kokošje + kozje gnojivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

homegrownisha

Aktivan Član
27.04.2011
49
4
0
44
Pozz svima, ovako, molim mišljenje stručnjaka, uzmem bocu od 0,5 L, u nju stavim odokativno 1/5 volumena kokošjih brabonjaka i 1/5 volumena kozjih govanaca i napunim vodom te dodam par zrnaca umjetnog gnojiva kana da se to sve lijepo otopi i pusti u vodu i ostavim par dana i onda tih 0,5 litre te smjese podijelim na 2 biljčice onako od gore pospem, nakon što ih dobro zalijem... Da li je to prejako?? Ili ja bezveze tripujem?? Mislim ono..... od gore pospem pa to pomalo ulazi u zemlju.... Da li je to OK? Jel to mogu mako češće raditi (npr svaka 2 tjedna)? Hvala :violent018:
 

homegrownisha

Aktivan Član
27.04.2011
49
4
0
44
I da, zaboravih, to je outdoor, a zemlja nije nešto pretjerano kvalitetna, malo nešto humusa pomješanog s običnom zemljom i to je to....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
to je možda malo previše gnojiva odjednom... kolko su velike biljke i koliko su stare?

i trebao si koristit ISPRAVI POST a ne pisat 2 za redom...
 

homegrownisha

Aktivan Član
27.04.2011
49
4
0
44
A ne znam to za ispravljanje posta....:sick: Pa stare su oko 1 mjesec i nekih 40-ak cm visine, s tim da imaju neka 3-4 sata direkt svjetla dnevno pa bih ih zato malo bolje hranio, a navodno su i kokošje i kozje gnojivo kvalitetna gnojiva. Baš zato i pitam je li to previše gnojiva, ali ja ga pospem po zemlji, od gore, pa ne upije se sve odjednom u zemlju valjda...
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
samo 3, 4 sata.... toje malo svjetla !!
kokošji gnoj mislim da ima sastav NPK 24-19-13, vrlo lako možeš da pretjeraš snjime i spališ biljku. 1 kg tog gnoja staviš u 10 litara vode i ostaviš na suncu par dana da odstoji... kad to sve obaviš onda 1 litru tog gnoja opet razrjediš na 10 litara vode i time zaljevaš biljku, naravno ti možeš i malo slabiji da napraviš pa onda vidiš jeli biljci fali hrane ili ne jer ako je prejako spalit češ je i ne svako zaljevanje hraniti
to šta ima manje sunca nemoj misliti da češ ako više hraniš biljku time nešto dobiti, možeš je samo uništiti jer če biljka uzet hrane koliko joj god ti daš
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Dobra su ta govanca, izvrstna čak, samo nemoj mješati sa NPK granulama, i ne otapaj u vodu.
Pobacaj gnojivo na zemlju di biljka raste i zaljevaj, nema tu sad mudrovanja puno.
 

homegrownisha

Aktivan Član
27.04.2011
49
4
0
44
@Tarki Pa poanta je da se hranjive tvari i minerali otope u vodi i onda osmozom difundiraju kroz polupropusne stijenke na korijenu, jel tako? Pa mogu onda i ja to malo bolje u vodi otopit prethodno... A kada pospeš onako, odozgor u komadićima, onda samo prilikom kiša biljka dobiva tvari iz toga jer se otapa. :sun2:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Da, i ak napraviš previsoku koncentraciju biljka ti kihne (pogotovo s tim granulama), ili ti smrdi dim po gnojivu poslje.
Na zemlju, kiša i tvoje zaljevanje će učiniti ostalo, priroda je dobro osmislila proces, nema ga smisla mijenjati nakon eona dobrog funkcioniranja.
 

homegrownisha

Aktivan Član
27.04.2011
49
4
0
44
A je da, vjerovatno si u pravu, Tarki, no nisam ja baš toliko toga otopio u vodi i stavio....
Trebam pomoć još u vezi nečega, kako iz vegatacije prelazi u cvatnju, a to će još malo, tako se smanjuje potreba za N, a raste za P i K, pa sam ja mislio uzeti ljusku od jaja, osušit i izmljet (za P) i malo pepela (za K) te to staviti u vodu da se otapa, da li će preći P i K u vodu, jel to valja? Moram improvizirat jer kupnja gnojiva nije pametna u ovoj mojoj vukojebini i okolini u kojoj se vrši inkvizicija na svakome tko ima posla sa tim "drogetinama". Znači, da li je dobra izmljevena ljuska jaja i pepeo za P i K i ako mi može netko reći kako još improvizirano dati biljki P i K (potreba za N je zadovoljena i treba ga sve manje....), isključivo me zanimaju P i K za cvjetanje. I još jedno pitanje, navodno je kozje mlijeko bogato s P i K, ako netko zna nešto o hranjenju mlijekom, kako, kada (pretpostavljam za cvjetanje), koliko itd... Hvala
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Stavi kore od banane, voća i ljuske od jaja - super.
Pepeo izbjegni, dobar je, ali može uspojebati pH i onda si u qrcu.
Mlijeko APSOLUTNO NE.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Tarki je napisao(la):
Stavi kore od banane, voća i ljuske od jaja - super.
Pepeo izbjegni, dobar je, ali može uspojebati pH i onda si u qrcu.
Mlijeko APSOLUTNO NE.

pepeo nikako ne, jako snižava pH... osim ako je previše kisela zemlja, onda može da je malo razblaži...

jedino možeš probat otopit pepela u vodi pa izmjerit pH i onda ga snizit sa pH- ili octenom kiselinom...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
metalmaniac je napisao(la):
pepeo nikako ne, jako snižava pH... osim ako je previše kisela zemlja, onda može da je malo razblaži...

jedino možeš probat otopit pepela u vodi pa izmjerit pH i onda ga snizit sa pH- ili octenom kiselinom...

Prvo kazes da pepeo snizava ph, i onda kazes da njime se moze razblaciti kisela zemlja... Ako je zemlja kisela, onda ce ju pepeo(u tvom slucaju) samo dodatno zakiseliti...posto snizava ph, a sto nizi ph, to je tvar kiselija...

A inace, pepeo povecava ph(govorimo o pepelu nastalom gorenjem drveta)...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ma pusti napušenu budalu, mislio sam napisat da povećava pH jer pepeo stvara lužine... nadam se da mi nećete zamjerit jer imam dobro opravdanje zašto sam napisao takvu glupost...
 

homegrownisha

Aktivan Član
27.04.2011
49
4
0
44
Ma da, tako je, bitno da rodi, a znam da pepeo povisuje pH (studiram kemiju hehe) ali ga nisam puno stavio, a i outdoor je pa se to sve razblaži.... Hvala vam svima, a informacije radi, bio sam danas na sajtu i od dvije biljčice što imam izgleda da su obe cure (90%) tako da sam hebeno presretan :)))) a i da je samo jedna, opet dobro.... Al sam presretan, hvala Bogu :)