoju stranu da uzme 40x40 dio
U ovom slucaju dvije biljoze mogu uzeti dva puta po 40x80cm jer je box 80x80, mislim da kontas o cemu pricam a i ja kontam sta si ti htio reci :)
Mogu ti reci da je malo nezgodno trenirati biljku da uzima toliku sirinu a da ostane u 40cm duzine ili obrnuto. Ja sam uvijek isao sa dva komada u 80x80 ali u svakom slucaju bolje je i 1 ili 3 nego dvije :) u svakom slucaju najbolje jedna uz duzu vegu i dobar trening.


Koliko bi uopće jednoj biljci vegetacijski trebalo da pokrije takav boks?
Otprilike 60ak dana
možda mi logika govori da radije stavim sad na klijanje dvije foto sjemenke, i da te dvije kombiniram sa mrežom, cca 50 dana vegetacije?
Ako ides sa dvije vjeruj nece im trebati toliko dana da budu spremne za switch, a za mrezicu i dvije biljke to odluci sam, ako nisi iskusan mogao bi imati problema zbog mreze :)
kako je raditi sa foto biljkama.
Fantasticno, bolje nego sa automatima sigurno :)
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Hvala ti, mislim da si moram prvo baciti okvirni izracun koliko tjedana jos imam lufta, pa cu vidjeti sto dalje.
Da, gore sam krivo napisao, 40*80 sam mislio.
Sve u svemu sad je dosta kasno za opciju jedne biljke za takav boks, kazem da do 1.8. sve mora biti gotovo.
Ovo sa tri mi isto zvuci zanimljivo, posloziti ih u "V" i mreza.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Oke,a sad jos jedno nagradno pitanje, vezano uz automate. :D

Jel ima velike razlike ako biljku posadis u 15l pot ili 30l pot?
Evo do sad sam slagao stari boks 40x40, spreman je,moram samo par grla staviti i kabel provuci.
Posto na lageru imam jos menki, ipak cu zavrsiti sa automatima, a na jesen u miru gruntat sta dalje.

No eto, cisto me zanima jel ima smisla automat tjerat u tako velikom potu ili je dovoljno 15-20l? Jel se korijen razvija samo u vegetaciji ili on raste i u cvjetanju?
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Trulyo
pa vidio si moj dnevnik, sa 50 dana sa automatom, 60x60,kao nista, a moglo je i bolje jer je meni prvi grow i imao sam puno gresaka, idi jednu biljku, na sredinu i cao, ako mislis raditi scrog, jer posle moras raditi loli pop, jednostavno neki pristup moras imati a i ovako je gola voda, pot 20l i jedna biljka i cao, i ja planitam sledeci grow sa foto probati, ali tek na jesen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo